• Aktualności

      • „Czyste powietrze wokół nas”. - program edukacyjny dla przedszkolaków c.d

      • 17 lutego w oddziale przedszkolnym odbyły się kolejne zajęcia tematyczne dla dzieci w ramach projektu „Czyste powietrze wokół nas” prowadzone przez pedagoga szkolnego. Głównym celem zajęć było zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości dymu papierosowego, ale i nauka piosenki oraz zapoznanie się z maskotą programu, którą na koniec każdy mógł pokolorować. Przedszkolaki były zaanagażowanie w zajęcia i świetnie pracowały.

      • Dzień Babci i Dzień Dziadka

      • Dzień Babci i Dzień Dziadka w naszej szkole, odbył się w bardzo uroczystej atmosferze. To rodzinne święto, jest wyrazem wdzięczności wnuków za obecność dziadków w ich życiu. W tym szczególnym dniu wnuki miały okazję podziękować swoim dziadkom za poświęcony czas, za troskę, opiekę, zabawę i przekazaną wiedzę. Nasi najmłodsi uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowali przedstawienie dedykowane kochanym dziadkom. Wierszyki, piosenki, koncert, tańce, laurki, kwiaty i przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców to najwspanialszy upominek jaki dziadkowie mogli sobie wymarzyć, nie jedna łza zakręciła się w oku. Można też było powspominać dawne lata, oglądając zdjęcia dziadków i wnuków na przygotowanej specjalnie na tę okazję gazetce. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej pięknej uroczystości. 

      • Walentynki w Naszej Szkole

      • W dniu 14 lutego w naszej szkole ochchodziliśmy "Walentynki". Jak co roku Samorząd Uczniowski  zorganizował pocztę walentynkową do której każdy mógł wrzucić anonimową walentynkę, bądź kartkę z ciepłymi i miłymi słowami do osoby, która lubi i jest dla niego ważna. Dużo osób ubrało się na czerwono. Z tej okazji odbyła się również w naszej szkole dyskoteka, na której każdy się świetnie bawił - we dwoje, jak i wspólnie z całą grupą.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu

      • 8 lutego nasza szkoła, jak co roku wzięła udział w cyklicznym wydarzeniu zainicjowanym przez Unię Europejską. Dzień Bezpiecznego Internetu jest wydarzeniem w którym zwracamy uwagę na problemy pojawiające się w sieci, takie jak cyberprzemoc, tożsamość cyfrowa i media społecznościowe. Dla dzieci i młodzieży Internet jest bardzo ważną częścią codziennej rzeczywistości - od komunikowania się ze znajomymi po naukę i granie w gry, czy oglądanie filmików i filmów - młodzież spędza dużo czasu online. Nawet najmłodsze dzieci dysponują własnym smartfonem albo tabletem i potrzebują pomocy, wskazówek jak i poznania zasad, dotyczących korzystania z internetu. Uczniowie klas I, II i III poszerzali swoją wiedzą, grając w edukacyjną pełną przygód grę online, dzięki której  mogli poznać w praktyce podstawowe zasady bezpiecznego udziału w społeczności internetowej. 

      • KLAUN WALDUŚ BAWI I UCZY

      • 7 lutego gościliśmy po raz kolejny w naszej szkole znanego już dzieciom Klauna Waldusia Występ klauna wypełniony był dynamicznymi scenkami, sztuczkami, eksperymentami, zagadkami oraz muzyką. Prezentowane przez klauna zabawy cyrkowe rozwijają koordynację ruchową, wyobraźnię oraz kreatywne myślenie. Klaun angażował do zabawy większość uczniów oraz nauczycieli, nagradzając ich słodkimi upominkami. Walduś zademonstrował wiele różnych i ciekawych sztuczek oraz zagadek. Dzieci chętnie brały udział w programie, ochotnicy z zaangażowaniem wcielali się w role wymyślane przez Waldusia oraz odważnie podejmowali się wykonania zadań wymyślanych przez klauna.

