• Aktualności

      • Zbiórka naborowa już za nami !

      • Serdecznie witamy nowe zuchy: Natalkę, Zuzię i Kingę. Podczas zbiórki naborowej wspólnie  przygotowywaliśmy smakołyki. Dzieci uwielbiają jeść gofry, ale jeszcze więcej frajdy sprawiło nam wspólne kucharzenie. Zobaczcie sami, to była świetna zabawa. 

      • Wycieczka do największego w Polsce parku rozrywki Energylandia w Zatorze

      • W dniu 22 września uczniowie naszej szkoły udali się do Rodzinnego Parku Rozrywki

       " Energylandia"w Zatorze. Czekało tam na nich mnóstwo różnorodnych atrakcji.

       Najodważniejsi chcieli zmierzyć się z Hyperionem i Zadrą. Wycieczka była świetną okazją do spędzenia czasu razem i pokonywania swoich lęków. Wszyscy uczestnicy wycieczki wspaniale się bawili.

      • POKAZ HISTORYCZNY "Powstanie Styczniowe"

      • 21 września gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną "Rekonstrukto" z programem edukacyjnym, który przybliżył nam czasy powstania styczniowego. Uczniowie dowiedzieli się jaka droga wiodła naszą Ojczyznę do odzyskania niepodległości i jak ważne było powstanie styczniowe.

       Na koniec uczniowie mogli zapoznać się ze strojami z epoki oraz wziąć do ręki rekwizyty z czasów powstania. Była to interesująca przygoda a zarazem ciekawa lekcja historii.

      • ,,Sprzątanie świata”

      • Dnia 19 września 2023r. uczniowie klas IV, V i VI naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Sprzątanie świata”.

       Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska    jest  przede wszystkim zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. 

       Uczniowie zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej.

       Dzieci sprzątały teren wokół szkoły, chodnik i trawniki w stronę schodów do Bazyliki św. Antoniego oraz przydrożne parkingi. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie. 

      • INFORMACJA - ZMIANA KIERUNKU KURSU AUTOBUSU SZKOLNEGO

      • Kursy autobusu szkolnego rok szkolny 2023/2024

       Publiczna Szkoła Podstawowa
       im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy

        

       Kursy rano:

       6:50_Radecznica – Zakłodzie - Gruszka Zaporska – Zaporze – Podlesie Duże – Wólka Czernięcińska - Radecznica

       7:20_Radecznica - Mokrelipie – Latyczyn – Radecznica

        

       Kurs po 5 godzinach lekcyjnych  (Środa, Czwartek, Piątek):

       12:45_Radecznica – Zakłodzie - Gruszka Zaporska – Zaporze –– Wólka Czernięcińska - Podlesie Duże – Mokrelipie - Latyczyn

        

       Kurs po 6 godzinach lekcyjnych (od Poniedziałku do Czwartku):

       13:40_Radecznica – Zakłodzie - Gruszka Zaporska – Zaporze –– Wólka Czernięcińska - Podlesie Duże – Mokrelipie - Latyczyn

        

       Kurs po 8 godzinach lekcyjnych (od Poniedziałku do Piątku):

       15:30_ Radecznica – Mokrelipie – Latyczyn – Zakłodzie - Gruszka Zaporska – Zaporze – Wólka Czernięcińska – Podlesie Duże – Radecznica

        

       Informujemy, że od 25 września br. nastąpi zmiana kierunku kursu autobusu szkolnego po 5 i 6 godzinach lekcyjnych zgodnie
       z rozkładem podanym powyżej.

      • Wrzesień - miesiąc pamięci

      • Wrzesień obfitował w tragiczne wydarzenia ważne dla historii narodu polskiego. Polacy pamiętają o wybuchu II Wojny Światowej. W tym miesiącu szczególnie wspominamy polskich żołnierzy oraz ludność cywilną walczącą z okupantem. Podziwiamy bohaterskie postawy i ich ogromnego ducha walki. Zuchy z 17. Radosnej Gromady porządkują pomnik upamiętniający walczących z faszyzmem. 

      • Apel upamiętniający rocznicę wybuch II wojny światowej i napaści sowieckiej na Polskę

      • W dniu 18.09.2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę wybuchu II wojny światowej i napaści sowieckiej na Polskę.

       Uczniowie naszej szkoły podczas części artystycznej przypomnieli wszystkim o tych tragicznych wydarzeniach. Dla wszystkich była to cenna lekcja historii przypominająca, że nasza wolność została okupiona krwią milionów Polaków,

      • NARODOWE CZYTANIE 2023

      • Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do corocznej akcji Narodowego Czytania.

       W tym roku była to książka Elizy Orzeszkowej pt"  Nad Niemnem"

       Tegoroczne czytanie odbyło się w amfiteatrze znajdującym się za Urzędem Gminy w Radecznicy gdzie uczniowie naszej szkoły czytali lekturę wspólnie z pracownikami gminy, biblioteki i zaproszonymi gośćmi.

      • DOŻYWIANIE W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

      • WYSOKOŚĆ  OPŁATY ZA  1 OBIAD OD DNIA  18 WRZEŚNIA 2023 r. WYNOSI 4,00 zł

       Miesięczna kwota, każdego miesiąca jest inna ze względu na ilość dni zajęć dydaktyczno- wychowawczych.

       ZAPISÓW NA  DOŻYWIANIE DOKONUJE SIĘ W SEKRETARIACIE SZKOŁY.

       WAŻNE  INFORMACJE:

       Opłaty  za posiłki należy wpłacać na okresy miesięczne z góry, do 29 dnia każdego miesiąca w sekretariacie szkoły (prosimy o terminowe regulowanie należności).

       Ogłoszenie o należnej kwocie i zapisach na dany miesiąc umieszczone zostanie na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.

      • WAŻNE – Ubrania pozostawione w szatni

      • Drodzy Rodzice/Opiekunowie,

       w szatni szkolnej znajdują się pozostawione, jeszcze w zeszłym roku szkolnym rzeczy uczniów. Kilkakrotnie w trakcie roku szkolnego oraz przed samym jego zakończeniem prosiliśmy o zgłaszanie się po rzeczy, które uczniowie pozostawili w szatni lub na korytarzach szkolnych. Po ubrania/buty można się zgłaszać do 15 września br. Po tym terminie nie będzie już możliwości ich odebrania. Uczniowie mogą liczyć na pomoc Pani Woźnej w szukaniu części garderoby.

       Prosimy również na bieżąco sprawdzać, czy dzieci przychodzą do domu w kompletnej garderobie. Dzieci skarżą się, że zginęła im część ubrania, podczas gdy zostaje ona w klasie, na sali gimnastycznej lub w szatni.

      • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

      • Drodzy Uczniowie

       Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024 życzymy Wam owocnej pracy, zapału do nauki, wzajemnej życzliwości, satysfakcji z czasu spędzonego w szkole oraz dużo radości!

       Podczas uroczystości zostało wykorzystane nagłośnienie zakupione w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.