• Aktualności

      • Dzień Języka Ojczystego

      • 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zgodnie z wieloletnią tradycją w naszej szkole na lekcjach j. polskiego prezentowaliśmy ciekawostki związane z językiem ojczystym. Przeprowadzony został również konkurs na klasowego i szkolnego mistrza ortografii.

      • Wesprzyj zuchy 1,5% podatku

      • Wesprzyj 17. Radosną Gromadę zuchową działającą przy naszej szkole swoim 1,5% podatku.

       Dla Ciebie to tak niewiele - dla nas - bardzo dużo.

       KRS 0000282152

       Cel szczegółowy: 17. RADOSNA GROMADA

      • Dzień Myśli Braterskiej

      • Każdego roku, 22 lutego, zuchy i harcerze z naszej szkoły wspólnie świętują Dzień Myśli Braterskiej. W tym szczególnym dniu zuchy i harcerze przypominają sobie, że harcerstwo to przede wszystkim droga. Droga życiowa, która jest bardzo ciekawa i piękna. Nie jest jednak drogą prostą do pokonania - pnie się po stromych stokach wzgórz, dochodząc na same szczyty, przechodzi przez wąskie kaniony i pokonuje rwące rzeki, dążąc stale dalej i dalej, do jakiegoś wspaniałego celu. Cel ów zawiera się w słowach gen. Roberta Baden-Powella: „starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście". Celem jest kształtowanie świata, w którym żyjemy, aby był on coraz lepszy, a każdy człowiek potrafił się uśmiechać... 

       Naszym kochanym mamom serdecznie dziękujemy za przygotowanie wspaniałego poczęstunku. Czuwaj!

      • Smażymy naleśniki!

      • Uczennice z klasy 2 wspólnie przygotowywały naleśniki. Najpierw zapoznałyśmy się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w w kuchni. Następnie poznałyśmy przepis, przygotowałyśmy i odmierzyłyśmy składniki - tu przydała się matematyka. Gładkie ciasto to podstawa, jeszcze tylko smażenie i pyszne naleśniki gotowe. Już wiadomo kto w domu będzie smażył naleśniki. Smacznego!

      • Certyfikat za udział w Ogólnopolskim Konkursie „Na sportowo jest zdrowo”

      • Jest nam bardzo miło poinformować, że w okresie od 01.09.2023 r. do 31.01.2024 r. nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie „Na sportowo jest zdrowo – szkolny program wychowania zdrowotnego”, realizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu było wskazanie, jak ważną rolę w życiu ucznia pełni edukacja prozdrowotna w szkole oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Wykonaliśmy 8 zadań zgodnie z regulaminem konkursu. Zrealizowane zadania dotyczyły między innymi aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, używek oraz bezpiecznego zachowania w szkole, domu i na ulicy. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczyciela wychowania fizycznego zdobyliśmy upragniony certyfikat.

      • Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej

      • Nasi pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi czytelnikami. W czwartek, 16 lutego 2024 roku, w ramach pasowania na czytelnika świetnie zaprezentowali wiedzę na temat zasad zachowania się w bibliotece oraz traktowania wypożyczonych książek. Wypożyczali też swoje pierwsze lektury. Jako wprowadzenie w rolę czytelnika otrzymali dyplomy oraz Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek", które wręczyła Pani Dyrektor. Kampania Instytutu Książki ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych, a zwłaszcza najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej. Wyprawka Czytelnicza ma za zadanie zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnie, jak i z udziałem najbliższych. Życzymy aby nauka czytania i czytanie książek stały się dla naszych najmłodszych czytelników prawdziwą przyjemnością, rozbudzającą ich dziecięcą wyobraźnię i pasję do czytania, a tym samym zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji " Dzień Bezpiecznego Internetu. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Uczniowie z klas I-III wzięli udział w lekcji online zorganizowanej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet.
       Lekcja nawiązywała do fabuły książek z serii „Sieciaki” i treści serwisu edukacyjnego dla dzieci Sieciaki.pl. Lekcja prowadzona była przez autora sieciakowych przygód Łukasza Wojtasika z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Podczas zajęć uczniowie poznali Sieciakowe Zasady Bezpieczeństwa:
       - Chroń swoją prywatność
       - Mów, jeśli coś jest nie tak
       - Nie ufaj osobom poznanym w sieci
       - Szanuj innych w sieci
       - Korzystaj z internetu z umiarem.
       Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

      • Walentynki

      • Obchodzenie "Walentynek" stało się w naszej szkole tradycją, również w tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski postanowił uczcić to święto. Uczniowie przygotowali dekorację oraz zorganizowali pocztę Walentynkową. Walentynki przyniosły wszystkim wiele radości. Był to wyjątkowy dzień w którym przekazywaliśmy życzenia osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią.