       Spotkanie z Klaunem Waldusiem było nie tylko zabawne, ale też pouczające.

        

      • "Czyste powietrze wokół nas" - program edukacyjny dla przedszkolaków

      • 7 lutego w oddziale przedszkolnym odbyły się drugie warsztaty tematyczne dla dzieci w ramach projektu „Czyste powietrze wokół nas” poprowadzone przez psychologa szkolnego. Przedszkolaki dowiedzieli się podczas zajęć co i dlaczego dymi, jak można zabezpieczać się przed szkodliwym dymem oraz wykonali własne rysunki. Dzieci podczas spotkania były bardzo aktywne i zaciekawione tematem.

      • Molekularium w szkole

      • Dzisiaj w naszej szkole odbyła się projekcja edukacyjna w technologii 3600 odkrywająca wiedzę z zakresu biologii i chemii. Podczas seansu w mobilnej kopule uczniowie udali się w niezwykłą podróż. Zobaczyli w wyjątkowych szczegółach piękno i różnorodność świata. Projekcja umożliwiła przyswojenie wiedzy związanej z obecnością molekuł i atomów we wszystkim, co nas otacza. Uczniowie mieli możliwość poznania wielu zagadnień dotyczących różnorodności organizmów, naszej planety i wpływu człowieka na otaczające nas środowisko. Mobilne molekularium to doskonała pomoc dydaktyczna, a tematyka animacji została dostosowana do wieku uczestników. Pokaz pozwolił rozbudzić zainteresowania, uzupełnić wiedzę oraz zaspokoić ciekawość uczniów.

      • Mobilne Laboratoria Przyszłości

      • 30 stycznia w szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu Mobilne Laboratoria Przyszłości.

       Laboratoria Przyszłości to program rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów.
       Lekcje także mają pomagać w odkrywaniu talentów.

       Uczniowie i nauczyciele zapoznali się z nowoczesnym sprzętem i aplikacjami, między innymi z programem rozpoznającym gesty, aplikacją do projektowania przedmiotów do druku 3D oraz z pracą drukarki 3D.

        

      • ZEBRANIE Z RODZICAMI

      • Zapraszamy serdecznie na zebranie z rodzicami, które odbędzie się w dniu 9 lutego 2023 r. (t.j. czwartek) o godz. 15:30.

       Zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców na zebranie ogólne, a po nim na spotkania klasowe z wychowawcami poszczególnych klas, które odbędą się w salach zajęć.

      • ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII

      • Przypominamy, ze nasza szkoła bierze udział w XI Edycji programu Zbieraj Baterie i Telefony.

       Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły do udziału z zbiórce zużytych baterii.

       Baterie prosimy przynosić do szkoły i wrzucać do pojemnika, które znajduje się przy szatni.

       Najlepsi zbieracze zostaną nagrodzeni!

      • CHOINKA NOWOROCZNA 2023

      • W sobotę 14.01.2023 w naszej szkole odbyła się choinka noworoczna.
       Tego dnia wszystkim uczniom towarzyszyło wiele wrażeń i emocji.
       Zabawę choinkową poprzedziła część artystyczna w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów kl. I - III.  Oddział przedszkolny zaprezentował " Taniec krasnoludków" uczniowie klas I -II pięknie zatańczyli  " Taniec śnieżynek i bałwanków" a uczniowie klasy III przedstawili scenkę " Cztery pory roku'
       Wszystkich małych artystów nagrodzono ogromnymi brawami.
       Po występach na pięknie udekorowanej sali rozpoczęła się zabawa.  Do tańca przygrywał DJ.
       Dodatkową atrakcją było przybycie św. Mikołaja, który obdarował wszystkich słodkimi prezentami.
       Zabawa noworoczna odbyła się w miłej atmosferze. Wszyscy doskonale się bawili.

