• Aktualności

      • Podsumowanie zbiórki karmy dla zwierząt

      • Jak co roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schronisku w Zamościu pod hasłem " Podaj łapę". Zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów karmy tak bardzo potrzebnej bezdomnym zwierzętom. Cieszymy się, że wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy to dobry nawyk.

      • bohaterON

      • Nasza szkoła przystąpiła kolejny raz do akcji

        BohaterON- włącz historię

       Uczniowie i harcerze redagowali życzenia dla żyjących Powstańców , w których dziękowali za ofiarną walkę w obronie stolicy.Uczniowie  klasy VII i VIII  obejrzeli  film opowiadający o przebiegu Powstania Warszawskiego ,  poznali także biogramy żyjących Powstańców i ich wspomnienia z obrony stolicy i walki z okupantem. 

       Lekcje  historii, zajęcia z wychowawcą pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i poznać  losy Powstańców. Dzięki dostępnym materiałom, uczniowie mogli poznać historie Swoich rówieśników.     Działania plastyczno-literackie poprzedzone były szeregiem lekcji o tematyce patriotycznej, uświadamiających ogromną rolę i poświęcenie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie oglądali dostępne filmy edukacyjne, słuchali słuchowiska, słuchali wywiadów z Powstańcami oraz wykładów swoich nauczycieli, włączali się w pogadanki i dyskusje na temat udziału w Powstaniu Warszawskim młodych ludzi. Z zainteresowaniem czytali biogramy Powstańców, oglądali prezentacje multimedialne na temat Powstania Warszawskiego.Uczniowie wyrazili swój hołd bohaterom oraz podziękowali, że dzięki Nim mogą żyć, rozwijać się , uczyć się języka ojczystego, bawić się w wolnej Polsce.

       Udział w kampanii BohaterON – włącz historię dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć, o tych którzy  walczyli o wolną Polskę.

      • ANDRZEJKI

      • Andrzejki to idealna chwila do zabaw i wróżb tuż przed nadchodzącym adwentem.

       Z tej okazji  24 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się Zabawa Andrzejkowa.

       Zgodnie z tradycją na imprezie nie zabrakło wróżb i wspólnych zabaw.

       Do tańca przygrywał DJ., przy którego muzyce wszyscy świetnie się bawili.

       Rodzice zadbali o poczęstunek.

       Uczniowie zakończyli imprezę w doskonałych humorach.

      • Wyjazd do kina

      • W piątek 18.11 przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 wybrali się na spektakl filmowy pt. „Nel i tajemnica Kurokota” do kina „Stylowy” w Zamościu. Po seansie filmowym udaliśmy się do restauracji McDonalda, w której zjedliśmy ciepłe przysmaki lubiane przez wszystkie dzieci. Wyjazd był miłą przygodą, a nasze dzieci spisały się na medal grzecznym i kulturalnym zachowaniem w kinie, jak i w restauracji.

      • Udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości

      • 11 listopada 2022r. społeczność szkolna z Pocztem Sztandarowym Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Antoniego  z Padwy w Radecznicy wzięła udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klas IV – VIII  pod opieką Pani Barbary Rudnickiej, Pani Anny Krukowskiej oraz Pana Waldemara Paska przedstawili w Bazylice św. Antoniego z Padwy w Radecznicy montaż słowno-muzyczny wprowadzając zgromadzonych w atmosferę refleksji patriotycznej. W uroczystościach uczestniczyli również Zuchy z 17. Radosnej Gromady i Harcerze z Drużyny Harcerskiej działającej przy naszej szkole.

      • Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

      • Dzisiaj odbyła się uroczysta akademia  z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademię przygotowali uczniowie z klas IV – VIII pod opieką Pani Barbary Rudnickiej, Pani Anny Krukowskiej oraz Pana Waldemara Paska. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Listopad to szczególny miesiąc w którym należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci historią opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.

       Na zakończenie  Pani dyrektor Ewa Maj wręczyła  uczniom nagrody, dyplomy i drobne upominki za udział w  konkursie plastycznym „ Kolory niepodległości”. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział  w konkursie a zwycięzcom gratulujemy!

      • Gala finałowa Konkursu plastycznego "Kolory Niepodległości" i Konkursu historycznego "Wolna Niepodległa"

      • W środę 09.11.2022 r. w Kinie Stylowy w Zamościu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy " Kolory Niepodległości" i " Wolna - Niepodległa". Organizatorem konkursów był Poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego.

       Miło nam poinformować, że w uroczystej gali uczestniczyła również uczennica klasy II Aleksandra Łukasik, która zdobyła wyróżnienie w kategorii klas I - IV.

       Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów.