• Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie, którego efektem i nagrodą jest certyfikat Szkoły Dobrego Wychowania. Pod kierunkiem naszych specjalistów tj. Pani pedagog i Pani psycholog wykonywaliśmy ciekawe zadania. Zaczęliśmy od opracowania zasad dobrego zachowania, przeprowadzenia debaty na ten temat następnie klasowych konkursów savoir-vivre. Projektowaliśmy plakaty o wyglądzie, który świadczy o nas oraz pisaliśmy prace ukazujące przyk
            • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2024 roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w apelu upamiętniającym Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie klasy VII i VIII przybliżyli sylwetki bohaterskich żołnierzy, których szczątki pochwano w Bazylice pod wezwaniem świętego Antoniego w Radecznicy.
              Byli to: Józef Pyś ps. „Ostry”, Paweł Kalinowski ps. „Francuz”, Mieczysław Szewczuk ps. „Włoch”. Stanisław Bizior "Eam" pośmiertnie awansowany do stopnia kapitana, płk. Marian Pilarskiego ,,Jar''. Dla tych bohaterów ważniejsze niż życie były wartości : Bóg, Honor,Ojczyzna.

,,Naród co wolnym chce być
              musi o wolność się bić
              Robić powstania, zdrajców przeganiać
              inaczej nie zdziała nic''

• Konkursy KRUS dla dzieci

KRUS zaprasza dzieci rolników do udziału w:

• XIV Ogólnopolskim Konkursie PLASTYCZNYM pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

Konkurs organizowany jest w dwóch grupach wiekowych: I grupa – klasy 0-III, II grupa – klasy IV–VIII. Termin zgłaszania prac do 05.04.2024 r.

• V O
            • Porządki w krypcie

W związku ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, harcerze z naszej szkoły wybrali się do krypty znajdującej się przy Bazylice św. Antoniego żeby wykonać prace porządkowe. Jest to miejsce szczególnej pamięci, więc harcerze złożyli również hołd spoczywającym tam bohaterom.

Niedziela 28.04.2024
        • Tłumaczenie strony