• Aktualności

      • Przedstawienie jasełkowe w naszej szkole

      • 20.12.2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie świąteczne, na które zuchy z 17 Radosnej Gromady Zuchowej przynieśli betlejemskie światełko pokoju. Uroczystość tą uświetnili swą obecnością sekretarz Gminy – Pani Edyta Dubiel, Skarbnik Gminy – Pani Bożena Kiesz, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Jerzy Gumieniak, Dyrektor GCKSiT – Pan Mariusz Górski, Pielęgniarka szkolna – Pani Bożena Tuzin, gwardian naszej Bazyliki – o. Sylwester Skirliński, Prezydium Rady Rodziców oraz rodzice i bliscy naszych uczniów. Uroczystość zaczęła się Jasełkami w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy I. Jasełka w tak wspaniałym wykonaniu zachwyciły wszystkich widzów, którzy nagrodzili aktorów wielkimi brawami. Po Jasełkach głos zabrała Pani Dyrektor oraz przybyli goście, którzy złożyli wszystkim obecnym serdeczne życzenia. Następnie o. Polikarp przeczytał fragment Pisma św., a o. Gwardian odmówił modlitwę, po której wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem. Miłym akcentem było również przekazanie przez władze Gminy monitora interaktywnego dla społeczności szkolnej, za który serdecznie dziękujemy.

      • Wigilia zuchowa

      • Wigilia w 17. Radosnej Gromadzie

       Wspólna Wigilia w naszej gromadzie to już tradycja. Dzielimy się opłatkiem, symbolem miłości i pojednania, tak jak pierwsi chrześcijanie dzielili się chlebem. Wszyscy składamy sobie życzenia, i zasiadamy do stołu. Jedno miejsce przy stole pozostawiamy puste – dla niespodziewanego gościa, który może się nagle pojawić. Czas Wigilii to wyjątkowa chwila, wspólnie śpiewamy kolędy i cieszymy się z Narodzenia Dzieciątka Jezus.

       Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

      • Betlejemskie światło pokoju

      • Zuchy przekazują Betlejemskie Światło Pokoju

       Z betlejemskiej groty przynosimy ten płomień, zwiastujący narodziny Chrystusa. Przynosimy go, aby w czasie nadchodzących świąt jaśniał blaskiem dla całej naszej lokalnej społeczności. Aby mógł  stać  się  częścią  radości  nas  wszystkich. Niosąc Betlejemskie Światło Pokoju do naszych domów, zanosimy naszym braciom, dobrą nowinę o przyjściu na świat Zbawiciela. 

       Czyńmy pokój!

      • Spotkanie z pielęgniarką

      • W dniu 15 grudnia bieżącego roku pani Bożena Tuzin pielęgniarka szkolna przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w oddziałach przedszkolnych oraz klasach IV – VI. Rozmawiała z dziećmi na temat higieny osobistej każdego dnia, szczególnie w okresie dojrzewania. Omówiła także zagadnienia dotyczące zaburzeń stanu zdrowia i rozwoju związanego z nieprawidłowym odżywianiem. 

      • Gminny Turniej Tenisa Stołowego

      • W dniu 13 grudnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie profilaktyczno-sportowej, która odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu. Jednym z punktów imprezy był turniej tenisa stołowego. Uczestniczyło w nim 37 uczniów i uczennic ze szkół podstawowych z terenu Gminy Radecznica. Zawody rozegrano w czterech kategoriach: chłopcy klasy 4-5, dziewczęta klasy 4-5, chłopcy klasy 6-7, dziewczęta klasy 6-7. W kategorii dziewczęta kl. 4- 5 nasze uczennice zajęły: Wiktoria Niedzwiecka – I miejsce, Zofia Jachymek – miejsce II. Natomiast w kategorii dziewczęta kl. 6-7: III miejsce zajęła Nicola Pająk. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe medale, natomiast wszyscy dyplomy i poczęstunek. 

      • Spotkanie z policjantem

      • Dnia 11. 12. 2023r przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły spotkali się z mł. asp. Łukaszem Dubilis dzielnicowym Gminy Radecznica. Pan dzielnicowy przypomniał o zasadach bezpiecznego zachowania się w szkole, domu, na ulicy oraz w internecie. Podkreślił że, zachowanie każdego ucznia wpływa na bezpieczne przebywanie dzieci w szkole. Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, omówił również zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegł przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Pan dzielnicowy przypomniał uczniom o noszeniu odblasków. 

