• Aktualności

      • Finał Konkursu Matematycznego Cyfromaniak

      • 24 maja 2024 r. odbył się finał Konkursu Matematycznego Cyfromaniak organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu pod Patronatem Honorowym Rektora AGH w Krakowie. Z przyjemnością informujemy, że tytuł Laureata tego konkursu otrzymała uczennica naszej szkoły Izabela Dumała z klasy ósmej. Dla uczennicy to miarodajne potwierdzenie swojej rozległej wiedzy matematycznej i sprawności intelektualnej. Dla uczniów młodszych klas to wzór do naśladowania i zachęta do systematycznej, wytrwałej pracy. Izabeli gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy przyjęcia do wymarzonej szkoły średniej!

      • Zajęcia rozwijające z Robotem Edison

      • W ramach zajęć rozwijających uczennice z klasy II miały okazję utrwalać wiedzę z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – robotów Edison, w które szkoła jest wyposażona dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który rozwija kompetencje i talenty uczniów, uatrakcyjnia zajęcia szkolne, tym samym zwiększając zaangażowanie i aktywną postawę uczniów w trakcie trwanie zajęć. W czasie lekcji dziewczynki rozwinęły kreatywne myślenie, a dodatkowo poprzez zabawę uczyły się rozróżniać części mowy, a także układać zdania z rozsypanek wyrazowych. #LaboratoriaPrzyszłości

      • Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2024

      • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w gminnym Turnieju BRD który odbył się w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gorajcu. Głównym celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego dzieci i młodzieży szkolnej. W Turnieju uczestniczyły po 4 drużyny z grupy I i II ze szkół podstawowych z terenu gminy Radecznica. Naszą szkołę reprezentowali:

       grupa I

       1. Zofia Jachymek klasa V
       2. Wiktoria Niedzwiecka klasa V
       3. Wojciech Flis klasa V
       4. Jakub Jachymek klasa V

       Grupa II

       1. Paulina Chmielewska klasa VI
       2. Bartłomiej Lisik klasa VI
       3. Kajetan Zaśko klasa VI

       Uczniowie naszej szkoły z obu drużyn zajęli I miejsce w w/w turnieju. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • List Ministra Zdrowia do Rodziców i Opiekunów

      • Ministerstwo Zdrowia, działając wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej, na rzecz zwiększenia stanu zaszczepienia dzieci i młodzieży przeciw chorobom zakaźnym w ramach Programu Szczepień Ochronnych, zwróciło się z prośbą o pomoc w upowszechnieniu listu do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym, uczennic i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

      • Wprowadzenie do projektowania 3D w klasie IV – Nowe Horyzonty Informatyki

      • Dnia 21 maja uczniowie klasy IV mieli niezwykłą okazję zapoznać się z podstawami projektowania 3D podczas lekcji informatyki. Nauczyciel, pan Łukasz Rusztyn, wprowadził młodych adeptów technologii w świat grafiki 3D, projektowania oraz druku na drukarkach 3D. Było to fascynujące doświadczenie, które otworzyło przed nimi drzwi do nowoczesnych technologii.

       Na początku zajęć, pan Rusztyn przedstawił teoretyczne podstawy grafiki 3D i projektowania. Omówiono różnorodne techniki oraz narzędzia, które umożliwiają tworzenie trójwymiarowych modeli.

       Kolejnym krokiem było założenie kont na portalu Tinkercad.com, co umożliwiło uczniom tworzenie bardziej zaawansowanych projektów. Dzieci projektowały domki, pokoje oraz różne przedmioty codziennego użytku. Po ukończeniu prac projektowych, nauczyciel przygotował je do druku, korzystając z programów do „krojenia” plików 3D, tzw. slicerów, dostosowując je do formatu naszej szkolnej drukarki.

       Następnie wszyscy zebrali się na środku sali komputerowej, gdzie pan Rusztyn zaprezentował działanie drukarki Banach 3D. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak ich wirtualne projekty mogą stać się rzeczywistością.

