• Aktualności

      • Test Umiejętności Trzecioklasisty

      • W dniu 07 maja 2024r. uczniowie klasy III naszej szkoły przystąpili do Testu Umiejętności Trzecioklasisty. Tegoroczny sprawdzian przygotowany przez Wydawnictwo Nowa Era, składał się z 2 części: polonistycznej i matematycznej. Sprawdzian został tak przygotowany, aby określić stopień opanowania przez uczniów kluczowych umiejętności w zakresie edukacji polonistycznej i matematycznej. Był to pierwszy tak ważny sprawdzian w życiu naszych uczniów podsumowujący ich pierwszy etap edukacji.
       WSZYSTKIM TRZECIOKLASISTOM ŻYCZYMY WYSOKICH WYNIKÓW !!!

        

      • Wycieczka do Warszawy

      • 8 maja 2024 roku z okazji obchodów drugiej rocznicy nadania naszej szkole imienia św. Antoniego z Padwy społeczność szkolna udała się na wycieczkę do Warszawy. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy Mszą Świętą poprowadzoną przez ojca Polikarpa, na której również służyli nasi uczniowie w kościele św. Bonifacego z Tarsu. Msza Święta była odprawiona w intencji całej społeczności szkolnej. Ojciec Bernardyn sprawujący posługę w tym kościele przedstawił nam historię kościoła oraz życie św. Antoniego. Na pożegnanie uczniowie dostali słodki upominek i udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie poprzez doświadczenie mogli rozwijać swoje zainteresowania nauką i techniką. Kolejnym punktem wycieczki był taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie podziwialiśmy panoramę Warszawy. W drodze powrotnej do domu nie mogliśmy przegapić przystanku w McDonald’s. Najedzeni i szczęśliwi wróciliśmy do domu. Wycieczka była świetną okazją do integracji społeczności szkolnej.

      • Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      • Dnia 30 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten dzień wpisany w historię Polski, uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. W trakcie jego trwania podkreślono znaczenie jakże ważnych dla Polaka słów Bóg, Honor, Ojczyzna, a także zaakcentowano, że naród, który nie zna swojej przeszłości nie może istnieć i budować przyszłości. Swoją obecność na apelu, a tym samym postawę patriotyczną zaznaczyli również Zuchy z 17 Radosnej Gromady Zuchowej i Harcerze z 16 Drużyny Harcerskiej „Wilcze Łapy”. Była to refleksyjna lekcja historii.

      • Spotkanie z podróżnikiem Mateuszem - Lekcja o Egipcie "Kraina nad wielkim Nilem"

      • „Kraina nad wielkim Nilem”  to temat dzisiejszej lekcji z podróżnikiem Mateuszem. W spotkaniu wzięli udział chętni uczniowie z kl. I – VIII, którzy wysłuchali opowieści o Egipcie od czasów starożytnych po współczesne. W niezwykle barwnej opowieści wykorzystał zdjęcia i filmy wykonane podczas podróży na kontynent afrykański. Była też możliwość przymierzenia strojów, ozdób i dekoracji egipskich. Uczestnicy spotkania wykonali też mumię. Z pewnością spotkanie z Mateuszem Chołody było ciekawą lekcją historii i geografii.

      • Integracja środowiska harcerskiego

      • W miniony weekend zuchy z 17. GZ "Radosnej Gromady" oraz harcerze z 16. DH "Wilcze łapy" działających przy naszej szkole gościli u siebie zuchy z 10. ZGZ "Dzielni odkrywcy" z Zamościa. Dopisała nam wspaniała pogoda i świetne humory. Wspólnej zabawie nie było końca. Ognisko, rajd nocny i wspólne nocowanie w szkole to nie jedyne atrakcje. Zresztą zobaczcie sami, ale się działo ...

      • Apel z okazji obchodów 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 14. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

      • 26 kwietnia 2024 r. miał miejsce uroczysty apel z okazji 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 14. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Apel przygotowali uczniowie klasy VIII. Uroczystością tą oddano hołd 22 tysiącom ofiar mordu katyńskiego z 1940 roku oraz 96 Polakom, którzy zginęli w 2010 roku w wypadku lotniczym w Smoleńsku. Uczniowie przypomnieli naważniejsze informacje związane z tymi wydarzeniami. Pamięć poległych uczczono minutą ciszy.

      • Gminny Konkurs Matematyczny

      • 24 kwietnia 2024 r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Matematyczny. Wzięło w nim udział 30 uczniów z klas 4 – 8 szkół podstawowych z terenu gminy Radecznica. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematyką , poszerzanie i pogłębianie wiedzy matematycznej uczniów oraz współpraca nauczycieli matematyki i integracja środowiska uczniowskiego. Podczas konkursu uczniowie mieli do rozwiązania pięć zadań otwartych obejmujących zagadnienia z podstawy programowej kształcenia ogólnego z danej klasy. Po sprawdzeniu prac wyłoniono 8 laureatów oraz „ Mistrza Matematyki” czyli ucznia, który zdobył 100% punktów. Następnie odbyło się uroczyste odczytanie wyników, a Pani dyrektor Ewa Maj wręczyła uczniom nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

       Lista laureatów konkursu:

       Kl. IV

       Antoni Gil

       Kl. VI

       Magdalena Juśkiewicz - „Mistrz Matematyki”

       Patryk Charkot

       Paulina Chmielewska

       Bartłomiej Zych

       Kl. VII

       Sebastian Marczak

       Daria Nowosad

       Maciej Zych

       Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

       Anna Krukowska

       Anna Habza

       Krystyna Jachymek – Kurek

       Jolanta Poździk

       Teresa Krawczyk

        

       Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

      • 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy właśnie w tym dniu.

      • Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

      • 27 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

       Na tę okazję uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym przybliżyli koleżankom i kolegom zwyczaje i obrzędy świąteczne. Zaprezentowali wiersze, piosenki i złożyli życzenia świąteczne. Występ uczniów wprowadził nas w świąteczny klimat.

       Życzymy wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych!

      • Wielkanocne spotkanie w kręgu harcerskim i zuchowym

      • W przedświąteczny poniedziałek zuchy i harcerze wraz ze swoimi drużynowymi świętowali zbliżającą się wielkimi krokami Wielkanoc. 
       Niechaj miłość Zmartwychwstałego Chrystusa staje się źródłem siły, mocy i wiary na każdą chwilę dnia dla każdego z nas.

        Wesołych Świąt Wielkiejnocy życzą zuchy i harcerze. 

      • Powitanie wiosny

      • Pierwszy Dzień Wiosny to wyjątkowa okazja do wzajemnego integrowania się, poznania zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy. Pierwszym punktem pożegnania zimy było palenie Marzanny i przywitanie wiosny piosenkami i wierszami w wykonaniu uczniów klas młodszych. Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole to także "dzień bez plecaka". Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i zamiast do szkolnego plecaka zapakowali swoje podręczniki i przybory szkolne w różne „ciekawe pojemniki” np. garnki, szuflady, walizki a nawet suszarki do bielizny. Ten dzień to również Dzień Samorządności, więc uczniowie mogli poczuć się jak nauczyciele i wcielić się w ich rolę. Przez trzy godziny lekcyjne poprowadzili zajęcia w klasach 1 – 7, z wykorzystaniem wcześniej przygotowanych materiałów. Następnie uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych na wesoło. Chętni ze wszystkich klas brali udział w różnych  konkurencjach gwarantujących uczestnikom i kibicom dobrą zabawę. Wszystkie drużyny startowały z olbrzymim zaangażowaniem, wkładając całe swoje umiejętności i serce do walki. Było przy tym dużo śmiechu i radości. Uczniowie zapamiętają ten dzień na długo.

      • Droga Krzyżowa

      • Oczekiwanie na Święta Wielkanocne to szczególny czas przepełniony wiarą i nadzieją. Aby podkreślić jak ważny jest to czas, zuchy oraz harcerze wzięli udział w Drodze Krzyżowej w Bazylice św. Antoniego w Radecznicy. Wyjątkowy nastrój wspólnej modlitwy podkreślały głębokie oraz poruszające teksty rozważań.

      • Dni otwarte Biłgoraj

      • W dniu 22 marca uczniowie klasy VIII naszej szkoły uczestniczyli w dniach otwartych szkół ponadpodstawowych w Biłgoraju. W trakcie zwiedzana szkół uczniowie zapoznali się z warunkami rekrutacji oraz ofertą. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia sal lekcyjnych oraz pracowni. W każdej ze szkół byliśmy serdecznie witani i obdarowywani prezentami z logo szkoły. Każdy miał możliwość oceny czy prezentowane oferty są zgodne z jego zainteresowaniami i oczekiwaniami.

      • Góra Grosza

      • W tym roku podobnie jak w poprzednich latach nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji " Góra Grosza". W marcu dokonaliśmy przeliczenia zebranych grosików, które zostały spakowane i wysłane na adres Towarzystwa "Nasz Dom".
       Serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywny udział w akcji.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • W ramach obchodów DBI uczniowie naszej szkoły brali udział w lekcjach online o tematyce:

       - „Sok pomarańczowy i dezinformacja co mają ze sobą wspólnego” – kl. V i VI.

       - „Dopamina – co zrobić, żebyśmy to my kontrolowali technologię, a nie technologia nas” – kl. VII i VIII.

       Obejrzane filmy przybliżyły uczniom informacji na jakie niebezpieczeństwa mogą być narażeni korzystając z Internetu.

      • "Tydzień wyboru drogi kształcenia!" - informator o szkołach ponadpodstawowych

      • Informujemy Państwa, że w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest kolejne działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół ponadpodstawowych w tym szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień wyboru drogi kształcenia!”.

       W ramach tej akcji Uczniowie i ich Rodzice będą mieli możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi niżej numerami telefonów.

       Rodzice i Uczniowie będą mieli możliwość porozmawiania z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zarówno w szkołach jak i poradniach pełnić będą dyżury osoby kompetentne, które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.

       Proponowana Państwu sieć wsparcia będzie funkcjonowała przez tydzień – od 18 do 22 marca 2024 r., w godzinach od 14.00 do 18.00.

       Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi:

       1) 509 731 851

       2) 500 303 388

       3) 695 562 906

       4) 662 786 488

       5) 668 356 436

       6) 880 052 509

       Rodzice i Uczniowie mogą także dzwonić w tym tygodniu bezpośrednio do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2024/2025 https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php

        

      • Dzień Kobiet

      • 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Ranga tego wydarzenia w naszej szkole nigdy nie spada. Co roku z okazji tego sympatycznego, marcowego święta pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i większych kobiet. Nasi mężczyźni zachowali się jak dżentelmeni – na drugiej godzinie lekcyjnej zaprosili wszystkie kobiety na apel, gdzie Pan Leszek Chwiejda - Opiekun Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich małych i dużych chłopców złożył życzenia, a wszystkie „pełnoletnie panie” zostały obdarowane kwiatami. 

       Ten dzień minął w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a uśmiech na twarzy każdej Pani i Dziewczyny gościł do końca dnia.