      • Wyjazd do kina

      • 08 grudnia uczniowie z klas 4,5 i 6 wybrali się do kina „Stylowy”  w Zamościu na film „Wonka”. Była to nie tylko świetna okazja, by spędzić mile czas w swoim towarzystwie, ale także przypomnieć zasady kulturalnego zachowania się w kinie. Wybrany przez nas film wprowadził uczniów w świąteczny nastrój.

      • Koncert „Święty Mikołaj w tarapatach”

      • W atmosferze świątecznego uroku, najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na koncert do Zamojskiego Domu Kultury. Na miejscu zastaliśmy znakomitą muzykę i pozytywną energię, piękną scenografię z mnóstwem kolorowych świateł, mieliśmy możliwość wspólnej zabawy i interakcji z artystami oraz spotkaliśmy prawdziwego Świętego Mikołaja. Zresztą, zobaczcie sami! 

      • Podsumowanie zbiórki karmy dla zwierząt

      • Jak co roku w naszej szkole zakończyła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Zamościu zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

       Przez kilka tygodni udało nam się zebrać kilkadziesiąt kilogramów karmy. Cieszymy się, że tak wielu uczniów przystąpiło do akcji. Pokazaliśmy, że nie jest nam obojętny los bezdomnych zwierząt.

       Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

      • Zuchowe „Mikołajki”

      • Tradycją naszej gromady zuchowej jest, że 6 grudnia, we wspomnienie świętego Mikołaja z Miry obdarowujemy się prezentami i poznajemy historię świętego. Ta zbiórka przepełniona była radosnym gwarem, a uśmiechom nie było końca. Potem rozleniwiliśmy się podczas „Mikołajkowego zuchowego kina”, wspólnie obejrzeliśmy film animowany pt. „Leo”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

      • Sportowy Turniej Mikołajkowy

      • W dniu Mikołajek odbył się w naszej szkole „Sportowy Turniej Mikołajkowy”. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas I-VII. Uczestnicy brali udział w różnych konkurencjach, między innymi: tory przeszkód, mecze piłki nożnej, mecze piłki koszykowej, indywidualny tenis stołowy. Cały dzień w naszej szkole spędziliśmy w nastroju mikołajkowym.

      • Mikołajki

      • Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również przybył Święty Mikołaj, który rozdawał prezenty. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Dzieci,na powitanie Mikołaja zaprezentowały wierszyki, piosenki, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami. Wszyscy byli zadowoleni  i szczęśliwi.  To był dla wszystkich miły i pełen niespodzianek dzień !

      • ANDRZEJKI 2023

      • W naszej szkole 30.11.2023 odbyła się zabawa andrzejkowa. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, to jedyny dzień w roku, kiedy możemy przenieść się w świat wróżb. Dzięki wróżkom w których role wcieliły się uczennice kl. VIII uczestnicy zabawy mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka. Wszyscy wspaniale się bawili przy dobrej muzyce. Andrzejkowy wieczór był bardzo miły i dostarczył wielu przyjemnych wrażeń.

      • Betlejemska Poczta Zuchowa

      • Zuchy z 17. Radosnej Gromady biorą udział w akcji towarzyszącej Betlejemskiemu Światłu Pokoju. Zuchy samodzielnie wykonały i wysłały pocztówki, które zostaną przekazane instytucjom z którymi współpracuje Związek Harcerstwa Polskiego wraz z przekazaniem Światła z Betlejem. W Betlejemskiej Poczcie Zuchowej biorą udział wszystkie gromady zuchowe z całej Polski. Czuwaj!

        

      • Udział w akcji BohaterON

      • Celem Akcji jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego.

       W naszej szkole do tej akcji włączyli się:

       uczniowie z klas I- VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Został zrealizowany scenariusz ,,BohaterOn w mojej szkole’’ nadesłany w materiałach edukacyjnych. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z opowiadaniem Elizy Piotrowskiej „Jak zostałem bohaterem” oraz wykonały prace plastyczne.

       Uczniowie klas I-III wysłuchali opowiadania "Iskra nadziei" Magdaleny Górskiej, którego bohaterką jest 11-letnia Janka mieszkająca w Warszawie przy ulicy Złotej w czasach II wojny światowej.

