• Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie, którego efektem i nagrodą jest certyfikat Szkoły Dobrego Wychowania. Pod kierunkiem naszych specjalistów tj. Pani pedagog i Pani psycholog wykonywaliśmy ciekawe zadania. Zaczęliśmy od opracowania zasad dobrego zachowania, przeprowadzenia debaty na ten temat następnie klasowych konkursów savoir-vivre. Projektowaliśmy plakaty o wyglądzie, który świadczy o nas oraz pisaliśmy prace ukazujące przyk
            • Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zgodnie z wieloletnią tradycją w naszej szkole na lekcjach j. polskiego prezentowaliśmy ciekawostki związane z językiem ojczystym. Przeprowadzony został również konkurs na klasowego i szkolnego mistrza ortografii.

• Dzień Myśli Braterskiej

Każdego roku, 22 lutego, zuchy i harcerze z naszej szkoły wspólnie świętują Dzień Myśli Braterskiej. W tym szczególnym dniu zuchy i harcerze przypominają sobie, że harcerstwo to przede wszystkim droga. Droga życiowa, która jest bardzo ciekawa i piękna. Nie jest jednak drogą prostą do pokonania - pnie się po stromych stokach wzgórz, dochodząc na same szczyty, przechodzi przez wąskie kaniony i pokonuje rwące rzeki, dążąc stale dalej i dalej, do jakiegoś wspaniałego celu. Cel ów zawiera się w słowach gen. Roberta Baden-Powella: „starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście". Celem jest kształtowanie świata, w którym żyjemy, aby był on coraz lepszy, a każdy człowiek potrafił się uśmiechać...

• Smażymy naleśniki!

Uczennice z klasy 2 wspólnie przygotowywały naleśniki. Najpierw zapoznałyśmy się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w w kuchni. Następnie poznałyśmy przepis, przygotowałyśmy i odmierzyłyśmy składniki - tu przydała się matematyka. Gładkie ciasto to podstawa, jeszcze tylko smażenie i pyszne naleśniki gotowe. Już wiadomo kto w domu będzie smażył naleśniki. Smacznego!

Sobota 27.04.2024
        • Tłumaczenie strony