• Aktualności

      • Ogłoszenie wyników konkursu

      • Komisja Konkursowa w składzie:

       Przewodnicząca: Kurek Danuta – nauczyciel plastyki

       Członkowie: Flis Anna – rodzic

       Kozak Małgorzata - rodzic

       Gwizdal Mariola - nauczyciel techniki


        

       Po dokonaniu oceny 12 prac na projekt sztandaru i 1 pracy na logo szkoły, które wpłynęły na Konkurs, postanowiła zgodnie z regulaminem przyznać:

       W kategorii – projekt sztandaru:

       I miejsce – Izabela Dumała klasa VI

       II miejsce – Hubert Jaremko klasa V

       III miejsce – Aleksandra Woźnica klasa VII


        

       Wyróżnienia:


        

       - Pablo Barbosa Siemczyk klasa V

       - Paulina Buśko klasa VII

       - Igor Jabłoński klasa V

       - Klaudia Mameła klasa VI


        


        

       W kategorii – logo szkoły:

       I miejsce – Jakub Jezierski klasa VII


        


        

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu i ich opiekunom, gratulujemy zwycięzcom.

        

      • NAUKA DLA CIEBIE

      • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach "Naukobusu" realizowanych w ramach wspólnego programu Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pt. Nauka dla Ciebie.

      • Kopalnia Soli w Wieliczce i Kraków

      • 23 maja 2022 r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce i Krakowa. Po raz kolejny nasza szkoła skorzystała z ze wsparcia w ramach projektu MEiN „Poznaj Polskę". Uczniowie zeszli kilkaset metrów w dół kopalni. W drodze pokonali ponad 800 schodów. Uczniowie zwiedzali niespotykane na powierzchni krajobrazy: solankowe jeziora i przepiękne podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi. Wraz z przewodniczką zwiedzali również dawną stolicy naszego kraju. Mieli okazję odwiedzić zamek Wawel, siedzibę królów Polski, malowniczy Stary Rynek, nabyć pamiątki w krakowskich Sukiennicach, na własne oczy zobaczyć słynny ołtarz wykonany przez Wita Stwosza w Kościele Mariackim, usłyszeć grany z wieży hejnał oraz odbyć spacer ulicami Krakowa, dowiadując się przy tym wielu nowych rzeczy o tym mieście. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      • Narodowe czytanie

      • Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania uczniowie klas I-III zapoznali się z postacią Gabrieli Zapolskiej oraz jej twórczością. Uczniowie klas IV – VIII wcielili się w role głównych bohaterów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

      • Mikołajki w naszej szkole

      • 6 grudnia to data, którą zna każde dziecko. W tym dniu Święty Mikołaj obdarowuje wszystkich słodkimi upominkami. W naszej szkole Mikołajki już na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych wydarzeń. W tym roku również z tejże okazji nie zabrakło śmiechu, radości i zabawy, Święty Mikołaj obdarowywał uczniów prezentami. Uczniowie klasy III tego dnia w doskonałych humorach wspólnie ubrali choinkę. Każdy mógł doświadczyć magii zbliżających się świąt.

      • Kiermasz Bożonarodzeniowy

      • W dniach 05.12.2021 i 12.12.2021 odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Podczas kiermaszu sprzedawano prace wykonane własnoręcznie przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Były to kartki świąteczne, stroiki i ozdoby choinkowe. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, co bardzo nas cieszyło. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na uroczystości związane z nadaniem imienia naszej szkole. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w wykonanie pięknych prac jak i kupującym którzy wsparli finansowo naszą akcję.

      • Młode pokolenie w hołdzie bohaterom

      • Zuchy z 17. Radosnej Gromady podjęły się opieki nad miejscem spoczynku „Żołnierzy Wyklętych” w Bazylice Św. Antoniego w Radecznicy. Pomocy Zuchom udzielili również uczniowie klasy IV. Ta inicjatywa to wspaniały wyraz szacunku dla zmarłych bohaterów i miejsc ich pochówku. Po zakończonych porządkach, minutą ciszy oraz wspólną modlitwą Zuchy oddały cześć zmarłym żołnierzom: płk Marianowi Pilarskiemu, kpt. Stanisławowi Biziorowi, kpt. Romanowi Szczur vel Szumskiemu, ppor. Józefowi Pysiowi, b.d. Pawłowi Kalinowskiemu i b.d. Mieczysławowi Szewczukowi. Czuwaj!

      • EnergyLandia

      • W dniu 17.09.2021 r. uczniowie naszej szkoły po wielu miesiącach nauki zdalnej wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywku "Energylandia” w Zatorze. "Energylandia" jest wyjątkowym miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, zapewni sobie dawkę adrenaliny i bardzo miło spędzi czas. Wyprawa była na pewno niezapomnianym przeżyciem, szczególnie dla uczniów klasy IV , którzy po raz pierwszy odwiedzili to magiczne miejsce. Zwiedzali bajkową krainę uśmiechnięci, podekscytowani, w akompaniamencie wesołej muzyki. Ekstremalne przeżycia sprawiły, że dobry humory dopisywały wszystkim. Wycieczka okazała się być bardzo udana, dostarczyła wielu przyjemnych, niezapomnianych wrażeń, tworzących radosne wspomnienia.

