• Aktualności

      • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      • 1 października nasza szkoła włączyła się po raz kolejny do akcji popularyzującej tabliczkę mnożenia. Tego dnia wśród uczniów klas III-VIII zostały przeprowadzone pisemne testy ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowi, który uzyskał największą ilość punktów w danej klasie nadawano tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Akcja cieszyła się dużą popularnością wśród uczniów i na pewno będzie kontynuowana w przyszłych latach.

      • Wyjazd do kina

      • Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-III wybrali się do kina w Zamościu na film animowany pt. „Ainbo - strażniczka Amazonii”. Szkoła to nie tylko lekcje, prace domowe, sprawdziany i kartkówki. Szkoła to również ciekawe wydarzenia, zabawa i chwila relaksu. A wszystko to, to też nauka. Kształtowanie wrażliwości estetycznej, nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej, poznanie miejsc z zakresu kultury. Zapraszamy do bardzo krótkiej fotorelacji.

      • Wycieczka do Warszawy w ramach przedsięwzięcia MEiN pn. Poznaj Polskę

      • 24-25 listopada 2021 r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd był realizowany w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Sportu pn. ,,Poznaj Polskę”. Odwiedzając między innymi Cmentarz na Powązkach, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Generała Kuklińskiego uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii.

       Wszystkie założone punkty programu wycieczki zostały zrealizowane. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do domu. Dziękujemy w imieniu całej społeczności szkolnej i jeszcze raz podkreślamy, że wyjazd ten nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie finansowe Ministerstwa Edukacji i Sportu.

      • Wizyta w bibliotece

      • W dniu 01.12 2021 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Podczas wizyty w bibliotece poznali tajniki pracy bibliotekarza i wypożyczyli swoje pierwsze książki.

       Uczniowie kl.I dowiedzieli się również jak właściwie zachowywać się w bibliotece jak wypożyczać książki, gdzie znaleźć ulubione bajki i jak obchodzić się z wypożyczoną książką.

       Mamy nadzieję, że dzieci będą chętnie odwiedzać szkolną bibliotekę.

      • Wigilia Zuchowa

      • Zuchy z 17. Radosnej Gromady wraz z drużynową oraz Ojcem Polikarpem spotkali się na Wigilii. Wspólnie podziękowali sobie za mijający rok służby i życzyli wszystkiego dobrego w nadchodzącym. Na początku uroczystości Zuchy wysłuchały historii "Betlejemskiego Światła Pokoju", następnie podzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia bożonarodzeniowe. Radosne śpiewanie kolęd i łamanie się opłatkiem wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

      • Uroczyste wręczenie nagród w konkursie Wakacje z historią

      • W dniu 27 września br. w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Wakacje z historią", który został zorganizowany w ramach projektu "Niezłomni Żołnierze Zamojszczyzny - żywa lekcja patriotyzmu" Antoni Zymon zdobył III miejsce w konkursie „Wakacje z Historią". Nauczycielem przygotowującym ucznia do konkursu była Pani Małgorzata Małysz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • TAK! ON JEST KRÓLEM!

      • Boże Narodzenie to szczególny czas w roku.

       Ważne jest :

       Aby być z tymi, których kochamy

       Aby nie zapominać o tych, których nie ma

       Aby czuć, że jest się tam, gdzie być powinno

       Aby radować się z małych, zwykłych rzeczy

       Aby ten jedyny dzień w roku był wyjątkowy

       Życzymy Wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia,

       pełnych ciepła, ale i zadumy, by w chwilach refleksji

       choć na moment zatrzymać się i spostrzec to, czego nie widać

       w ciągłym biegu - prostych radości.

      • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

      • W dniu 20 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość długo wyczekiwana przez uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Radecznica Pan Marian Szuper, Sekretarz Gminy Pani Edyta Dubiel, Pani Dyrektor, Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie klas II i III. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Pierwszoklasiści z radością i przejęciem wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, wykazali się również wiedzą o Ojczyźnie i znajomością zasad ruchu drogowego.

       Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Ewa Maj. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez Panią Dyrektor. Uczniowie otrzymali upominki od zaproszonych gości i mnóstwo słodkich prezentów.

       Pierwszoklasistom życzymy samych piątek i wzorowego zachowania na pierwszym świadectwie.

       Rodzicom bardzo dziękujemy za pomoc.

      • SZKOŁA DO HYMNU

      • Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy włączyli się do ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu i 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 uroczyście wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego"

      • Szkolny Kiermasz Świąteczny

      • Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkolnym Kiermaszu Świątecznym, który odbędzie się w dwie najbliższe niedziele tj. 05.12.2021 i 12.12.2021 przy Bazylice Św. Antoniego w Radecznicy.

       Na kiermaszu oferowane będą kartki świąteczne i stroiki wykonane przez Uczniów, Rodziców i Nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy.

       Pozyskane ze sprzedaży fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby szkoły związane z nadaniem jej imienia Świętego Antoniego Z Padwy.

