• Spotkanie z podróżnikiem Mateuszem - Lekcja o Egipcie "Kraina nad wielkim Nilem"

• „Kraina nad wielkim Nilem”  to temat dzisiejszej lekcji z podróżnikiem Mateuszem. W spotkaniu wzięli udział chętni uczniowie z kl. I – VIII, którzy wysłuchali opowieści o Egipcie od czasów starożytnych po współczesne. W niezwykle barwnej opowieści wykorzystał zdjęcia i filmy wykonane podczas podróży na kontynent afrykański. Była też możliwość przymierzenia strojów, ozdób i dekoracji egipskich. Uczestnicy spotkania wykonali też mumię. Z pewnością spotkanie z Mateuszem Chołody było ciekawą lekcją historii i geografii.

• Gminny Konkurs Matematyczny

• 24 kwietnia 2024 r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Matematyczny. Wzięło w nim udział 30 uczniów z klas 4 – 8 szkół podstawowych z terenu gminy Radecznica. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematyką , poszerzanie i pogłębianie wiedzy matematycznej uczniów oraz współpraca nauczycieli matematyki i integracja środowiska uczniowskiego. Podczas konkursu uczniowie mieli do rozwiązania pięć zadań otwartych obejmujących zagadnienia z podstawy programowej kształcenia ogólnego z danej klasy. Po sprawdzeniu prac wyłoniono 8 laureatów oraz „ Mistrza Matematyki” czyli ucznia, który zdobył 100% punktów. Następnie odbyło się uroczyste odczytanie wyników, a Pani dyrektor Ewa Maj wręczyła uczniom nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Lista laureatów konkursu:

Kl. IV

Antoni Gil

Kl. VI

Magdalena Juśkiewicz - „Mistrz Matematyki”

Patryk Charkot

Paulina Chmielewska

Bartłomiej Zych

Kl. VII

Sebastian Marczak

Daria Nowosad

Maciej Zych

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

Anna Krukowska

Anna Habza

Krystyna Jachymek – Kurek

Jolanta Poździk

Teresa Krawczyk

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

• 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy właśnie w tym dniu.