• Aktualności

      • Mobilne Laboratoria Przyszłości

      • 30 stycznia w szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu Mobilne Laboratoria Przyszłości.

       Laboratoria Przyszłości to program rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów.
       Lekcje także mają pomagać w odkrywaniu talentów.

       Uczniowie i nauczyciele zapoznali się z nowoczesnym sprzętem i aplikacjami, między innymi z programem rozpoznającym gesty, aplikacją do projektowania przedmiotów do druku 3D oraz z pracą drukarki 3D.

        

      • ZEBRANIE Z RODZICAMI

      • Zapraszamy serdecznie na zebranie z rodzicami, które odbędzie się w dniu 9 lutego 2023 r. (t.j. czwartek) o godz. 15:30.

       Zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców na zebranie ogólne, a po nim na spotkania klasowe z wychowawcami poszczególnych klas, które odbędą się w salach zajęć.

      • ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII

      • Przypominamy, ze nasza szkoła bierze udział w XI Edycji programu Zbieraj Baterie i Telefony.

       Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły do udziału z zbiórce zużytych baterii.

       Baterie prosimy przynosić do szkoły i wrzucać do pojemnika, które znajduje się przy szatni.

       Najlepsi zbieracze zostaną nagrodzeni!

      • CHOINKA NOWOROCZNA 2023

      • W sobotę 14.01.2023 w naszej szkole odbyła się choinka noworoczna.
       Tego dnia wszystkim uczniom towarzyszyło wiele wrażeń i emocji.
       Zabawę choinkową poprzedziła część artystyczna w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów kl. I - III.  Oddział przedszkolny zaprezentował " Taniec krasnoludków" uczniowie klas I -II pięknie zatańczyli  " Taniec śnieżynek i bałwanków" a uczniowie klasy III przedstawili scenkę " Cztery pory roku'
       Wszystkich małych artystów nagrodzono ogromnymi brawami.
       Po występach na pięknie udekorowanej sali rozpoczęła się zabawa.  Do tańca przygrywał DJ.
       Dodatkową atrakcją było przybycie św. Mikołaja, który obdarował wszystkich słodkimi prezentami.
       Zabawa noworoczna odbyła się w miłej atmosferze. Wszyscy doskonale się bawili.

      • Konkurs „Kartka Świąteczna”

      • Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły cieszył się konkurs o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie mieli za zadanie przygotować oryginalne kartki świąteczne według własnych pomysłów. Celem zorganizowanego konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej, prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej wśród uczniów naszej szkoły, stworzenie możliwości udziału dzieci i młodzieży w konfrontacji z rówieśnikami w dziedzinie sztuk plastycznych oraz poszukiwanie nowych środków wyrazu, przez poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni w poszczególnych kategoriach wiekowych:

        

       Uczniowie klas I-III:

       - miejsce I – Sebastian Szcześniak kl. II

       - miejsce II – Antoni Gil kl. III

       - miejsce III – Antonina Bartnik kl. II

       Wyróżnienie: Sebastian Buśko kl. II, Zuzanna Zaśko kl. I, Katarzyna Szewczak kl. III

        

       Uczniowie klas IV-VIII:

       - miejsce I – Julia Buszowska kl. IV

       - miejsce II – Magdalena Wypych kl. V

       - miejsce III – Kamil Krukowski kl. IV

       Wyróżnienie: Marcin Magdziarz kl. IV, Klaudia Skoczylas kl. VI, Hubert Jaremko kl. VI

        

       Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział.

       Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac uczniowskich i pamiątkowych zdjęć.

      • Kolejne zajęcia z robotem Edison

      • Kolejna lekcja z robotem Edison okazała się bardzo atrakcyjna. Uczniowie kl. I zmieniali wygląd robota, gdyż próbowali łączyć go z elementami klocków Lego. Uczniowie dowiedzieli się również że robot " widzi " w ciemności używając niewidzialnego światła ( podczerwień) do wykrywania przeszkód i unikania kolizji. Uczniowie aktywując robota  obserwowali jak podąża po linii.

       Nowa zabawka edukacyjna dostarczyła uczniom wiele radości.

      • Wigilia zuchów i harcerzy

      • Czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to czas na zadumę, refleksję, ale także na podsumowanie mijającego roku. Najlepszą okazją do takiego podsumowania jest coroczne spotkanie wigilijne. W tym roku było to wyjątkowe spotkanie ponieważ po raz pierwszy w wigilii uczestniczyła nowopowstała Drużyna Harcerska. Oprócz zuchów, harcerzy i drużynowych na wieczerzę wigilijną przybyli zaproszeni goście Pani dyrektor Ewa Maj i ojciec Polikarp, który nadał wieczerzy religijny charakter odmawiając modlitwę i święcąc opłatek. Po złożeniu tradycyjnych życzeń i spożyciu przygotowanych przez rodziców wigilijnych potraw wysłuchaliśmy kolęd granych na akordeonie przez zucha Jakuba. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

      • Czas na dokarmianie ptaków zimą

      • Zima, to bardzo trudny okres dla ptaków. Na dworze jest zimno, a pod puchową pierzynką ciężko znaleźć pożywienie. Uczniowie klasy I z zaangażowaniem dokarmiają ptaki. Idea dokarmiania skrzydlatych przyjaciół będzie nam przyświecała do końca zimy.

      • Jasełka

      • Okres Bożego Narodzenia daje nam szczególną możliwość do większej wzajemnej życzliwości, w tym czasie zapominamy o wszelkich sporach i waśniach. W dniu 20.12.2022r. społeczność naszej szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście Wójt Gminy Radecznica Pan Marian Szuper, Sekretarz Gminy Radecznica Pani Edyta Dubiel, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki Pan Mariusz Górski, pielęgniarka szkolna Pani Bożena Tuzin oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Barbara Szczerba po raz kolejny mogli przeżyć historię Józefa i Maryi poszukujących noclegu. 

