• Aktualności

      • Zapraszamy na koncert

      • Zapraszamy serdecznie na koncert patriotyczno-edukacyjny pt. „Melodia Nadziei Rodzina Ulmów, heroizm Polaków pod okupacją niemiecką”, który odbędzie się 7 listopada 2023 r. we wtorek o godzinie 13:00 w naszej szkole na sali gimnastycznej.
       Zapraszamy wszystkie chętne osoby do udziału w koncercie.
       W programie m.in. wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z dziećmi, młodzieżą i seniorami.
       Wystąpią: A. Węgorzewska, M. Miecznikowski, R. Grudzień, I. Kunowska.
       Wstęp wolny.

      • Szkoła pamięta

      • Zbliża się Święto Zmarłych. Jak co roku Samorząd Szkolny i Harcerze z 16 Drużyny Harcerskiej "Wilcze Łapy" włączyli się do akcji Szkoła Pamięta porządkując i zapalając znicze na grobach partyzanckich.

      • Dzień Papieski

      • 23 października b.r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XXIII Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku pod hasłem: Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Idea Dnia Papieskiego narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zgłębiając to, co mówił do nas nasz Wielki Rodak, przypomnieliśmy sobie jego niezwykłe życie i dziękowaliśmy Bogu za jego osobę. Pomogły nam w tym wiersze recytowane przez młodych artystów z IV i V klasy naszej szkoły oraz fragmenty homilii czytane przez uczniów starszych klas. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewaliśmy Barkę - ulubioną pieśń Jana Pawła II . 

      • Szkoła pamięta 2023

      • W dniu 26.10.2023 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych w ramach Akcji "Szkoła pamięta" odwiedziły miejsca pamięci narodowej w naszej okolicy gdzie zapaliły znicze i uczciły pamięć tych, którzy odeszli.

      • Próbna ewakuacja

      • 27 października społeczność naszej szkoły uczestniczyła w próbnej ewakuacji z udziałem strażaków z JOSP w Radecznicy. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły. Strażacy sprawdzili budynek szkoły, czy zostały zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa w razie ewakuacji. Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki. Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach. Po przeprowadzonej akcji pani Dyrektor odwołała alarm a strażacy przeprowadzili praktyczny instruktaż posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Dzieci zapoznały się z wyposażeniem wozu strażackiego. Serdecznie dziękujemy strażakom z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Radecznicy za pomoc i współpracę.

      • Modlitwa Różańcowa Zuchów

      • "Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania" – mówił św. Jan Paweł II.

       Październik jest kojarzony z Różańcem od czasów papieża Leona XIII. Ojciec Święty mawiał, że modlitwa różańcowa to streszczenie całej Ewangelii. W wielu świątyniach, kościołach i kaplicach na całym świecie codziennie odmawiany jest różaniec. Zuchy z 17. Radosnej Gromady również pamiętają o tej pięknej modlitwie powierzając w niej swoje rodziny, przyjaciół i całą społeczność szkolną. 

      • Przerwa na czytanie

      • 17 października 2023 r. nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII ogólnopolskiej akcji „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Celem akcji jest:

        

       ·     promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży

       ·     integracja środowiska lokalnego

       ·     pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe

       ·     wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi

       ·     zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

        

       NAUKOWE POWODY, BY SIĘGNĄĆ PO KSIĄŻKĘ

       ·  stymuluje myślenie;

       ·  uspokaja;

       ·  poprawia sen;

       ·  pogłębia wiedzę;

       ·  wzbogaca słownictwo;

       ·  opóźnia demencję i spowalnia choroby Alzheimera;

       ·  poprawia pamięć;

       ·  ćwiczy myślenie;

       ·  rozwija empatię;

       ·  poprawia humor.

      • Gminny Dzień Sportu

      • 04 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II edycji Gminnego Dnia Sportu. Tegoroczne zmagania uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy odbyły się na obiektach sportowych Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu. Nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli. W turnieju piłki nożnej chłopców z klas VI-VIII zwyciężyli nasi chłopcy. Drugie miejsce zajęły nasze drużyny w turnieju piłki nożnej chłopców z klas IV - V oraz w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych uczniów klas II-III. W turnieju piłki siatkowej dziewcząt z klas VI-VIII nasze uczennice zajęły miejsce trzecie.

      • Pasowanie na ucznia

      • 24 października 2023 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. Dziękujemy przybyłym gościom za obecność i prezenty, a rodzicom za pomoc w oragnizacji uroczystości.

      • Dzień Nauczyciela

      • Dnia 16.10.2023 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotował Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klas młodszych. Podczas uroczystości popłynęło wiele ciepłych słów w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienną pracę nauczyciela. Na zakończenie akademii zabrała głos pani Dyrektor dziękując wszystkim za życzenia.

      • Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

      • We wtorek 03.10.2023 w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Oprawę muzyczną, która porwała wszystkich do tańca przygotowali uczniowie klasy VIII. Wszyscy świetnie się bawili.

      • Wycieczka do Jurapark Bałtów

      • Niesamowitą przygodę z blisko setką dinozaurów naturalnej wielkości przeżyli uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Uczniowie mieli okazję poznać burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie. Odwiedzili również prehistoryczne oceanarium, w którym głębia oceanu przenika się z trójwymiarowym przekazem podwodnego życia ogromnych gadów, żyjących na Ziemi miliony lat temu. Oprócz atrakcji edukacyjnych, był również czas na kreatywne dyniowe warsztaty, kino 5D oraz wspaniałą zabawę w parku rodzinnym. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

      • Dzień Głośnego Czytania

      • Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, ale również rozwijanie wyobraźni. W naszej szkole w czwartek 28.09 bieżącego roku obchodziliśmy po raz kolejny " Dzień Głośnego Czytania". Wydarzenie to stało się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa. Starsi koledzy z klas IV, V, i VI czytali wybrane utwory swoim młodszym kolegom i koleżankom. Młodsi uczniowie z uwagą słuchali czytanych utworów.

      • Szkolny Dzień Sportu

      • Co roku od 23 do 30 września obchodzimy Europejski Tydzień Sportu promujący sport, aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywała się pod hasłem #BeActive 2023. Włączając się w to wydarzenie uczniowie naszej szkoły 27 września wzięli udział w szkolnych biegach przełajowych „Bieg dla zdrowia” w myśl hasła „Bądź aktywny”. Poniżej fotorelacja z przebiegu wydarzenia.

      • Europejski Dzień Języków

      • 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To wydarzenie promuje naukę języków obcych oraz zwraca uwagę na bogactwo języków w Europie.

       W naszej szkole również świętowaliśmy ten dzień. Zwróciliśmy uwagę na to jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie w grupach rozwiązali quiz na temat Europejskiego Dnia Języków, poznali nazwy flag i narodowości w języku angielskim oraz zagrali w gry utrwalające wiedzę na dany temat. Uczniowie klas młodszych wykonali flagi.

       Dzień spędziliśmy w bardzo przyjemnej atmosferze.