• Aktualności

      • #CodeWeek2021

      • Uczniowie klas I-III naszej szkoły włączyli się w największe programistyczne wydarzenie w Europie #CodeWeek2021 tj. Europejski Tydzień Kodowania. Jest to wydarzenie uczące kodowania i umiejętności przydatnych w dzisiejszym świecie, takich jak: logiczne myślenie, współpraca, uczenie się na błędach i wiele innych. W XXI wieku te umiejętności przydadzą się każdemu. A w CodeWeek nauka łączy się z super zabawą!

       W ramach tego wydarzenia:

       Uczniowie klasy I otrzymali mapę z wytyczoną drogą według określonego kodu. Zadaniem dzieci było przejście ścieżki wg. zakodowanych kolorów, kierunków i mapy.

       Uczniowie klasy II układali logiczną układankę na planszy w odpowiedniej konstelacji.

       Uczniowie klasy III kodowali roboty aby dotarły do celu przez zbudowane labirynty.

      • Projekt Edukacyjny „Emocja”

      • Uczniowie klasy I po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego EMOCJA. Tym razem przenieśli się do Krainy Mocy słów. Bazą do rozważań był fragment książki Doroty Żuczkowskiej „Dialog zamiast kar”. Po wysłuchaniu uczniowie zgodnie stwierdzili, że to, czym się dzielimy wpływa na nasz nastrój i samopoczucie. Uczniowie doskonale wiedzą i rozpoznają, które słowa są dobre i mogą dodawać skrzydeł, a które złe. Wiedzą też, że te drugie mogą prawdziwie ranić. Następnie uczniowie wykonali prace plastyczną ilustrując słowa „ciepłe i puchate” według swojego pomysłu. Na koniec zajęć stworzyli, także pudełko dobrych słów, które z pewnością będą im towarzyszyć na co dzień. Tylko od nas zależy, czym będziemy się dzielić ze sobą.

      • 8 luty Dzień Bezpiecznego Internetu

      • Początki Internetu sięgają końca lat 60. XX wieku, jednak dostępność sieci na ogólnoświatową skalę miała miejsce praktycznie 30 lat później. Teraz Internet, dla wielu osób, stał się źródłem nie tylko rozrywki, ale przede wszystkim miejscem, gdzie pogłębić można swoją wiedzę. To także miejsce, dzięki któremu, wiele osób ma możliwość pracy, a jak okazało się podczas pandemii, Internet umożliwił uczniom naukę w formie zdalnej.

       W Internecie czyha jednak wiele niebezpieczeństw na użytkownika. Aby korzystanie z sieci było bezpieczne, należy bezwzględnie przestrzegać zasad ograniczonego zaufania. Warto ograniczyć także nadmierne dokumentowanie tego co posiadamy, czy gdzie się aktualnie znajdujemy w tzw. mediach społecznościowych. Najważniejsze jednak jest nienawiązywanie bezpośrednich kontaktów z osobami, których nie znamy.

       O tym wszystkim i nie tylko rozmawialiśmy z najmłodszymi uczniami, uczyliśmy się netykiety i oglądaliśmy filmy o bezpieczeństwie w sieci. Chętni uczniowie mogli sprawdzić zakres swojej wiedzy na temat Bezpiecznego Internetu biorąc udział w interaktywnym konkursie.

       Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia oraz do obejrzenia przeprowadzonej sondy!

      • Walentynki

      • Dzisiejszy dzień w naszej szkole upłynął w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji zbliżających się Walentynek.

       Jak co roku, działała poczta walentynkowa. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom od klasy I do IV.

       Z okazji zbliżających się Walentynek życzymy Wszystkim dużo miłości.

       Pozdrawiamy serdecznie!

      • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

      • Zuchy z 17. Radosnej Gromady działającej przy naszej szkole pamiętają o Żołnierzach Wyklętych spoczywających w krypcie Bazyliki Św. Antoniego w Radecznicy. Sprzątając kryptę, zapalając znicze i modląc się za dusze brutalnie zamordowanych, oddają cześć bohaterom podziemia antykomunistycznego.

       Cześć i chwała bohaterom!