       Uroczystość rozpoczęła się przekazaniem przez zuchów i harcerzy „Betlejemskiego Światełka Pokoju” na ręce Pani Dyrektor. Następnie uczniowie  zaprezentowali widowisko Jasełkowe. Piękna scenografia , fantastyczna gra młodych aktorów przeplatana kolędami i pastorałkami  wprowadziła wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Po przedstawieniu ojciec Polikarp odmówił modlitwę i poświęcił opłatek. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia. 

       Dziękujemy wszystkim za przybycie i przekazane nam życzenia.

      • Betlejemskie Światło Pokoju

      • Swoją wędrówkę rozpoczęło w Grocie Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem, w miejscu, w którym narodziła się – jak pisze św. Jan – Światłość Prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Dzięki zuchom, harcerzom i skautom wędruje po całej Europie. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju to „Światło dla Ciebie”. Tak, to jest Płomień właśnie dla Ciebie — Światło prawdy o Jezusie. A dzięki Tobie ten płomień jest dla innych — dla każdego z kim się nim podzielisz, komu go dasz, gdzie go zaniesiesz. Ale najpierw musisz go mieć sam.

       16 grudnia podczas mszy świętej w kościele św. Katarzyny w Zamościu delegacja zuchów i harcerzy z naszej szkoły odebrała „Betlejemskie Światło Pokoju”, nabożeństwu przewodniczył biskup Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Następnie podczas wieczornej mszy świętej Betlejemskie Światełko zostało przekazane do Bazyliki św. Antoniego w Radecznicy.

       To jest Światło dla Ciebie, a dzięki Tobie dla innych. Dziel się nim z drugim człowiekiem poprzez służbę tak, jak zapalasz płomień od płomienia. Czuwaj!

      • Zajęcia w ramach programu "Laboratoria przyszłości"

      • Robot  edukacyjny Edison w zabawny i przyjemny sposób wprowadził uczniów w świat robotyki i programowania. Uczniowie kl. I stopniowo poznają zasady działania robota Edison i odkrywają jego możliwości.  Umiejętnie kodują robota za pomocą kodów kreskowych i z zaangażowaniem obserwują jego działanie.  Na dzisiejszych zajęciach zakodowany robot reagował na oklaski, wykrywał przeszkody oraz poruszał się za źródłem światła. Zajęcia z robotem to nieoceniona lekcja logicznego myślenia i świetna zabawa.

      • Zuchowe Mikołajki

      • Nadszedł długo oczekiwany dzień. Obchodzenie Mikołajek to już tradycja w naszej gromadzie zuchowej. Zuchy poznają prawdziwą historię św. Mikołaja, który nie miał czerwonego stroju ani reniferów, nie wchodził również do domów przez komin i nie pochodził z Laponii. Prawdziwy św. Mikołaj był biskupem Miry, który swoje życie poświęcił potrzebującym. Na jego pamiątkę obdarowujemy się wzajemnie prezentami, sprawiając innym radość. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

      • Mikołajki

      • 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera, uczniowie ubierali choinkę i oczekiwali pojawienia się Mikołaja. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

      • Zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D

      • Uczniowie klasy 6 zapoznali się z obsługą drukarki 3d oraz projektami które dostępne są na oficjalnej stronie producenta. Umożliwia ona oczywiście również wydruk własnych projektów w starszych klasach.

       Po zapoznaniu się z zasadą działania urządzenia, klasa wybrała projekt ozdób świątecznych tzw. ciasteczek do wydruku i wspólnie z nauczycielem przesłali plik na drukarkę. Następnie rozpoczęło się drukowanie pierwszego projektu 3D!

       Drukarka Banach 3d school została zakupiona w ramach programu @Laboratoria Przyszłości.

       Jest to idealny sprzęt do nauki druku 3D, który jest wykorzystywany podczas lekcji informatyki.

        

      • Robotyka ciąg dalszy…

      • Uczniowie naszej szkoły wraz z początkiem roku szkolnego zaczęli swoją przygodę z robotyką. W pierwszym etapie zajęć nauczyli się rozpoznawać urządzenia które pełnią funkcję robotów oraz poznali zasadę działania czujników w nich umieszczonych. Na kolejnych zajęciach ćwiczyli umiejętność rozpoznawania kodów i tworzenia tras dla jeżdżących Edisonów, wraz ze wzrastającym stopniem trudności i różnymi warunkami. Wszyscy pięknie kodowali, rozwiązywali kolejne zadania z zaangażowaniem i pomysłowością.

       Każdy z uczestników zajęć (na razie w sferze pomysłów) „prototypował” również swojego robota, który przydałby się w naszej codziennej rzeczywistości. Przeważały roboty wielofunkcyjne łączące w sobie np. noszenie zakupów, sprzątanie, koszenie trawy.

       Zadania z robotami rozbudzają kreatywność uczniów i uczą ich rozpoznawania rzeczywistości oczami maszyn.

       W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” zakupiono sprzęt wykorzystywany na zajęciach.

      • Wyjazd do kina

      • 29 listopada uczniowie klas IV, V, VI wraz z wychowawcami uczestniczyli w wyjeździe do kina Stylowy w Zamościu na film pt. "Bella i Sebastian". Film opowiada o przyjaźni chłopca z psem. Przygody głównego bohatera wzruszyły wszystkich do łez i dostarczyły niezapomnianych wrażeń.