• Aktualności

      • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

      • Uczniowie naszej szkoły uroczyście zakończyli rok szkolny 2022/2023.

       Z tej okazji po mszy świętej wszyscy spotkali się na uroczystym apelu. 
       Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Edyta Dubiel Sekretarz Gminy Radecznica oraz odchodzący z naszej parafii proboszcz o. Krystian Olszewski, któremu podziękowaliśmy za wieloletnią posługę kapłańską.
       Pożegnaliśmy także przechodzące na emeryturę nauczycielki: Panią Barbarę Rudnicką i Panią Małgorzatę Małysz.
       Pani dyrektor podziękowała zarówno uczniom jak i ich rodzicom za ciężką pracę oraz pożegnała ósmoklasistów.
       Pani Sekretarz odczytała życzenia od Pana Wójta, za które serdecznie dziękujemy. 

      • OGŁOSZENIE – DYŻUR WAKACYJNY

      • Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy informuje, że na dyżur wakacyjny do oddziału przedszkolnego zostały przyjęte wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski. Lista dzieci przyjętych dostępna do wglądu w szkole.

      • DYŻUR WAKACYJNY

      • Dyrektor informuje, że dyżur wakacyjny pełnią:

       • oddział przedszkolny przy Publicznej Szkole  Podstawowej
        im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy – od 26.06.2023 r. do 21.07.2023 r.
       • oddział przedszkolny przy Publicznej Szkole  Podstawowej  im. Jana Pawła II w Zaburzu – od 24.07.2023 r. do 18.08.2023 r.

       Oddziały przedszkolne będą czynne w godzinach od 8.00 do 13.00.

       Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny do danego oddziału przedszkolnego można pobrać w oddziale przedszkolnym, do którego dziecko uczęszcza.

       Wypełniony wniosek należy złożyć do dnia 21 czerwca 2023 r. do godz. 14.00 we własnym oddziale przedszkolnym lub w sekretariacie szkoły. Lista dzieci przyjętych na dyżur wakacyjny zostanie podana
       do wiadomości  22 czerwca 2023 r. do godz. 13.00 na tablicy informacyjnej, liczba miejsc ograniczona.

      • Wycieczka do Magicznych Ogrodów

      • Uczniowie klas O-III 7 czerwca odwiedzili wspaniałą bajkową krainę Magicznych Ogrodów.

       Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej niesamowitej przygody naszych uczniów.

      • Projekt „Lekcja z emocjami. Jak dbać o swój nastrój”

      • Klasa VIII uczestniczyła w projekcie „Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?” organizowanym przez Fundacje „Uniwersytet Dzieci”. Uczniowie na zajęciach prowadzonych przez pedagoga szkolnego wraz z wychowawcą klasy rozpoznawali, oswajali i wyrażali własne emocje. Projekt miał na celu zapoznać ich ze strategiami radzenia sobie w różnych problemowych i stresujących sytuacjach, a także rozwinąć empatię, wrażliwość, umiejetność współpracy i pobudzać zdolność do samoświadomość i inteligencji emocjonalnej. Ósmoklasiści pracowali metodą problemową, która rozwijała ich potencjał twórczy i intelektualny oraz dawała możliwości do lepszego zrozumienia otaczającego je świata, w którym są zdolni działać. Podczas zajęć uczniowie mogli pracować indywidualnie jak i w grupach, ucząc się i dobrze się bawiąc jednocześnie.

      • Dzień Dziecka w 17. Radosnej Gromadzie

      • Czerwiec jest miesiącem szczególnym, ponieważ świętujemy Dzień Dziecka.

       Zuchy również obchodzą to święto. Z okazji Dnia Dziecka miała miejsce zbiórka inna niż zwykle - wybraliśmy się na lody. Było przepysznie…

      • Wycieczka do Gospodarstwa Pasiecznego "Ulik" w Mokremlipiu

      • 2 czerwca br. uczniowie klas IV -  VI  z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Pasiecznego "Ulik" w Mokremlipiu. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie  skansenu pszczelarskiego.  Uczniowie mogli zobaczyć zabytkowe ule położone w pięknym otoczeniu przyrody, zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi życia pszczół oraz z pracą pszczelarza. W następnej kolejności obejrzeli wyposażenie sali szkolnej sprzed kilkudziesięciu lat oraz eksponaty zgromadzone w muzeum wsi, m. in. sprzęty służące do codziennej pracy w gospodarstwie rolnym  i domowym.  Ciekawym punktem programu był  relaks w domku do apiterapii oraz obserwacja  pracy pszczół w oszklonym ulu. Wycieczka była bardzo ciekawa i dostarczyła niepowtarzalnych  wrażeń.

      • Wyjazd na zajęcia edukacyjne w Roztoczańskim Parku Narodowym

      • W dniu 01.06.2023r uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę do Zwierzyńca zorganizowaną przez RPN. Celem wycieczki była realizacja Programu Ochrony gatunków i siedlisk Natura 2000 na obszarze RPN. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych RPN z wykorzystaniem bazy edukacyjno – turystycznej. Oglądali film przyrodniczy oraz zwiedzali wystawy. Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia w terenie. Uczestnicy przeszli ścieżką na Bukową Górę gdzie mieli za zadanie bacznie obserwować  otaczającą przyrodę aby odnaleźć obiekty zlecone przez przewodnika. Do dyspozycji mieli lornetki i lupy. W realizacji zadania miała pomóc aplikacja na telefon Bird Net. Po zajęciach w terenie odpoczęli przy grillu, a następnie wszyscy zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

      • Dzień mamy i taty

      • „Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać, pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość Rodziców ma się bez zdobywania i bez zasług”. -  Herman Auerbach

        

       W tym pięknym dniu o swoich Rodzicach pamiętały także dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I, II i III. Swoją bezgraniczną wdzięczność i miłość do Rodziców zaprezentowały w uroczystej części artystycznej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i filmu - taniec uczennic klas I-II

        

      • GMINNY DZIEŃ DZIECKA

      • W dniu 28 maja 2023 r. na placu przy naszej szkole odbył się Gminny Dzień Dziecka.

       Na uczestników czekało wiele atrakcji min. dmuchane zjeżdżalnie, paintball laserowy, ścianka wspinaczkowa, byk rodeo, strażacki tor przeszkód, malowanie twarzy, fotobudka, wata cukrowa, popcorn oraz różne gry, zabawy i konkursy i wiele innych niespodzianek.

       Dziękujemy serdecznie wszystkim, zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, Wójtowi Gminy Radecznica Panu Marianowi Szuprowi, Strażakom z OSP Radecznica, Paniom z KGW Mokrelipie oraz nauczycielom za zorganizowanie stoiska gastronomicznego.

       Dziękujemy za tak liczne przybycie.

       Fotorelacja z wydarzenia poniżej.