• Aktualności

      • Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

      • 27 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

       Na tę okazję uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym przybliżyli koleżankom i kolegom zwyczaje i obrzędy świąteczne. Zaprezentowali wiersze, piosenki i złożyli życzenia świąteczne. Występ uczniów wprowadził nas w świąteczny klimat.

       Życzymy wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych!

      • Wielkanocne spotkanie w kręgu harcerskim i zuchowym

      • W przedświąteczny poniedziałek zuchy i harcerze wraz ze swoimi drużynowymi świętowali zbliżającą się wielkimi krokami Wielkanoc. 
       Niechaj miłość Zmartwychwstałego Chrystusa staje się źródłem siły, mocy i wiary na każdą chwilę dnia dla każdego z nas.

        Wesołych Świąt Wielkiejnocy życzą zuchy i harcerze. 

      • Powitanie wiosny

      • Pierwszy Dzień Wiosny to wyjątkowa okazja do wzajemnego integrowania się, poznania zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy. Pierwszym punktem pożegnania zimy było palenie Marzanny i przywitanie wiosny piosenkami i wierszami w wykonaniu uczniów klas młodszych. Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole to także "dzień bez plecaka". Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i zamiast do szkolnego plecaka zapakowali swoje podręczniki i przybory szkolne w różne „ciekawe pojemniki” np. garnki, szuflady, walizki a nawet suszarki do bielizny. Ten dzień to również Dzień Samorządności, więc uczniowie mogli poczuć się jak nauczyciele i wcielić się w ich rolę. Przez trzy godziny lekcyjne poprowadzili zajęcia w klasach 1 – 7, z wykorzystaniem wcześniej przygotowanych materiałów. Następnie uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych na wesoło. Chętni ze wszystkich klas brali udział w różnych  konkurencjach gwarantujących uczestnikom i kibicom dobrą zabawę. Wszystkie drużyny startowały z olbrzymim zaangażowaniem, wkładając całe swoje umiejętności i serce do walki. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Uczniowie zapamiętają ten dzień na długo.

      • Droga Krzyżowa

      • Oczekiwanie na Święta Wielkanocne to szczególny czas przepełniony wiarą i nadzieją. Aby podkreślić jak ważny jest to czas, zuchy oraz harcerze wzięli udział w Drodze Krzyżowej w Bazylice św. Antoniego w Radecznicy. Wyjątkowy nastrój wspólnej modlitwy podkreślały głębokie oraz poruszające teksty rozważań.

      • Dni otwarte Biłgoraj

      • W dniu 22 marca uczniowie klasy VIII naszej szkoły uczestniczyli w dniach otwartych szkół ponadpodstawowych w Biłgoraju. W trakcie zwiedzana szkół uczniowie zapoznali się z warunkami rekrutacji oraz ofertą. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia sal lekcyjnych oraz pracowni. W każdej ze szkół byliśmy serdecznie witani i obdarowywani prezentami z logo szkoły. Każdy miał możliwość oceny czy prezentowane oferty są zgodne z jego zainteresowaniami i oczekiwaniami.

      • Góra Grosza

      • W tym roku podobnie jak w poprzednich latach nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji " Góra Grosza". W marcu dokonaliśmy przeliczenia zebranych grosików, które zostały spakowane i wysłane na adres Towarzystwa "Nasz Dom".
       Serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywny udział w akcji.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • W ramach obchodów DBI uczniowie naszej szkoły brali udział w lekcjach online o tematyce:

       - „Sok pomarańczowy i dezinformacja co mają ze sobą wspólnego” – kl. V i VI.

       - „Dopamina – co zrobić, żebyśmy to my kontrolowali technologię, a nie technologia nas” – kl. VII i VIII.

       Obejrzane filmy przybliżyły uczniom informacji na jakie niebezpieczeństwa mogą być narażeni korzystając z Internetu.

      • "Tydzień wyboru drogi kształcenia!" - informator o szkołach ponadpodstawowych

      • Informujemy Państwa, że w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest kolejne działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół ponadpodstawowych w tym szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień wyboru drogi kształcenia!”.

       W ramach tej akcji Uczniowie i ich Rodzice będą mieli możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi niżej numerami telefonów.

       Rodzice i Uczniowie będą mieli możliwość porozmawiania z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zarówno w szkołach jak i poradniach pełnić będą dyżury osoby kompetentne, które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.

       Proponowana Państwu sieć wsparcia będzie funkcjonowała przez tydzień – od 18 do 22 marca 2024 r., w godzinach od 14.00 do 18.00.

       Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi:

       1) 509 731 851

       2) 500 303 388

       3) 695 562 906

       4) 662 786 488

       5) 668 356 436

       6) 880 052 509

       Rodzice i Uczniowie mogą także dzwonić w tym tygodniu bezpośrednio do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2024/2025 https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php

        

      • Dzień Kobiet

      • 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Ranga tego wydarzenia w naszej szkole nigdy nie spada. Co roku z okazji tego sympatycznego, marcowego święta pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i większych kobiet. Nasi mężczyźni zachowali się jak dżentelmeni – na drugiej godzinie lekcyjnej zaprosili wszystkie kobiety na apel, gdzie Pan Leszek Chwiejda - Opiekun Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich małych i dużych chłopców złożył życzenia, a wszystkie „pełnoletnie panie” zostały obdarowane kwiatami. 

       Ten dzień minął w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a uśmiech na twarzy każdej Pani i Dziewczyny gościł do końca dnia.

      • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      • 3 marca w Bazylice św. Antoniego w Radecznicy odbyły się gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W uroczystościach uczestniczył Poczet Sztandarowy, zuchy z 17. Radosnej Gromady, harcerze z dryżyny harcerskiej, uczniowie, rodzice i nauczyciele.

      • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      • 1 marca 2024 roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w apelu upamiętniającym Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie klasy VII i VIII przybliżyli sylwetki bohaterskich żołnierzy, których szczątki pochwano w Bazylice pod wezwaniem świętego Antoniego w Radecznicy.
       Byli to: Józef Pyś ps. „Ostry”, Paweł Kalinowski ps. „Francuz”, Mieczysław Szewczuk ps. „Włoch”. Stanisław Bizior "Eam" pośmiertnie awansowany do stopnia kapitana, płk. Marian Pilarskiego ,,Jar''. Dla tych bohaterów ważniejsze niż życie były wartości : Bóg, Honor,Ojczyzna.

       ,,Naród co wolnym chce być
       musi o wolność się bić
       Robić powstania, zdrajców przeganiać
       inaczej nie zdziała nic''

      • Wyjazd do kina na film "Akademia Pana Kleksa"

      • 29 lutego uczniowie klas I, II, III wybrali się do kina "Stylowy" w Zamościu na film pt "Akademia Pana Kleksa". Film przeniósł wszystkich w baśniowy świat wyobraźni, fantazji i przygody. Efekty specjalne, piękna scenografia i wspaniała muzyka stworzyły niezapomnianą atmosferę. Wyjazd do kina był świetną rozrywką i doskonałą zabwą.