       Te zajęcia były nie tylko ciekawe, ale przede wszystkim edukacyjne i przyszłościowe. Uczniowie zdobyli praktyczne umiejętności, które z pewnością będą przydatne w dalszej nauce i życiu codziennym. Dzięki takim lekcjom młode pokolenie ma szansę rozwijać swoje pasje i zainteresowania, odkrywając przy tym fascynujący świat nowoczesnych technologii. Czekamy z niecierpliwością na kolejne kreatywne wyzwania.

       Lekcję udało się zrealizować dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości.

      • Test Umiejętności Trzecioklasisty

      • W dniu 07 maja 2024r. uczniowie klasy III naszej szkoły przystąpili do Testu Umiejętności Trzecioklasisty. Tegoroczny sprawdzian przygotowany przez Wydawnictwo Nowa Era, składał się z 2 części: polonistycznej i matematycznej. Sprawdzian został tak przygotowany, aby określić stopień opanowania przez uczniów kluczowych umiejętności w zakresie edukacji polonistycznej i matematycznej. Był to pierwszy tak ważny sprawdzian w życiu naszych uczniów podsumowujący ich pierwszy etap edukacji.
       WSZYSTKIM TRZECIOKLASISTOM ŻYCZYMY WYSOKICH WYNIKÓW !!!

        

      • Wycieczka do Warszawy

      • 8 maja 2024 roku z okazji obchodów drugiej rocznicy nadania naszej szkole imienia św. Antoniego z Padwy społeczność szkolna udała się na wycieczkę do Warszawy. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy Mszą Świętą poprowadzoną przez ojca Polikarpa, na której również służyli nasi uczniowie w kościele św. Bonifacego z Tarsu. Msza Święta była odprawiona w intencji całej społeczności szkolnej. Ojciec Bernardyn sprawujący posługę w tym kościele przedstawił nam historię kościoła oraz życie św. Antoniego. Na pożegnanie uczniowie dostali słodki upominek i udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie poprzez doświadczenie mogli rozwijać swoje zainteresowania nauką i techniką. Kolejnym punktem wycieczki był taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie podziwialiśmy panoramę Warszawy. W drodze powrotnej do domu nie mogliśmy przegapić przystanku w McDonald’s. Najedzeni i szczęśliwi wróciliśmy do domu. Wycieczka była świetną okazją do integracji społeczności szkolnej.

      • Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      • Dnia 30 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten dzień wpisany w historię Polski, uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. W trakcie jego trwania podkreślono znaczenie jakże ważnych dla Polaka słów Bóg, Honor, Ojczyzna, a także zaakcentowano, że naród, który nie zna swojej przeszłości nie może istnieć i budować przyszłości. Swoją obecność na apelu, a tym samym postawę patriotyczną zaznaczyli również Zuchy z 17 Radosnej Gromady Zuchowej i Harcerze z 16 Drużyny Harcerskiej „Wilcze Łapy”. Była to refleksyjna lekcja historii.

      • Integracja środowiska harcerskiego

      • W miniony weekend zuchy z 17. GZ "Radosnej Gromady" oraz harcerze z 16. DH "Wilcze łapy" działających przy naszej szkole gościli u siebie zuchy z 10. ZGZ "Dzielni odkrywcy" z Zamościa. Dopisała nam wspaniała pogoda i świetne humory. Wspólnej zabawie nie było końca. Ognisko, rajd nocny i wspólne nocowanie w szkole to nie jedyne atrakcje. Zresztą zobaczcie sami, ale się działo ...

      • Apel z okazji obchodów 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 14. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

      • 26 kwietnia 2024 r. miał miejsce uroczysty apel z okazji 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 14. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Apel przygotowali uczniowie klasy VIII. Uroczystością tą oddano hołd 22 tysiącom ofiar mordu katyńskiego z 1940 roku oraz 96 Polakom, którzy zginęli w 2010 roku w wypadku lotniczym w Smoleńsku. Uczniowie przypomnieli naważniejsze informacje związane z tymi wydarzeniami. Pamięć poległych uczczono minutą ciszy.