• Aktualności

      • Porządki w krypcie – każdy mały-wielki czyn ma znaczenie.

      • W związku ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, zuchy z 17. Radosnej Gromady wykonały prace porządkowe w krypcie znajdującej się w Bazylice św. Antoniego oraz złożyły hołd spoczywającym w niej bohaterom antykomunistycznego podziemia.

       Jest to miejsce szczególnej pamięci, związane z konspiracyjną historią klasztoru. Zuchy pamiętają o tych, którzy przez wiele lat skazani byli na zapomnienie.

      • Dzień Myśli Braterskiej

      • W Dniu Myśli Braterskiej zuchy i harcerze życzą Wam wszystkim głębokich przeżyć, magicznych chwil i niesłabnących więzi.

       A oto prezentujemy zdjęcia z "Balu Przebierańców" z okazji Dnia Myśli Braterskiej, na którym integrowaliśmy się z gromadami zuchowymi i drużynami harcerskimi należącymi do Hufca Zamość. Ciekawe stroje, tańce, pląsy, zabawy, życzenia i słodki poczęstunek. Rekordzista, który zjadł 10 pączków jest wśród nas 😉

       Czuwaj!

      • Przyrzeczenie Harcerskie

      •  

       Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce,

       nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym Prawu Harcerskiemu.

        

       Te słowa wybrzmiały w Klubie harcerskim „Viking” w Zamościu  podczas uroczystego przyrzeczenia w dniu 18 lutego 2023.  Ceremonię poprowadził phm. Rafał Żukowski. Przyrzeczenie Harcerskie to uroczyste ślubowanie składane przy wstępowaniu do harcerstwa. Stanowi ono opis trzech podstawowych zasad wychowawczych obowiązujących w harcerstwie: służby, samodoskonalenia, braterstwa. Jest jednym z najważniejszych momentów w życiu każdego harcerza, to właśnie wtedy otrzymuje on krzyż, który od tej chwili może z dumą nosić na swym mundurze. To niezapomniane przeżycie, które wiąże go zarówno z drużyną, jak i całą organizacją harcerską. Chyba każdy harcerz czy harcerka zapamięta tę chwilę do końca życia.

      • „Czyste powietrze wokół nas”. - program edukacyjny dla przedszkolaków c.d

      • 17 lutego w oddziale przedszkolnym odbyły się kolejne zajęcia tematyczne dla dzieci w ramach projektu „Czyste powietrze wokół nas” prowadzone przez pedagoga szkolnego. Głównym celem zajęć było zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości dymu papierosowego, ale i nauka piosenki oraz zapoznanie się z maskotą programu, którą na koniec każdy mógł pokolorować. Przedszkolaki były zaanagażowanie w zajęcia i świetnie pracowały.

      • Dzień Babci i Dzień Dziadka

      • Dzień Babci i Dzień Dziadka w naszej szkole, odbył się w bardzo uroczystej atmosferze. To rodzinne święto, jest wyrazem wdzięczności wnuków za obecność dziadków w ich życiu. W tym szczególnym dniu wnuki miały okazję podziękować swoim dziadkom za poświęcony czas, za troskę, opiekę, zabawę i przekazaną wiedzę. Nasi najmłodsi uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowali przedstawienie dedykowane kochanym dziadkom. Wierszyki, piosenki, koncert, tańce, laurki, kwiaty i przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców to najwspanialszy upominek jaki dziadkowie mogli sobie wymarzyć, nie jedna łza zakręciła się w oku. Można też było powspominać dawne lata, oglądając zdjęcia dziadków i wnuków na przygotowanej specjalnie na tę okazję gazetce. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej pięknej uroczystości. 

      • Walentynki w Naszej Szkole

      • W dniu 14 lutego w naszej szkole ochchodziliśmy "Walentynki". Jak co roku Samorząd Uczniowski  zorganizował pocztę walentynkową do której każdy mógł wrzucić anonimową walentynkę, bądź kartkę z ciepłymi i miłymi słowami do osoby, która lubi i jest dla niego ważna. Dużo osób ubrało się na czerwono. Z tej okazji odbyła się również w naszej szkole dyskoteka, na której każdy się świetnie bawił - we dwoje, jak i wspólnie z całą grupą.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • 8 lutego nasza szkoła, jak co roku wzięła udział w cyklicznym wydarzeniu zainicjowanym przez Unię Europejską. Dzień Bezpiecznego Internetu jest wydarzeniem w którym zwracamy uwagę na problemy pojawiające się w sieci, takie jak cyberprzemoc, tożsamość cyfrowa i media społecznościowe. Dla dzieci i młodzieży Internet jest bardzo ważną częścią codziennej rzeczywistości - od komunikowania się ze znajomymi po naukę i granie w gry, czy oglądanie filmików i filmów - młodzież spędza dużo czasu online. Nawet najmłodsze dzieci dysponują własnym smartfonem albo tabletem i potrzebują pomocy, wskazówek jak i poznania zasad, dotyczących korzystania z internetu. Uczniowie klas I, II i III poszerzali swoją wiedzą, grając w edukacyjną pełną przygód grę online, dzięki której  mogli poznać w praktyce podstawowe zasady bezpiecznego udziału w społeczności internetowej. 