       - przeprowadzono z uczniami rozmowy o bohaterstwie powstańców, na temat: Kto to jest patriota?’’oraz ,,Czy można być patriotą w naszych czasach’’?W klasach VII i VIII zrealizowano scenariusz ,,Uparte serce tego miasta" uczniowie słuchali powiadania Renaty Piątkowskiej, na które składały się - wywołane dźwiękiem syren i klaksonów upamiętniających 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - wspomnienia uczestników tego wydarzenia i ich najbliższych.

       Lekcje historii, zajęcia z wychowawcą pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i poznać losy Powstańców. Dzięki dostępnym materiałom, uczniowie mogli poznać historie Swoich rówieśników. Działania plastyczno-literackie poprzedzone były szeregiem lekcji o tematyce patriotycznej, uświadamiających ogromną rolę i poświęcenie uczestników Powstania Warszawskiego.

      • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      • 17 listopada 2023r nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji promującej znajomość tabliczki mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Do tego wydarzenia zaczęliśmy się przygotowywać już kilka dni wcześniej. Na lekcjach matematyki przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia, wybraliśmy egzaminatorów, a na holu szkoły powstała gazetka promująca akcję. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w nietypowy sposób – podczas krótkich, pisemnych egzaminów z tabliczki mnożenia. Każda osoba, która w ciągu jednej minuty udzieliła najwięcej odpowiedzi otrzymała tytuł Klasowego Eksperta Tabliczki Mnożenia a uczeń, który uzyskał największą ilość punktów został Szkolnym Ekspertem Tabliczki Mnożenia. Przetestowano 62 uczniów z klas III – VIII. Egzaminatorami byli uczniowie z klasy szóstej. Wszystko odbywało się pod opieką nauczycieli matematyki, którzy czuwali nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.

       Wyniki XIII edycji akcji w naszej szkole:
       Szkolny Ekspert Tabliczki Mnożenia – Paulina Chmielewska kl. VI
       Klasowi Eksperci Tabliczki Mnożenia:
       Oliwia Kurek – kl. III
       Antoni Gil – kl. IV
       Jakub Jachymek – kl. V
       Igor Jabłoński– kl. VII
       Izabela Dumała – kl. VIII


      • "Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji" w naszej szkole

      • 21 listopada w naszej szkole odbył się pokaz w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki Innowacyjna historia - nowe technologie w służbie edukacji. Pokaz dla uczniów składał się z projekcji dwóch filmów historycznych: „Kartka z Powstania” (Powstanie Warszawskie) oraz „Wiktoria 1920” (wojna polsko-bolszewicka). Oba seanse odbywały się w technologii wirtualnej rzeczywistości. Seans poprzedzony był krótkim wstępem wprowadzającym młodzież w tematykę związaną z filmem. Uczniowie otrzymali gogle VR oraz instrukcje ich użytkowania. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie seansu wszystkim osobom w to zaangażowanym, dzięki, którym mogliśmy się przenieść w świat wirtualnej rzeczywistości. Technologia VR to wspaniałe narzędzie edukacyjne rozbudzające ciekawość i pasję do nauki.

      • Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z Robotem Edison

      • Na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych z matematyki uczniowie klasy 7 i 8 korzystali z Robotów Edison. Uczniowie utrwalali  umiejętności obliczania  miar kątów  przyległych, wierzchołkowych, odpowiadających i naprzemianległych. Tworzyli kontury różnych kątów,  a robot po zaprogramowaniu kreślił  ich zarys. Nauka poprzez zabawę spowodowała duże zaangażowanie wszystkich uczniów podczas zajęć. Link do filmu z zajęć

        

      • Projekt „Muzeum Historyczne Inspektoratu Zamojskiego AK w Bondyrzu"

      • Uczniowie klasy VI-VII i VIII 22.11.2023r. na zaproszenie Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość wzięli udziału projekcie pn. „Muzeum Historyczne Inspektoratu Zamojskiego AK w Bondyrzu". Była to żywa lekcja patriotyzmu przekazana przez kustosza Muzeum Pana Edmund Sitka. Uczniowie poznali m.in. historię wybuchu i przebiegu Powstania Zamojskiego, oraz poszerzyli wiedzę na temat Polskiego Państwa Podziemnego i jego bohaterów.