      • Dzień Papieski w naszej szkole

      • Dzisiaj odbył się apel z okazji XXI Dnia Papieskiego. Przebiegał on pod hasłem "Nie lękajcie się". Hasło nawiązuje do słów papieża św. Jana Pawła II, które wypowiedział do wiernych na początku swego pontyfikatu w 1978 r. Apel przygotowali uczniowie klasy 7 i 8 pod kierunkiem O. Polikarpa i Pani Danuty Kurek. Podczas uroczystego apelu zostały wręczone przez Panią Dyrektor dyplomy i wyróżnienia za udział w konkursach szkolnych: konkursie plastycznym "Moja biblioteka" oraz konkursie znajomości tabliczki mnożenia zorganizowanym w dniu XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Klasowymi Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostali: Marcin Magdziarz z klasy trzeciej, Igor Jabłoński z klasy piątej, Zofia Bartnik z klasy szóstej, Magdalena Gil z klasy siódmej oraz Honorata Bartnik z klasy ósmej. Najwięcej punktów w konkursie i tytuł Szkolnego Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskała Paulina Chmielewska z klasy czwartej.

      • BohaterON

      • W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez Fundację ROSA oraz Muzeum Powstania Warszawskiego pod hasłem „Kartka dla Powstańca”. Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do wykonania autorskich kartek dla Powstańców. Samodzielnie wykonane pocztówki stanowią symboliczny gest pamięci o uczestnikach Powstania i wyraz wdzięczności za ich poświęcenie dla Ojczyzny. My- dzieci i młodzież XXI wieku składamy gorące podziękowania za to, że dzięki Powstańcom możemy beztrosko żyć w wolnej Ojczyźnie, śmiać się, bawić i uczyć

      • Apel z okazji Święta Niepodległości

      • Dnia 9 listopada w Szkole Podstawowej w Radecznicy uczczono apelem 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

       Uczniowie klasy IV, VI i VII w programie muzyczno-poetyckim przypomnieli czasy, kiedy to przez 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów.

       Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

       Apel przygotowali: Barbara Rudnicka, Anna Krukowska, Waldemar Pasek.

      • Andrzejki

      • 29 listopada uczniowie klasy III obchodzili Andrzejki. Przygotowaliśmy wróżby i przynieśliśmy coś słodkiego. Zabawa rozpoczęła się tradycyjnym laniem wosku przez klucz. Następnie losowaliśmy karteczki przepowiadające miłość, przyjaźń, bogactwo. Nasze buty pomogły ustalić, kto pierwszy wyjdzie za mąż i się ożeni. Nie zabrakło cukierków z wróżbami. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły nam one wiele radości i były okazją do wspaniałej zabawy.

      • Akwarium z klasą!

      • Uczniowie klasy III, zainspirowani ciekawostkami o środowisku wodnym i życiu morskiej flory i fauny, postanowili założyć w klasie super - akwarium. Od pomysłu do wykonania u trzecioklasistów droga niedługa, szast! prast! Wspólną pracą powstało akwarium. Ogromne, kolorowe i prawdziwe. Rozwija wyobraźnię dzięki codziennej obserwacji podwodnego świata, uczy odpowiedzialności oraz systematyczności, to także doskonała pomoc dydaktyczna, którą można wykorzystać podczas lekcji przyrody. Brawa dla akwarystów!

      • Sprzątamy Dla Polski

      • Nasza szkoła z okazji Dnia Ziemi wzięła udział w akcji pn. "Sprzątamy dla Polski" pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

      • Wiersze Juliana Tuwima

      • To tytuł klasowego konkursu recytatorskiego, w którym brali udział uczniowie klasy III. Celem konkursu było rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci, zachęcanie do występów na scenie, uwrażliwienie na piękno słowa poetyckiego. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Wiersze były ciekawie i barwnie zaprezentowane. Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje!

       Laureaci:

       I miejsce – Jakub Jachymek

       II miejsce – Wiktoria Niedzwiedzka

       III miejsce – Zofia Jachymek

       Wyróżnienie – Antoni Dorota

      • Światło z Betlejem

      • W piątek na mszy roratnej Zuchy z 17. Radosnej Gromady przekazały „Światło z Betlejem” do Bazyliki Św. Antoniego w Radecznicy.

       Z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem przynosimy Wam nadzieję na Światło pełne ciepła i miłości, które ma moc rozświetlić naszą codzienność blaskiem nowości lepszego życia. Jak biblijny Abraham, chcemy uwierzyć nadziei wbrew nadziei (por. Rz 4,18) i wyjść w świat, niosąc mu dar braterstwa i życzliwości. Dlatego przekazując płomień Betlejemskiego Światła Pokoju, chcemy dać wszystkim „Światło Nadziei”.

       Zapraszamy Wszystkich do Bazyliki Św. Antoniego po „Światło z Betlejem”. Czuwaj!

      • ,,Myślę, więc nie śmiecę"

      • 28 Akcja "Sprzątanie świata" została opatrzona hasłem: ,,Myślę, więc nie śmiecę". Dnia 17.09.2021r. uczniowie klas l-lll włączyli się również w edukację odpadową oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.