       Zapraszamy!

       Poniżej zdjęcia niektórych oferowanych stroików i kartek. Po więcej zapraszamy na stoisko!

      • Spotkanie z Panem dzielnicowym

      • Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy Dzielnicowego Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie sierż. szt. Pana Łukasza Sobolewskiego. Pan dzielnicowy spotkał się z przedszkolakami i uczniami. Przekazał bardzo cenne i istotne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym tj. bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach publicznych szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Poruszone zostały również tematy cyberprzemocy oraz prawidłowych relacji rówieśniczych. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali przekazanych informacji i zadawali mnóstwo pytań. Dziękujemy Panu dzielnicowemu za przeprowadzenie prelekcji w ciekawy sposób oraz za wyczerpujące odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez uczniów.

      • Razem na Święta

      • Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy aktywnie włączyli się w akcję ,,Razem na święta” w formie zwykłego gestu życzliwości wykonali kartki z życzeniami świątecznymi i przekazali je swoim bliskim oraz osobom samotnym.

       Święta to również czas, w którym przemawia do nas dobro i radość dzielenia się z innymi dlatego po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji „ Kresowa paczka”. Zebrane przez nas produkty trafią do Polaków mieszkających na kresach wschodnich.

      • Próbna ewakuacja w szkole

      • Dzisiaj w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować i udać na miejsce zbiórki. Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwała Ochotnicza Straż Pożarna w Radecznicy.

       Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku. Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

       Po próbnej ewakuacji wiemy już, że jesteśmy w stanie bardzo szybko i sprawnie opuścić szkołę w przypadku zagrożenia.

       Serdecznie dziękujemy Pracownikom Ochotniczej Straży Pożarnej w Radecznicy za pomoc w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji.

      • Projekt Edukacyjny „Emocja”

      • W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja” klasa I zrealizowała II moduł „Kraina kreatywności”. Dzieci dowiedziały się co to jest wyobraźnia, poznały historię żółtego balonika, kodowały balony, a także bawiły się aplikacją Quiver.

      • Poznaj Polskę wycieczka do Warszawy

      • 9 grudnia uczniowie klas II i III uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, realizowanej w ramach projektu MEN "Poznaj Polskę". Mieliśmy okazję zwiedzić Stare Miasto, wnętrza barokowo-klasycystycznego Zamku Królewskiego, Stadion Narodowy oraz Centrum Nauki Kopernik. Mimo zimowej aury i napiętego programu towarzyszyły nam uśmiechy i dobry humor. Serdecznie dziękujemy Ministerstwu Edukacji i Nauki!

      • Poczuj chemię do fizyki – pokazy grupy „Zaelektryzowani”

      • Wczoraj gościła w naszej szkole grupa ,,Zaelektryzowani”. W sali gimnastycznej odbyła się lekcja chemii i fizyki pt. ,,Poczuj chemię do fizyki‘’. Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych uczniów. Podczas tej niecodziennej lekcji nasi goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi. Ogromną atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody. Animatorzy przekazali nam trudną wiedzę z fizyki i chemii w bardzo ciekawy sposób.

      • Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

      • Zuchy z 17. Radosnej Gromady pamiętają o "Żołnierzach Wyklętych", których szczątki zostały pochowane w krypcie Bazyliki św. Antoniego. W nawiązaniu do uroczystości związanych z rocznicą II wojny światowej i napaści sowieckiej na Polskę - zuchy zapaliły znicze i pomodliły się za spoczywających tu Żołnierzy Niezłomnych. Żołnierzy podziemia niepodległościowego, którzy zostali brutalnie zamordowani przez aparat bezpieczeństwa po II wojnie światowej. Br. Damianowi dziękujemy za cenną lekcję historii przypominającą, że nasza dzisiejsza wolność została okupiona krwią. Krwią przelaną również po wojnie w walce z władzą nieludzką.

      • Pamiętamy 1 IX 1939 i 17 IX 1939

      • Wrzesień to miesiąc ważnych dat. Jedną z nich jest rocznica II wojny światowej i napaści sowieckiej na Polskę. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Nasi uczniowie jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Zaprezentowana przez nich część artystyczna przybliżyła wszystkim te ważne i bolesne wydarzenia. Dla wszystkich była to cenna lekcja historii przypominająca, że nasza dzisiejsza wolność została okupiona krwią milionów Polaków.

      • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      • 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Głównym celem akcji było promowanie czytelnictwa i zachęcanie do głośnego częstego czytania i obcowania z książką. Od samego rana słychać było w naszej szkole jak uczniowie głośno czytają. Dzieciom z oddziału przedszkolnego i klas I-III czytały starsze koleżanki, zachęcając w ten sposób częstszego czytania książek. Był to bardzo miły, rozczytany dzień.

       Dziękujemy wszystkim którzy przyłączyli się do akcji głośnego czytania.

       Zapraszamy wszystkich czytelników do częstego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej.