• Aktualności

      • Zawodowy strzał w 10!

      • 21 września nasi ósmoklasiści wyjechali do Zamościa, aby wziąć  udział w przedsięwzięciu „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”. Targi edukacyjne odbyły się na hali OSiR, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych z powiatu zamojskiego.  

      • GMINNY DZIEŃ SPORTU W NASZEJ SZKOLE

      • W poniedziałek 26 września na obiektach sportowych przy naszej szkole odbył się Gminny Dzień Sportu, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia poprzez podejmowanie aktywności fizycznej, wdrażanie do sportowego zachowania podczas rozgrywania różnych konkurencji oraz kulturalnego kibicowania. O godzinie 9-tej oficjalnego otwarcia zawodów dokonali: Wójt Gminy Pan Marian Szuper oraz Dyrektor szkoły Pani Ewa Maj, podczas którego pokreślili cele imprezy oraz życzyli wszystkim zawodnikom dobrej zabawy i sukcesów w zmaganiach sportowych. Zawody sportowe poprzedziła rozgrzewka. Uczniowie poszczególnych szkół brali udział w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych podczas, których nie brakowało pozytywnej rywalizacji i sportowych wrażeń. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się namiot interaktywny przygotowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Uczestnicy mogli wziąć udział w  treningu nordic walking zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking ze współpracą z Fundacją BEZMIAR. Pomiędzy rozgrywkami uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z ciepłego poczęstunku.

       Ten szczególny dzień na długo zapisze się w naszej pamięci, ponieważ honorowym gościem tego wydarzenia była Minister Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marlena Maląg, która dokonała wręczenia pucharów i medali zwycięzcom. Swoją obecnością zaszczycili nas również m.in Poseł na Sejm RP Pani Monika Pawłowska, Wicewojewoda Lubelski Pan Robert Gmitruczuk, Starosta Zamojski Pan Stanisław Grześko, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie Pan Jacek Figarski, Wójt Gminy Pan Marian Szuper, Sekretarz Gminy Pani Edyta Dubiel, Skarbnik Gminy Pani Bożena Kiesz, Kierownik GOPS w Radecznicy Pani Łucja Bednarz, Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Radecznica Pani Zofia Sykała, radni oraz sołtysi naszej gminy.

       Gminny Dzień Sportu został zorganizowany dzięki wsparciu Wójta Gminy Radecznica i Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy.

       W rozgrywkach międzyszkolnych wszyscy wygrali, ponieważ chodziło przede wszystkim o dobrą wspólna zabawę, zawodnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, a uczniowie nie biorący bezpośrednio udziału w konkurencjach nieustannie kibicowali.

       Ze sportowego punktu widzenia wyniki drużynowe były następujące:

       1.Mecz piłki nożnej chłopców klas VI-VIII:

       I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorajcu

       II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy

       III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu

       IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku

       2. Mecz piłki nożnej dziewcząt i chłopców klas IV-V:

       I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorajcu

       II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu

       III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Antoniego z Padwy

       w Radecznicy

       IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku

       3. Mecz piłki siatkowej dziewcząt klas VI-VIII:

       I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Antoniego z Padwy

       w Radecznicy

       II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu

       III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorajcu

       IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku

       4. Konkurencje dla klas II-III (bieg z piłeczką sztafetową „Pałka parzy”, przenoszenie piłki górą na czas, bieg z przejściem przez szarfę, przenoszenie piłki dołem na czas, rzuty woreczkiem do celu):

       I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu

       II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Antoniego z Padwy

       w Radecznicy

       III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku

       IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorajcu.

       Wszystkim uczestnikom Gminnego Dnia Sportu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

        

       Podczas wydarzenia zostało wykorzystane nagłośnienie zakupione w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

      • WIZYTA PANA POLICJANTA

      • W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów, dlatego 16 września naszą szkołę odwiedził Dzielnicowy Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie, mł. asp. Łukasz Dubilis , który zapoznał uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni. Pan dzielnicowy rozmawiał również z uczniami o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze i jak należy się zachować, gdy zaczepi nas obca osoba. Uczniowie poznali także sprzęt niezbędny w pracy policjanta. Jeszcze raz dziękujemy mł. asp. Łukaszowi Dubilis za tak cenną prelekcję. 

      • Sprzątanie świata

      • 19 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w proekologicznej akcji „Sprzątania świata”.  Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. Jak co roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-VIII  wraz z  nauczycielami posprzątali teren szkoły oraz najbliższą okolicę.

       Celem „Sprzątania świata” jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska- poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję selektywnej zbiórki odpadów i rozbudowane programy ekologiczne.

      • Wyjazd do kina

      • Dnia 19 września  uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami obejrzeli film  ,,Orlęta Grodno 39. Film opowiada o napadzie Związku Sowieckiego na Polskę we wrześniu 1939roku. widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona.  To lekcja historii  przedstawiająca heroiczną  walkę cywilnych mieszkańców Grodna, w dużej mierze harcerzy i młodzieży szkolnej, z rosyjskim najeźdźcą.

      • Edukacja miodowa w naszej szkole

      • Nasza Szkoła wraz z Krajowym Zrzeszeniem Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych w ramach finansowania z Funduszu Promocji Roślin Oleistych promuje produkty pszczelarskie. W ramach tego w naszej szkole powiesiliśmy 3 plakaty edukacyjne:

       • Jeden informujący o odmianach miodów;
       • Drugi informujący o produktach uzyskiwanych od pszczół;
       • Trzeci o postaci, w jakiej dostępny jest miód i np. możliwości wykorzystania.Dodatkowo rozmieściliśmy edukacyjne  kalendarze biurkowe typu „piramidka” i kalendarze trójdzielne zawierające ciekawostki o miodzie. Kalendarze posłużą nam w najbliższym roku szkolnym 2022/2023.

       Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w wycieczce do gospodarstwa pasiecznego ULIK, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawostek o życiu pszczół i funkcjonowaniu pasieki.

      • DOŻYWIANIE W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

      • WYSOKOŚĆ  OPŁATY ZA  1 OBIAD OD DNIA  26 WRZEŚNIA 2022 r. WYNOSI 3,50 zł

       Miesięczna kwota, każdego miesiąca jest inna ze względu na ilość dni zajęć dydaktyczno- wychowawczych.

       ZAPISÓW NA  DOŻYWIANIE DOKONUJE SIĘ W SEKRETARIACIE SZKOŁY.

       WAŻNE  INFORMACJE:

       Opłaty  za posiłki należy wpłacać na okresy miesięczne z góry, do 29 dnia każdego miesiąca w sekretariacie szkoły (prosimy o terminowe regulowanie należności).

       Ogłoszenie o należnej kwocie i zapisach na dany miesiąc umieszczone zostanie na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.

        

      • " Był taki wrzesień"

      • W rocznicę wybuchu II wojny światowej i napaści sowieckiej na Polskę w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie kl. VIII, VI i V przybliżyli i przedstawili  w ciekawy sposób tragiczne wydarzenia dotyczące okresu II wojny światowej. Dla wszystkich była to cenna lekcja historii przypominająca ,że nasza dzisiejsza wolność została okupiona krwią milionów Polaków.

       Podczas apelu zostało wykorzystane nagłośnienie zakupione w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

      • Tydzień dla profilaktyki chorób zakażnych

      • W dniach 12-16.09.2022 w naszej szkole została przeprowadzona akcja "Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych", której organizatorem jest Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. W ramach działań nauczyciele na zajęciach z wychowawcą przeprowadzili prelekcje na temat ochrony zdrowia własnego i najbliższych. Podsumowaniem akcji było spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Bożeną Tuzin dotyczącą higieny osobisej, chorób zakaźnych oraz szczepień.

      • Wrzesień miesiącem pamięci!

      • Zuchy z 17. Radosnej Gromady pamiętają o miejscach pamięci poświęconych uczestnikom walk z niemieckim faszyzmem.

       83 lata temu Niemcy rozpoczęły najtragiczniejszą i najbardziej krwawą wojnę w historii ludzkości. II wojna światowa położyła się cieniem dla Polaków na dziesięciolecia. Kto wie, jak wyglądałaby dziś Polska i ile by nas tu mieszkało, gdybyśmy nie zostali zdradziecko napadnięci przez Niemców idących ramię w ramię z Sowietami. Polskie państwo zniknęło z mapy po raz, niestety, kolejny w dziejach. Wojna ta pociągnęła za sobą miliony ofiar wśród polskich obywateli i nieprzeliczone, niepowetowane straty dla naszej ojczyzny i dla naszego narodu.

      • Wybory Samorządu Uczniowskiego

      • Wybory Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyły się w dniu 09.09.2022 r.

       Do wyborów zgłosiło się czterech kandydatów. Wybory przeprowadzono w sposób tajny.

       Głosujący uczniowie na karcie wyborczej oddali głos na jednego z kandydatów

        

       Magdalena Gil - 18 głosów

       Paulina Pańko- 16 głosów

       Olga Lisik - 16 głosów

       Aleksandra Woźnica - 14 głosów

        

       Na podstawie ilości zdobytych głosów powołany został Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2022/2023 w składzie:

        

       Przewodniczący - Magdalena Gil

       Zastępca przewodniczącej - Paulina Pańko, Olga Lisik

       Sekretarz - Aleksandra Woźnica

       Serdecznie gratulujemy wybranym. Życzymy wytrwałości i pomysłowości w pracy.

      • "Pasowanie na Czytelnika"

      • Uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Przed złożeniem przyrzeczenia, dzieci z uwagą wysłuchały kilku informacji dotyczących zasad korzystania z biblioteki. Poznały rodzaje gromadzonych zbiorów, ich rozmieszczenie oraz sposób opracowania. Na przykładzie kilku wybranych książek dowiedzieli się, jaką rolę pełni literatura popularnonaukowa. Na zakończenie spotkania uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książki oraz otrzymali okolicznościowe dyplomy. Wspólne spotkanie z Panią bibliotekarką przebiegło w miłej i wesołej atmosferze.

      • Narodowe Czytanie 2022

      • Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w „Narodowym czytaniu” pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Włączyli się do niego uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

       Wspólnie obejrzeliśmy prezentację dotyczącą epoki romantyzmu i twórczości Adama Mickiewicza.

       Narodowe czytanie to akcja promująca czytelnictwo, tegoroczna edycja pokazała jak piękna jest literatura polskiego romantyzmu.

       Podczas udziału w akcji zostało wykorzystane nagłośnienie zakupione w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

      • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

      • Drodzy Uczniowie

       Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023 życzymy Wam owocnej pracy, zapału do nauki, wzajemnej życzliwości, satysfakcji z czasu spędzonego w szkole oraz dużo radości!

       Podczas uroczystości zostało wykorzystane nagłośnienie zakupione w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.