• Aktualności

      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

      • W dniu 21 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Z tej okazji po mszy świętej w Bazylice św. Antoniego w Radecznicy wszyscy spotkali się na uroczystym apelu przygotowanym przez dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniów klasy III oraz VIII. Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Następnie podziękowała nauczycielom i rodzicom za ciężką pracę i dbanie o edukację oraz pożegnała ósmoklasistów. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Edward Polak Wójt Gminy Radecznica, który pogratulował uczniom bardzo dobrych wyników w nauce.

       Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Marcina Zymona Przewodniczącego Rady Gminy za ufundowanie nagród dla uczniów z najlepszą średnią ocen.

      • ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ Z EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

      •  

       W dniu 3 lipca 2024 r. w środę zapraszamy ósmoklasistów po odbiór zaświadczeń i informacji o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty. Zaświadczenia wydawane będą w godzinach 9:00-11:00 w sekretariacie szkoły.

      • Egzamin praktyczny na kartę rowerową

      • W dniu 11.06.2024 w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. 13 uczniów, którzy wcześniej pozytywnie zaliczyli część teoretyczną przystąpiło do zaprezentowania swoich umiejętności jazdy na rowerze. Udało im się to zrobić pomyślnie, dzięki temu każdy otrzyma swoje pierwsze „prawo jazdy” w postaci karty rowerowej.

      • Dzień Rodziny

      • We wtorek 4 czerwca 2024 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Rodziny. Podczas uroczystości zostały powiązane ze sobą trzy ważne dla dzieci święta: Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Ojca. Całe wydarzenie rozpoczęło się od części artystycznej, którą przygotowały dzieci przy wsparciu swoich wychowawców. Dzieci z klas młodszych wykonały taniec, śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Starsi uczniowie przedstawili krótkie scenki teatralne pt. ,,Jak tata poznał mamę”. Nie zabrakło życzeń i serdeczności dla rodziców.
       Po części artystycznej przyszedł czas na gry i zabawy. Dzieci i rodzice wspólnie brali udział w różnych konkurencjach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs strzelecki z broni laserowej. Uczestniczyli w nim zarówno uczniowie, jak i rodzice. Na zakończenie tego pełnego wrażeń świętowania wszyscy zgromadzili się na poczęstunek, a rodzice podarowali uczniom małe upominki.
       Dzień Rodziny w naszej szkole okazał się wyjątkowym wydarzeniem, które umocniło więzi między uczniami i ich rodzicami. Był to czas pełen radości, śmiechu i serdeczności, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

      • Wycieczka do Kazimierza Dolnego

      • Uczniowie klas I-III poczuli magię artystycznego Kazimierza zwiedzając to niezwykle piękne renesansowe miasto położone nad Wisłą i Grodarzem. Kazimierz Dolny ma niepowtarzalny klimat, zachwyca wspaniałym rynkiem z renesansowymi kamienicami i kramami. Nad miastem góruje majestatyczna fara pw. Św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, ruiny zamku i baszta obronna. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

      • Wyjście do biblioteki

      • 17 maja, 2024 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawczyniami Anną Biłant i Agnieszką Kościuk odwiedziły Gminną Bibliotekę w Radecznicy.
       Przechodziliśmy przez jezdnię, więc musielismy być widoczni i przypomnieć sobie zasady kroczenia po „zebrze”. W bibliotece czekały na nas Panie z licznymi niespodziankami. Na początku, zwiedziliśmy wszystkie półki. Wycieczka między książkami wzbogacona była o wyjaśnienia, informacje i opowieści Pań bibliotekarek. Po co tu telewizor? Po co literki przy książkach? Dlaczego tyle stołów i krzeseł? Wszystkie nurtujące nas pytania znalazły odpowiedzi. Następnie, pani Ania przeczytała nam pouczającą opowieść. Zgłodniałe dzieciaki oraz wychowawczynie zostały poczęstowane słodkościami. Zabraliśmy ze sobą książeczki w prezencie, dużo ciekawostek i piękny zapach biblioteki. Dziękujemy Paniom z Biblioteki Gminnej w Radecznicy! To była wspaniała, pełna dla nas nowych i ciekawych
       wiadomości wycieczka. Będziemy stałymi klientami!

