• Uroczysty apel z okazji ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• Dnia 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas I-III pod opieką Pani Magdaleny Kołodziej-Adamowicz i Pana Wademara Paska, przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Było to również okazją do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

• Zajęcia rozwijające z Robotem Edison

• Uczniowie klasy piątej kolejny raz  podczas zajęć rozwijających kreatywność testowali możliwości Robotów Edison pozyskanych w ramach programu Laboratoria przyszłości Najpierw rozbudowywali go dołączonym klockami LEGO a potem programowali wykorzystując kody kreskowe. Sterowanie robotem poprzez wykorzystanie różnego rodzaju czujników m.in. podczerwieni, dźwięku i światła pozwala na jazdę po wyznaczonej trasie i omijanie przeszkód. Jest to świetna zabawa edukacyjna pozwalająca np. na utrwalenie  kształtów figur geometrycznych.

• Ziemia - nasze wspólne dobro!

• Dzień Ziemi to dobra okazja by na nowo uświadomić sobie jak wiele darów natury otrzymał człowiek i jak bardzo niszczy te dobra, oraz by na nowo rozbudzić w sobie troskę o naszą planetę.

Z tej okazji 24 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.

Rozpoczęły ją dzieci z oddziału przedszkolnego, które zaśpiewały piosenkę

pt. ,,Dbaj o ziemię”.

Po niej usłyszeliśmy wiersz w wykonaniu uczennicy kl. V pt. ,,Moja ziemio ukochana”. Następnie dziewczynki z klasy V zaśpiewały piosenkę ,, Ziemia wyspa zielona”. Głównym punktem akademii było przedstawienie pt. ,,U matki natury”. Młodzi artyści z klas V, VI i VIII przybliżyli nam problematykę zagrożeń wynikających z braku troski o środowisko i przyrodę.

Po przedstawieniu prowadzący zaprosił wszystkich do wysłuchania piosenki na Dzień Ziemi – Song o ziemi.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor. W swoim krótkim przemówieniu zachęcała, by zadbać o swoje najbliższe otoczenie, mądrze korzystać z darów natury i nie zaśmiecać środowiska.

Z tej okazji 24 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.

Rozpoczęły ją dzieci z oddziału przedszkolnego, które zaśpiewały piosenkę

pt. ,,Dbaj o ziemię”.

• Laboratoria przyszłości - Stacja lutownicza

• Uczniowie klasy 8 zapoznawali się z procesem lutowania. Opisanym w trzech podstawowych krokach - przyłożenie lutownicy do elementu i pola lutowniczego - rozgrzanie lutowanych powierzchni - roztopienie cyny o rozgrzany element. Celem zajęć było obycie z lutownicą ( szczególnie jej grotem), obserwacja jak zachowuje się topiony stop lutowniczy oraz jak uporządkować swoje stanowisko pracy. Podczas zajęć został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

• Robotyka w naszej szkole

• Roboty Edison, to rewelacyjna propozycja dla wszystkich zainteresowanych podstawami robotyki i programowania. Robot Edison jest kompatybilny z klockami LEGO. Tworzenie własnych konstrukcji umożliwia wszechstronny rozwój dziecka, daje przy tym mnóstwo frajdy oraz pobudza wyobraźnię i kreatywność. To niewielkie urządzenie posiada ogromne możliwości edukacyjne. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Podczas zajęć został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

Link do filmu: https://www.facebook.com/100057814833262/videos/888546795584044

• GMINNE ELIMINACJE XXIII EDYCJI TURNIEJU Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

• 13.04.2023r.  w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje XXIII edycji Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. W rozgrywkach wzięły udział trzy drużyny chłopców U – 12 z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskieg w Gorajcu, Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaburzu. Zawody zwyciężyła drużyna chłopców z Gorajca, która tym samym awansowała do eliminacji powiatowych tego turnieju. Wszystkim drużynom dziękujemy za udział i zaangażowanie a drużynie zwycięskiej gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

• Zbiórka Wielkanocna Zuchów i Harcerzy

• Zuchy i harcerze pielęgnują tradycje Wielkanocne. Wspólne, uroczyste spotkanie, dzielenie się jajkiem, składanie sobie wzajemnych życzeń. Niechaj miłość Zmartwychwstałego Chrystusa staje się źródłem siły, mocy i wiary na każdą chwilę dnia dla każdego z nas.

Cudownych Świąt Wielkiejnocy życzą zuchy i harcerze.

• Apel Wielkanocny

• 4 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie naszej szkoły opowiedzieli o zwyczajach i tradycjach związanych z obchodami Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Nie zabrakło także życzeń świątecznych złożonych przez uczniów, jak i Panią Dyrektor dla całej społeczności szkolnej.

• „Trzymaj Formę”

• Uczniowie klas IV – VI realizują także założenia programu  „Trzymaj Formę”.  Aby pogłębić swoją wiedzę na temat zdrowego trybu życia spotkaliśmy się w czwartkowy wieczór. Obejrzeliśmy film dotyczący trawienia z serialu „Było sobie życie”, który wprowadził nas w  zadania związane z realizacją projektu „ Odkrywamy ciało jako budowę skonstruowaną  ze składników odżywczych”. Podczas spotkania nie zabrakło nam ruchu, zabawy wprowadziły nas w dobry nastrój. Zmęczeni chętnie przygotowaliśmy kolację, którą zjedliśmy z apetytem.