      • ZEBRANIE Z RODZICAMI

      • Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie ogólne,
       które odbędzie się
       w czwartek 15 lutego o godz. 15:30. na stołówce szkolnej.

       Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami klas
       w salach klasowych.

      • Choinka noworoczna 2024

      • Na zakończenie nauki w I półroczu, uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci zabawy choinkowej, która odbyła się w sobotę 27 stycznia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      • Dzień Babci i Dziadka

      • W dniu 25 stycznia br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowały pod okiem swoich Pań wychowawczyń dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III. Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i uśmiechu na każdy dzień. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      • Spektakl Bazyliszek

      • Podczas zajęć rozwijających klasa IV przygotowała spektakl  Bazyliszek według tekstu Wandy Chotomskiej.

       Do realizacji przedstawienia uczniowie wykorzystali pomoce zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Przedsięwzięcie było dobrą okazją do zgłębienia tajników pracy aktorów, dźwiękowca i oświetleniowca. Dzieci włożyły wiele wysiłku w przygotowanie spektaklu, a przy tym świetnie się bawiły.

       Link do fragmentu spektaklu

      • Wirtualna strzelnica w Zwierzyńcu

      • 11 stycznia 2024r uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w wyjeździe do Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną szkoły ponadpodstawowej. Młodzież miała okazję poznać bliżej kształcenie w kierunku zawodu technika ochrony środowiska, technika geodety oraz technika informatyka i programisty. Najbardziej atrakcyjne dla uczniów okazały się zajęcia na wirtualnej strzelnicy, gdzie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią oraz strzelali do celu z broni krótkiej GLOCK 19 i karabinu HK 416.

      • Przedstawienie jasełkowe w naszej szkole

      • 20.12.2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie świąteczne, na które zuchy z 17 Radosnej Gromady Zuchowej przynieśli betlejemskie światełko pokoju. Uroczystość tą uświetnili swą obecnością sekretarz Gminy – Pani Edyta Dubiel, Skarbnik Gminy – Pani Bożena Kiesz, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Jerzy Gumieniak, Dyrektor GCKSiT – Pan Mariusz Górski, Pielęgniarka szkolna – Pani Bożena Tuzin, gwardian naszej Bazyliki – o. Sylwester Skirliński, Prezydium Rady Rodziców oraz rodzice i bliscy naszych uczniów. Uroczystość zaczęła się Jasełkami w wykonaniu dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy I. Jasełka w tak wspaniałym wykonaniu zachwyciły wszystkich widzów, którzy nagrodzili aktorów wielkimi brawami. Po Jasełkach głos zabrała Pani Dyrektor oraz przybyli goście, którzy złożyli wszystkim obecnym serdeczne życzenia. Następnie o. Polikarp przeczytał fragment Pisma św., a o. Gwardian odmówił modlitwę, po której wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem. Miłym akcentem było również przekazanie przez władze Gminy monitora interaktywnego dla społeczności szkolnej, za który serdecznie dziękujemy.

      • Wigilia zuchowa

      • Wigilia w 17. Radosnej Gromadzie

       Wspólna Wigilia w naszej gromadzie to już tradycja. Dzielimy się opłatkiem, symbolem miłości i pojednania, tak jak pierwsi chrześcijanie dzielili się chlebem. Wszyscy składamy sobie życzenia, i zasiadamy do stołu. Jedno miejsce przy stole pozostawiamy puste – dla niespodziewanego gościa, który może się nagle pojawić. Czas Wigilii to wyjątkowa chwila, wspólnie śpiewamy kolędy i cieszymy się z Narodzenia Dzieciątka Jezus.

       Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

      • Betlejemskie światło pokoju

      • Zuchy przekazują Betlejemskie Światło Pokoju

       Z betlejemskiej groty przynosimy ten płomień, zwiastujący narodziny Chrystusa. Przynosimy go, aby w czasie nadchodzących świąt jaśniał blaskiem dla całej naszej lokalnej społeczności. Aby mógł  stać  się  częścią  radości  nas  wszystkich. Niosąc Betlejemskie Światło Pokoju do naszych domów, zanosimy naszym braciom, dobrą nowinę o przyjściu na świat Zbawiciela. 

       Czyńmy pokój!

      • Spotkanie z pielęgniarką

      • W dniu 15 grudnia bieżącego roku pani Bożena Tuzin pielęgniarka szkolna przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w oddziałach przedszkolnych oraz klasach IV – VI. Rozmawiała z dziećmi na temat higieny osobistej każdego dnia, szczególnie w okresie dojrzewania. Omówiła także zagadnienia dotyczące zaburzeń stanu zdrowia i rozwoju związanego z nieprawidłowym odżywianiem.