      • Wyjazd do alpaków w Zaburzu

      • Dnia 8 maja, 2024 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawczyniami Anną Biłant i Agnieszką Kościuk wybrały się w odwiedziny do alpaków w Zaburzu. Opiekunowie zwierząt od razu zaproponowali dzieciom pracę – przygotowanie sałatki, którą następnie mieli nakarmić alpaki. Ile było radości – z obu stron! Dzieci poznały imiona zwierzaków, choć trudno było wszystkie zapamiętać. Po przekąsce, dzieci dowiedziały się jak strzyżone są alpaki oraz co można zrobić z ich sierści: wełnę, czapki, rękawice i wiele innych. Następnie przyszedł czas na napełnienie zgłodniałych brzuszków – usmażyliśmy pyszne kiełbaski na grillu – dziękujemy za pomoc! Wreszcie, szaleństwom na placu zabaw nie było końca!
       Dziękujemy opiekunom alpaków w Zaburzu „Alpaki Roztocze” za interesujące informacje i dzień pełen atrakcji.

      • Informacja dotycząca legitymacji szkolnych


      • W związku ze zmianą rozporządzenia dotyczącego m.in. druków szkolnych informujemy, że wydawanie przez szkołę legitymacji szkolnych dla uczniów na drukach papierowych będzie możliwe tylko do dnia 12 lipca 2024 r. Jest to termin graniczny i po tej dacie nie będzie już możliwości wydania legitymacji „papierowej”. Nowe legitymacje będą wydawane od dnia 1 września 2024 r. w formie e-legitymacji.

       Z uwagi na powyższy fakt prosimy Państwa dokonanie następujących czynności:

       – sprawdzenie czy dzieci posiadają w domu ważne legitymacje szkolne, tzn. czy jest aktualny wpis i pieczątka;

       – jeśli legitymacja zaginęła, to jak najszybsze zgłoszenie się do sekretariatu w celu wyrobienia duplikatu (wniosek do pobrania w sekretariacie lub na stronie szkoły w zakładce Druki szkolne);

       – jeśli na legitymacji brak już miejsca na nowe pieczątki (w szczególności kl. 7 i 8), zgłoszenie się do sekretariatu w celu wymiany na nowy egzemplarz oraz zwrot starej legitymacji;

       – jak najszybsze zgłoszenie się do sekretariatu uczniów, którzy nie maja jeszcze wyrobionej legitymacji szkolnej (potrzebne zdjęcie i wniosek podpisany przez rodzica dostępny w sekretaricie i na stronie internetowej szkoły w zakładce Uczniowie i rodzice -> Druki szkolne).

       Wyrobienie legitymacji oraz ich duplikatów w formie papierowej w szkole będzie możliwe jedynie do 28 czerwca 2024 r. W okresie wakacyjnym legitymacje nie będą wyrabiane i wydawane. Legitymacje na nowych zasadach będą wydawane dopiero od 1 września 2024 r.

      • LEKCJA ILUZJI - WYSTĘP ILUZJONISTY

      • Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole iluzjonistę, który swoimi pokazami złudzeń przeniósł dzieci w świat magii, dobrej zabawy i wspaniałego humoru. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby przynajmniej nauczyć się jednej sztuczki. Każdy pokaz nagradzany był gromkimi brawami. Spotkanie z magikiem dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach oraz gromkie brawa.

      • Egzamin ósmoklasisty

      • We wtorek 14 maja uczniowie klasy ósmej przystąpili do egzaminu ósoklasisty, który potrwa trzy dni. W pierwszym dniu zmagali się z zadaniami z j. polskiego, a w kolejnych napiszą test z matematyki i j. angielskiego. Życzymy powodzenia naszym uczniom i trzymamy kciuki.