      • Apel z okazji „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

      • Dnia 03.03.2022r. w naszej szkole odbył się apel z okazji „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który przygotowali uczniowie klasy VII i VIII. Celem apelu było upamiętnienie „Żołnierzy Wyklętych”, kształtowanie postaw patriotycznych oraz upowszechnianie wiedzy wśród uczniów o żołnierzach , którzy walczyli o niepodległość Polski. Chociaż oddali życie za wolną Polskę, historia o nich, jak o wielu „Wyklętych”, milczała. Dziś mówi się o nich głośno i z szacunkiem.

      • Dzień Kobiet

      • „Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

       8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiły się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. W ten wyjątkowy dzień zostały one powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami a w klasach i na szkolnych korytarzach panowała wyjątkowa atmosfera. Serdecznie dziękujemy wszystkim panom. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i akademii.

      • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

      • Pani Wiosna, lisek, bocian, biedronka, ślimak, zajączek i listek - tak bawili się uczniowie naszej szkoły podczas wiosennego pokazu mody zorganizowanego z okazji obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Piękne stylizacje i wesoła muzyka sprawiły, że wszyscy się doskonale bawili. W nagrodę uczniowie, którzy wcielili się w role modeli i modelek otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

      • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY CZ.2.

      • Kiedy wreszcie topnieją śniegi, każdy z utęsknieniem szuka wiosny. Spalenie marzanny w dawnych czasach dawało ludziom pewność, że przyszły rok przyniesie dobre plony oraz miski pełne jedzenia. Ta słowiańska tradycja jest znana od wielu lat i na stałe zagościła w polskiej kulturze i obyczajowości. Uczniowie naszej szkoły samodzielnie wykonali marzanny i wybrali się na spacer w poszukiwaniu wiosny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

      • MOTYLARNIA

      • Warsztaty przyrodnicze z motylami egzotycznymi, to prawdziwa żywa lekcja przyrody. Dzieci i uczniowie mieli okazję poznać motyle z bardzo bliska, dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ich życia i cyklu rozwojowego. Wiele emocji sprawiło oglądanie pod mikroskopem jaj i gąsienic oraz fragmentów części ciała motyla, każdy mógł również dotknąć poczwarkę. Dzieci wzięły udział w grze edukacyjnej i wykonały świeczniki malowane na szkle. Największą jednak frajdą dla dzieci było karmienie motyli i obserwowanie ich lotu w klasie. Zapraszamy do fotorelacji!

      • Spotkanie z autorem książek historycznych Panem Januszem Jarosławskim

      • 23 marca 2022 r. miało miejsce w naszej szkole spotkanie z cyklu ,, Szable Niepodległości’’ z autorem książek historycznych panem Januszem Jarosławskim ,,Polskie drogi do Wolności- opowieść o polskiej walce o wolności na przestrzeni XIX i XX wieku”. Podczas spotkania uczniowie klas IV -VIII uzyskali wiele informacji na temat polskiej broni białe. Mieli możliwość poznać historię poszczególnych eksponatów przekazaną w sposób zrozumiały dla młodego pokolenia oraz obejrzeć wystawę zdjęć. Była to żywa lekcja historii nawiązująca również do czasów współczesnych. Pan Jarosławski podkreślił jak wielkie znaczenie ma pomoc uchodźcom podczas wojny na Ukrainie. Bardzo dziękujemy za spotkanie oraz rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród dzieci i młodzieży .

      • Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej

      • Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o uhonorowaniu wybitnych postaci oraz epoki, która określiła naszą narodową tożsamość, podejmując okolicznościowe uchwały. Jedną z patronek roku 2022 ustanowioną przez Sejm jest Maria Konopnicka.

       Z tej okazji w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, który cieszył się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży. Do rywalizacji przystąpiło 26 uczniów w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VII. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie utwory autorki.

