• Aktualności

      • Konkursy KRUS dla dzieci

      • KRUS zaprasza dzieci rolników do udziału w:

       • XIV Ogólnopolskim Konkursie PLASTYCZNYM pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

           Konkurs organizowany jest w dwóch grupach wiekowych: I grupa – klasy 0-III, II grupa – klasy IV–VIII. Termin zgłaszania prac do 05.04.2024 r.

       • V Ogólnopolskim Konkursie na RYMOWANKĘ pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

           W Konkursie mogą uczestniczyć dzieci urodzone w latach 2009 – 2013, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun

           prawny w okresie przyjmowania zgłoszenia do konkursu podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników. Termin zgłaszania prac do 22.03.2024 r.

       Szczegóły pod linkami: Konkurs na rymowankę , Konkurs plastyczny

        

        

      • Porządki w krypcie

      • W związku ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, harcerze z naszej szkoły wybrali się do krypty znajdującej się przy Bazylice św. Antoniego żeby wykonać prace porządkowe. Jest to miejsce szczególnej pamięci, więc harcerze złożyli również hołd spoczywającym tam bohaterom.

      • Dzień Języka Ojczystego

      • 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zgodnie z wieloletnią tradycją w naszej szkole na lekcjach j. polskiego prezentowaliśmy ciekawostki związane z językiem ojczystym. Przeprowadzony został również konkurs na klasowego i szkolnego mistrza ortografii.

      • Wesprzyj zuchy 1,5% podatku

      • Wesprzyj 17. Radosną Gromadę zuchową działającą przy naszej szkole swoim 1,5% podatku.

       Dla Ciebie to tak niewiele - dla nas - bardzo dużo.

       KRS 0000282152

       Cel szczegółowy: 17. RADOSNA GROMADA

      • Dzień Myśli Braterskiej

      • Każdego roku, 22 lutego, zuchy i harcerze z naszej szkoły wspólnie świętują Dzień Myśli Braterskiej. W tym szczególnym dniu zuchy i harcerze przypominają sobie, że harcerstwo to przede wszystkim droga. Droga życiowa, która jest bardzo ciekawa i piękna. Nie jest jednak drogą prostą do pokonania - pnie się po stromych stokach wzgórz, dochodząc na same szczyty, przechodzi przez wąskie kaniony i pokonuje rwące rzeki, dążąc stale dalej i dalej, do jakiegoś wspaniałego celu. Cel ów zawiera się w słowach gen. Roberta Baden-Powella: „starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście". Celem jest kształtowanie świata, w którym żyjemy, aby był on coraz lepszy, a każdy człowiek potrafił się uśmiechać... 

       Naszym kochanym mamom serdecznie dziękujemy za przygotowanie wspaniałego poczęstunku. Czuwaj!

      • Smażymy naleśniki!

      • Uczennice z klasy 2 wspólnie przygotowywały naleśniki. Najpierw zapoznałyśmy się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w w kuchni. Następnie poznałyśmy przepis, przygotowałyśmy i odmierzyłyśmy składniki - tu przydała się matematyka. Gładkie ciasto to podstawa, jeszcze tylko smażenie i pyszne naleśniki gotowe. Już wiadomo kto w domu będzie smażył naleśniki. Smacznego!

      • Certyfikat za udział w Ogólnopolskim Konkursie „Na sportowo jest zdrowo”

      • Jest nam bardzo miło poinformować, że w okresie od 01.09.2023 r. do 31.01.2024 r. nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie „Na sportowo jest zdrowo – szkolny program wychowania zdrowotnego”, realizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu było wskazanie, jak ważną rolę w życiu ucznia pełni edukacja prozdrowotna w szkole oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Wykonaliśmy 8 zadań zgodnie z regulaminem konkursu. Zrealizowane zadania dotyczyły między innymi aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, używek oraz bezpiecznego zachowania w szkole, domu i na ulicy. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczyciela wychowania fizycznego zdobyliśmy upragniony certyfikat.

      • Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej

      • Nasi pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi czytelnikami. W czwartek, 16 lutego 2024 roku, w ramach pasowania na czytelnika świetnie zaprezentowali wiedzę na temat zasad zachowania się w bibliotece oraz traktowania wypożyczonych książek. Wypożyczali też swoje pierwsze lektury. Jako wprowadzenie w rolę czytelnika otrzymali dyplomy oraz Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek", które wręczyła Pani Dyrektor. Kampania Instytutu Książki ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych, a zwłaszcza najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej. Wyprawka Czytelnicza ma za zadanie zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnie, jak i z udziałem najbliższych. Życzymy aby nauka czytania i czytanie książek stały się dla naszych najmłodszych czytelników prawdziwą przyjemnością, rozbudzającą ich dziecięcą wyobraźnię i pasję do czytania, a tym samym zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji " Dzień Bezpiecznego Internetu. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Uczniowie z klas I-III wzięli udział w lekcji online zorganizowanej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet.
       Lekcja nawiązywała do fabuły książek z serii „Sieciaki” i treści serwisu edukacyjnego dla dzieci Sieciaki.pl. Lekcja prowadzona była przez autora sieciakowych przygód Łukasza Wojtasika z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Podczas zajęć uczniowie poznali Sieciakowe Zasady Bezpieczeństwa:
       - Chroń swoją prywatność
       - Mów, jeśli coś jest nie tak
       - Nie ufaj osobom poznanym w sieci
       - Szanuj innych w sieci
       - Korzystaj z internetu z umiarem.
       Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

      • Walentynki

      • Obchodzenie "Walentynek" stało się w naszej szkole tradycją, również w tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski postanowił uczcić to święto. Uczniowie przygotowali dekorację oraz zorganizowali pocztę Walentynkową. Walentynki przyniosły wszystkim wiele radości. Był to wyjątkowy dzień w którym przekazywaliśmy życzenia osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią.

      • ZEBRANIE Z RODZICAMI

      • Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie ogólne,
       które odbędzie się
       w czwartek 15 lutego o godz. 15:30. na stołówce szkolnej.

       Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami klas
       w salach klasowych.

      • Spektakl Bazyliszek

      • Podczas zajęć rozwijających klasa IV przygotowała spektakl  Bazyliszek według tekstu Wandy Chotomskiej.

       Do realizacji przedstawienia uczniowie wykorzystali pomoce zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Przedsięwzięcie było dobrą okazją do zgłębienia tajników pracy aktorów, dźwiękowca i oświetleniowca. Dzieci włożyły wiele wysiłku w przygotowanie spektaklu, a przy tym świetnie się bawiły.

       Link do fragmentu spektaklu