      • Konkurs „Kartka Świąteczna”

      • Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły cieszył się konkurs o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie mieli za zadanie przygotować oryginalne kartki świąteczne według własnych pomysłów. Celem zorganizowanego konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej, prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej wśród uczniów naszej szkoły, stworzenie możliwości udziału dzieci i młodzieży w konfrontacji z rówieśnikami w dziedzinie sztuk plastycznych oraz poszukiwanie nowych środków wyrazu, przez poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni w poszczególnych kategoriach wiekowych:

        

       Uczniowie klas I-III:

       - miejsce I – Sebastian Szcześniak kl. II

       - miejsce II – Antoni Gil kl. III

       - miejsce III – Antonina Bartnik kl. II

       Wyróżnienie: Sebastian Buśko kl. II, Zuzanna Zaśko kl. I, Katarzyna Szewczak kl. III

        

       Uczniowie klas IV-VIII:

       - miejsce I – Julia Buszowska kl. IV

       - miejsce II – Magdalena Wypych kl. V

       - miejsce III – Kamil Krukowski kl. IV

       Wyróżnienie: Marcin Magdziarz kl. IV, Klaudia Skoczylas kl. VI, Hubert Jaremko kl. VI

        

       Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział.

       Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac uczniowskich i pamiątkowych zdjęć.

      • Kolejne zajęcia z robotem Edison

      • Kolejna lekcja z robotem Edison okazała się bardzo atrakcyjna. Uczniowie kl. I zmieniali wygląd robota, gdyż próbowali łączyć go z elementami klocków Lego. Uczniowie dowiedzieli się również że robot " widzi " w ciemności używając niewidzialnego światła ( podczerwień) do wykrywania przeszkód i unikania kolizji. Uczniowie aktywując robota  obserwowali jak podąża po linii.

       Nowa zabawka edukacyjna dostarczyła uczniom wiele radości.

      • Wigilia zuchów i harcerzy

      • Czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to czas na zadumę, refleksję, ale także na podsumowanie mijającego roku. Najlepszą okazją do takiego podsumowania jest coroczne spotkanie wigilijne. W tym roku było to wyjątkowe spotkanie ponieważ po raz pierwszy w wigilii uczestniczyła nowopowstała Drużyna Harcerska. Oprócz zuchów, harcerzy i drużynowych na wieczerzę wigilijną przybyli zaproszeni goście Pani dyrektor Ewa Maj i ojciec Polikarp, który nadał wieczerzy religijny charakter odmawiając modlitwę i święcąc opłatek. Po złożeniu tradycyjnych życzeń i spożyciu przygotowanych przez rodziców wigilijnych potraw wysłuchaliśmy kolęd granych na akordeonie przez zucha Jakuba. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

      • Czas na dokarmianie ptaków zimą

      • Zima, to bardzo trudny okres dla ptaków. Na dworze jest zimno, a pod puchową pierzynką ciężko znaleźć pożywienie. Uczniowie klasy I z zaangażowaniem dokarmiają ptaki. Idea dokarmiania skrzydlatych przyjaciół będzie nam przyświecała do końca zimy.

      • Jasełka

      • Okres Bożego Narodzenia daje nam szczególną możliwość do większej wzajemnej życzliwości, w tym czasie zapominamy o wszelkich sporach i waśniach. W dniu 20.12.2022r. społeczność naszej szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście Wójt Gminy Radecznica Pan Marian Szuper, Sekretarz Gminy Radecznica Pani Edyta Dubiel, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki Pan Mariusz Górski, pielęgniarka szkolna Pani Bożena Tuzin oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Barbara Szczerba po raz kolejny mogli przeżyć historię Józefa i Maryi poszukujących noclegu. 

       Uroczystość rozpoczęła się przekazaniem przez zuchów i harcerzy „Betlejemskiego Światełka Pokoju” na ręce Pani Dyrektor. Następnie uczniowie  zaprezentowali widowisko Jasełkowe. Piękna scenografia , fantastyczna gra młodych aktorów przeplatana kolędami i pastorałkami  wprowadziła wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Po przedstawieniu ojciec Polikarp odmówił modlitwę i poświęcił opłatek. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia. 

       Dziękujemy wszystkim za przybycie i przekazane nam życzenia.