       Poziom konkursu był bardzo wysoki, jury miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszyscy uczestnicy zaprezentowali się od jak najlepszej strony. Uczniowie zauroczyli jury piękną sztuką recytacji, interpretacją wierszy, fenomenalną pamięcią i wyrazem artystycznym. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a poniżej przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

       Kategoria - klasy I-III

       I miejsce: Wojciech Wachowicz kl. II

       II miejsce: Jakub Jachymek kl. III

       III miejsce ex aequo : Lena Jezierska kl. II oraz Marcin Magdziarz kl. III

       Kategoria - klasy IV-VII

       I miejsce: Igor Jabłoński kl. V

       II miejsce: Paulina Chmielewska kl. IV

       III miejsce ex aequo : Paulina Pańko kl. VII i Magdalena Gil kl. VII

      • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      • 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji w zeszły piątek uczniowie kl.I wzięli udział w zajęciach pod hasłem „Zapal się na niebiesko”. Zaproponowanie zadania miały na celu zwiększyć świadomość społeczną i przybliżyć temat. Uczniowie ubrali się na niebiesko wyrażając w ten sposób solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. Podczas zajęć dzieci obejrzały film „Amazing Things Happen”, przeszły ścieżkę sensoryczną, brały udział w pogadance oraz dowiedziały się jak osoby z autyzmem postrzegają świat i jak funkcjonują ich zmysły.

      • Dzień bez plecaka w naszej szkole

      • 01 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem " Dzień bez plecaka". No backpack day to ogólnopolska inicjatywa, która pozwala uczniom popuścić wodze fantazji. Uczniowie prześcigają się w pomysłach na to, w co zapakować swoje podręczniki i przybory szkolne. Za nowym trendem podążyli także uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy. W czym przynieśli swoje zeszyty i podręczniki? Zobaczcie sami w fotorelacji

      • KIERMASZ WIELKANOCNY

      • W niedzielę 03.04.2022 odbył się Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Podczas kiermaszu sprzedawano piękne, własnoręcznie wykonane przez rodziców, uczniów i nauczycieli palmy, stroiki świąteczne i pisanki. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uzyskany dochód w kwocie 929,50 zł zostanie przeznaczony na uroczystości nadania imienia szkole.

       Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w kiermaszu a także wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko.

      • Życzenia Wielkanocne w 17. Radosnej Gromadzie

      • W obliczu nadchodzących Świąt Wielkanocnych Zuchy z 17. Radosnej Gromady podzieliły się "Jajeczkiem". Życzyły sobie wzajemnie pogody ducha, spokoju, uśmiechu i radości.

       Również Państwu, wszystkim Rodzicom oraz waszym najbliższym przesyłamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne, zdrowia, radości i harmonii.

       Wesołego Alleluja!

      • " Niech te Święta Wielkiej Nocy spłyną rzeką Boskiej mocy..."

      • "Wiosna już wszędzie,

       Wielkanoc nadchodzi

       więc cieszą się starsi

       i cieszą się młodzi

       Bo to miły wspólny czas

       kiedy radość łączy nas"

       Pod takim hasłem w dniu 12.04 2022 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy I i II przygotowali przedstawienie wielkanocne. Celem przedstawienia było wprowadzenie wszystkich w atmosferę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zaprezentowane wiersze i piosenki przybliżyły tematykę czekających nas Świąt Wielkanocnych oraz opowiedziały o tym, co powinno znaleźć się na świątecznym stole i jaką symbolikę mają poszczególne potrawy. Nie zapomniano również o śmigusie dyngusie czyli tradycyjnym polewaniu się wodą w Wielki Poniedziałek. Na koniec apelu Pani Dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia.

      • Dzień Zdrowia i Sportu

      • Zdrowie jest najważniejsze w życiu człowieka, to dzięki niemu możemy robić wiele ciekawych rzeczy. Dnia 13 kwietnia 2022 r. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Dnia Zdrowia i Sportu. Zaproszony dietetyk pan Michał Krukowski rozmawiał z uczniami na temat zdrowego stylu życia, nauczył nas komponować zdrowe pełnowartościowe posiłki. Pod kierunkiem Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radecznicy uczniowie brali udział w ćwiczeniach praktycznych w udzielaniu pierwszej pomocy zapoznali się również z działaniem defibrylatora AED. Nie zabrakło aktywności fizycznej, która jest podstawą zdrowego stylu życia. Podkreślając znaczenie ruchu dla zdrowia człowieka zorganizowane zostały międzyklasowe rozgrywki w piłkę nożną. Dziękujemy dietetykowi panu Michałowi Krukowskiemu oraz Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radecznicy za bezinteresowne zaangażowanie się i pomoc w rozwijaniu właściwych zachowań prozdrowotnych wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.