      • KLAUN WALDUŚ BAWI I UCZY

      • 7 lutego gościliśmy po raz kolejny w naszej szkole znanego już dzieciom Klauna Waldusia Występ klauna wypełniony był dynamicznymi scenkami, sztuczkami, eksperymentami, zagadkami oraz muzyką. Prezentowane przez klauna zabawy cyrkowe rozwijają koordynację ruchową, wyobraźnię oraz kreatywne myślenie. Klaun angażował do zabawy większość uczniów oraz nauczycieli, nagradzając ich słodkimi upominkami. Walduś zademonstrował wiele różnych i ciekawych sztuczek oraz zagadek. Dzieci chętnie brały udział w programie, ochotnicy z zaangażowaniem wcielali się w role wymyślane przez Waldusia oraz odważnie podejmowali się wykonania zadań wymyślanych przez klauna.

       Spotkanie z Klaunem Waldusiem było nie tylko zabawne, ale też pouczające.

        

      • "Czyste powietrze wokół nas" - program edukacyjny dla przedszkolaków

      • 7 lutego w oddziale przedszkolnym odbyły się drugie warsztaty tematyczne dla dzieci w ramach projektu „Czyste powietrze wokół nas” poprowadzone przez psychologa szkolnego. Przedszkolaki dowiedzieli się podczas zajęć co i dlaczego dymi, jak można zabezpieczać się przed szkodliwym dymem oraz wykonali własne rysunki. Dzieci podczas spotkania były bardzo aktywne i zaciekawione tematem.

      • Molekularium w szkole

      • Dzisiaj w naszej szkole odbyła się projekcja edukacyjna w technologii 3600 odkrywająca wiedzę z zakresu biologii i chemii. Podczas seansu w mobilnej kopule uczniowie udali się w niezwykłą podróż. Zobaczyli w wyjątkowych szczegółach piękno i różnorodność świata. Projekcja umożliwiła przyswojenie wiedzy związanej z obecnością molekuł i atomów we wszystkim, co nas otacza. Uczniowie mieli możliwość poznania wielu zagadnień dotyczących różnorodności organizmów, naszej planety i wpływu człowieka na otaczające nas środowisko. Mobilne molekularium to doskonała pomoc dydaktyczna, a tematyka animacji została dostosowana do wieku uczestników. Pokaz pozwolił rozbudzić zainteresowania, uzupełnić wiedzę oraz zaspokoić ciekawość uczniów.

      • Mobilne Laboratoria Przyszłości

      • 30 stycznia w szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu Mobilne Laboratoria Przyszłości.

       Laboratoria Przyszłości to program rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów.
       Lekcje także mają pomagać w odkrywaniu talentów.

       Uczniowie i nauczyciele zapoznali się z nowoczesnym sprzętem i aplikacjami, między innymi z programem rozpoznającym gesty, aplikacją do projektowania przedmiotów do druku 3D oraz z pracą drukarki 3D.

        

      • ZEBRANIE Z RODZICAMI

      • Zapraszamy serdecznie na zebranie z rodzicami, które odbędzie się w dniu 9 lutego 2023 r. (t.j. czwartek) o godz. 15:30.

       Zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców na zebranie ogólne, a po nim na spotkania klasowe z wychowawcami poszczególnych klas, które odbędą się w salach zajęć.

      • ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII

      • Przypominamy, ze nasza szkoła bierze udział w XI Edycji programu Zbieraj Baterie i Telefony.

       Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły do udziału z zbiórce zużytych baterii.

       Baterie prosimy przynosić do szkoły i wrzucać do pojemnika, które znajduje się przy szatni.

       Najlepsi zbieracze zostaną nagrodzeni!

      • Konkurs „Kartka Świąteczna”

      • Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły cieszył się konkurs o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie mieli za zadanie przygotować oryginalne kartki świąteczne według własnych pomysłów. Celem zorganizowanego konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej, prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej wśród uczniów naszej szkoły, stworzenie możliwości udziału dzieci i młodzieży w konfrontacji z rówieśnikami w dziedzinie sztuk plastycznych oraz poszukiwanie nowych środków wyrazu, przez poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni w poszczególnych kategoriach wiekowych:

        

       Uczniowie klas I-III:

       - miejsce I – Sebastian Szcześniak kl. II

       - miejsce II – Antoni Gil kl. III

       - miejsce III – Antonina Bartnik kl. II

       Wyróżnienie: Sebastian Buśko kl. II, Zuzanna Zaśko kl. I, Katarzyna Szewczak kl. III

        

       Uczniowie klas IV-VIII:

       - miejsce I – Julia Buszowska kl. IV

       - miejsce II – Magdalena Wypych kl. V

       - miejsce III – Kamil Krukowski kl. IV

       Wyróżnienie: Marcin Magdziarz kl. IV, Klaudia Skoczylas kl. VI, Hubert Jaremko kl. VI

        

       Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział.

       Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac uczniowskich i pamiątkowych zdjęć.