• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• W dniu 4 września 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy
              odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.
              Inaugurację szkolną poprzedzi Msza św. o godz. 9:00 w Bazylice św. Antoniego w Radecznicy.
              Dalsza część uroczystości będzie miała miejsce w szkole około godz. 10.20 na sali gimnastycznej.
              Kurs autobusu szkolnego rano o godz. 8.00 oraz po zakończeniu uroczystości około godz. 11.45.
              Bezpośrednio po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego odbędzie się spotkanie wychowawców klas I-VIII
              z rodzicami i uczniami.

• SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

• Szanowni rodzice !

Informujemy, że w piątek 1 września 2023 r.
              o godzinie 15:00
              odbędzie się zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego.

Serdecznie zapraszamy !

• Ulotka o omdleniach

• Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.

• ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ O SZCZEGÓŁOWYCH WYNIKACH EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2023

• Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będzie można odebrać w sekretariacie szkoły w dniu 6 lipca (czwartek) 2023 r. w godz. 9:00 - 12:00.

Wyniki są dostępne w systemie informatycznym od 3 lipca 2023r. Logowanie do systemu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które uczniowie klas VIII otrzymali od wychowawcy klasy.

Absolwenci mogą sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU:

• Uczniowie naszej szkoły uroczyście zakończyli rok szkolny 2022/2023.

Z tej okazji po mszy świętej wszyscy spotkali się na uroczystym apelu.
              Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Edyta Dubiel Sekretarz Gminy Radecznica oraz odchodzący z naszej parafii proboszcz o. Krystian Olszewski, któremu podziękowaliśmy za wieloletnią posługę kapłańską.
              Pożegnaliśmy także przechodzące na emeryturę nauczycielki: Panią Barbarę Rudnicką i Panią Małgorzatę Małysz.
              Pani dyrektor podziękowała zarówno uczniom jak i ich rodzicom za ciężką pracę oraz pożegnała ósmoklasistów.
              Pani Sekretarz odczytała życzenia od Pana Wójta, za które serdecznie dziękujemy.

• OGŁOSZENIE – DYŻUR WAKACYJNY

• Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy informuje, że na dyżur wakacyjny do oddziału przedszkolnego zostały przyjęte wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski. Lista dzieci przyjętych dostępna do wglądu w szkole.

• DYŻUR WAKACYJNY

• Dyrektor informuje, że dyżur wakacyjny pełnią:

• oddział przedszkolny przy Publicznej Szkole  Podstawowej
                im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy – od 26.06.2023 r. do 21.07.2023 r.
              • oddział przedszkolny przy Publicznej Szkole  Podstawowej  im. Jana Pawła II w Zaburzu – od 24.07.2023 r. do 18.08.2023 r.

Oddziały przedszkolne będą czynne w godzinach od 8.00 do 13.00.

Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny do danego oddziału przedszkolnego można pobrać w oddziale przedszkolnym, do którego dziecko uczęszcza.

Wypełniony wniosek należy złożyć do dnia 21 czerwca 2023 r. do godz. 14.00 we własnym oddziale przedszkolnym lub w sekretariacie szkoły. Lista dzieci przyjętych na dyżur wakacyjny zostanie podana
              do wiadomości  22 czerwca 2023 r. do godz. 13.00 na tablicy informacyjnej, liczba miejsc ograniczona.

• Wycieczka do Magicznych Ogrodów

• Uczniowie klas O-III 7 czerwca odwiedzili wspaniałą bajkową krainę Magicznych Ogrodów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej niesamowitej przygody naszych uczniów.

• Projekt „Lekcja z emocjami. Jak dbać o swój nastrój”

• Klasa VIII uczestniczyła w projekcie „Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?” organizowanym przez Fundacje „Uniwersytet Dzieci”. Uczniowie na zajęciach prowadzonych przez pedagoga szkolnego wraz z wychowawcą klasy rozpoznawali, oswajali i wyrażali własne emocje. Projekt miał na celu zapoznać ich ze strategiami radzenia sobie w różnych problemowych i stresujących sytuacjach, a także rozwinąć empatię, wrażliwość, umiejetność współpracy i pobudzać zdolność do samoświadomość i inteligencji emocjonalnej. Ósmoklasiści pracowali metodą problemową, która rozwijała ich potencjał twórczy i intelektualny oraz dawała możliwości do lepszego zrozumienia otaczającego je świata, w którym są zdolni działać. Podczas zajęć uczniowie mogli pracować indywidualnie jak i w grupach, ucząc się i dobrze się bawiąc jednocześnie.

• Dzień Dziecka w 17. Radosnej Gromadzie

• Czerwiec jest miesiącem szczególnym, ponieważ świętujemy Dzień Dziecka.

Zuchy również obchodzą to święto. Z okazji Dnia Dziecka miała miejsce zbiórka inna niż zwykle - wybraliśmy się na lody. Było przepysznie…

• Wycieczka do Gospodarstwa Pasiecznego "Ulik" w Mokremlipiu

• 2 czerwca br. uczniowie klas IV -  VI  z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Pasiecznego "Ulik" w Mokremlipiu. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie  skansenu pszczelarskiego.  Uczniowie mogli zobaczyć zabytkowe ule położone w pięknym otoczeniu przyrody, zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi życia pszczół oraz z pracą pszczelarza. W następnej kolejności obejrzeli wyposażenie sali szkolnej sprzed kilkudziesięciu lat oraz eksponaty zgromadzone w muzeum wsi, m. in. sprzęty służące do codziennej pracy w gospodarstwie rolnym  i domowym.  Ciekawym punktem programu był  relaks w domku do apiterapii oraz obserwacja  pracy pszczół w oszklonym ulu. Wycieczka była bardzo ciekawa i dostarczyła niepowtarzalnych  wrażeń.