• Aktualności

      • Wyjazd do kina

      • Dnia 19 września  uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami obejrzeli film  ,,Orlęta Grodno 39. Film opowiada o napadzie Związku Sowieckiego na Polskę we wrześniu 1939roku. widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona.  To lekcja historii  przedstawiająca heroiczną  walkę cywilnych mieszkańców Grodna, w dużej mierze harcerzy i młodzieży szkolnej, z rosyjskim najeźdźcą.

      • Edukacja miodowa w naszej szkole

      • Nasza Szkoła wraz z Krajowym Zrzeszeniem Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych w ramach finansowania z Funduszu Promocji Roślin Oleistych promuje produkty pszczelarskie. W ramach tego w naszej szkole powiesiliśmy 3 plakaty edukacyjne:

       • Jeden informujący o odmianach miodów;
       • Drugi informujący o produktach uzyskiwanych od pszczół;
       • Trzeci o postaci, w jakiej dostępny jest miód i np. możliwości wykorzystania.Dodatkowo rozmieściliśmy edukacyjne  kalendarze biurkowe typu „piramidka” i kalendarze trójdzielne zawierające ciekawostki o miodzie. Kalendarze posłużą nam w najbliższym roku szkolnym 2022/2023.

       Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w wycieczce do gospodarstwa pasiecznego ULIK, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawostek o życiu pszczół i funkcjonowaniu pasieki.

      • DOŻYWIANIE W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

      • WYSOKOŚĆ  OPŁATY ZA  1 OBIAD OD DNIA  26 WRZEŚNIA 2022 r. WYNOSI 3,50 zł

       Miesięczna kwota, każdego miesiąca jest inna ze względu na ilość dni zajęć dydaktyczno- wychowawczych.

       ZAPISÓW NA  DOŻYWIANIE DOKONUJE SIĘ W SEKRETARIACIE SZKOŁY.

       WAŻNE  INFORMACJE:

       Opłaty  za posiłki należy wpłacać na okresy miesięczne z góry, do 29 dnia każdego miesiąca w sekretariacie szkoły (prosimy o terminowe regulowanie należności).

       Ogłoszenie o należnej kwocie i zapisach na dany miesiąc umieszczone zostanie na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.

        

      • " Był taki wrzesień"

      • W rocznicę wybuchu II wojny światowej i napaści sowieckiej na Polskę w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie kl. VIII, VI i V przybliżyli i przedstawili  w ciekawy sposób tragiczne wydarzenia dotyczące okresu II wojny światowej. Dla wszystkich była to cenna lekcja historii przypominająca ,że nasza dzisiejsza wolność została okupiona krwią milionów Polaków.

       Podczas apelu zostało wykorzystane nagłośnienie zakupione w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

      • Tydzień dla profilaktyki chorób zakażnych

      • W dniach 12-16.09.2022 w naszej szkole została przeprowadzona akcja "Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych", której organizatorem jest Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. W ramach działań nauczyciele na zajęciach z wychowawcą przeprowadzili prelekcje na temat ochrony zdrowia własnego i najbliższych. Podsumowaniem akcji było spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Bożeną Tuzin dotyczącą higieny osobisej, chorób zakaźnych oraz szczepień.

      • Wrzesień miesiącem pamięci!

      • Zuchy z 17. Radosnej Gromady pamiętają o miejscach pamięci poświęconych uczestnikom walk z niemieckim faszyzmem.

       83 lata temu Niemcy rozpoczęły najtragiczniejszą i najbardziej krwawą wojnę w historii ludzkości. II wojna światowa położyła się cieniem dla Polaków na dziesięciolecia. Kto wie, jak wyglądałaby dziś Polska i ile by nas tu mieszkało, gdybyśmy nie zostali zdradziecko napadnięci przez Niemców idących ramię w ramię z Sowietami. Polskie państwo zniknęło z mapy po raz, niestety, kolejny w dziejach. Wojna ta pociągnęła za sobą miliony ofiar wśród polskich obywateli i nieprzeliczone, niepowetowane straty dla naszej ojczyzny i dla naszego narodu.

      • Wybory Samorządu Uczniowskiego

      • Wybory Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyły się w dniu 09.09.2022 r.

       Do wyborów zgłosiło się czterech kandydatów. Wybory przeprowadzono w sposób tajny.

       Głosujący uczniowie na karcie wyborczej oddali głos na jednego z kandydatów

        

       Magdalena Gil - 18 głosów

       Paulina Pańko- 16 głosów

       Olga Lisik - 16 głosów

       Aleksandra Woźnica - 14 głosów

        

       Na podstawie ilości zdobytych głosów powołany został Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2022/2023 w składzie:

        

       Przewodniczący - Magdalena Gil

       Zastępca przewodniczącej - Paulina Pańko, Olga Lisik

       Sekretarz - Aleksandra Woźnica

       Serdecznie gratulujemy wybranym. Życzymy wytrwałości i pomysłowości w pracy.

      • "Pasowanie na Czytelnika"

      • Uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Przed złożeniem przyrzeczenia, dzieci z uwagą wysłuchały kilku informacji dotyczących zasad korzystania z biblioteki. Poznały rodzaje gromadzonych zbiorów, ich rozmieszczenie oraz sposób opracowania. Na przykładzie kilku wybranych książek dowiedzieli się, jaką rolę pełni literatura popularnonaukowa. Na zakończenie spotkania uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książki oraz otrzymali okolicznościowe dyplomy. Wspólne spotkanie z Panią bibliotekarką przebiegło w miłej i wesołej atmosferze.

      • Narodowe Czytanie 2022

      • Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w „Narodowym czytaniu” pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Włączyli się do niego uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

       Wspólnie obejrzeliśmy prezentację dotyczącą epoki romantyzmu i twórczości Adama Mickiewicza.

       Narodowe czytanie to akcja promująca czytelnictwo, tegoroczna edycja pokazała jak piękna jest literatura polskiego romantyzmu.

       Podczas udziału w akcji zostało wykorzystane nagłośnienie zakupione w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

      • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

      • Drodzy Uczniowie

       Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023 życzymy Wam owocnej pracy, zapału do nauki, wzajemnej życzliwości, satysfakcji z czasu spędzonego w szkole oraz dużo radości!

       Podczas uroczystości zostało wykorzystane nagłośnienie zakupione w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      • W dniu 1 września 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Inaugurację szkolną poprzedzi Msza św. o godz. 8:00 w Bazylice św. Antoniego w Radecznicy. Dalsza część uroczystości będzie miała miejsce w szkole przy ul. Gwarnej 4, około godz. 9.20 na sali gimnastycznej. Kurs autobusu szkolnego rano o godz. 7.00 oraz po zakończeniu uroczystości około godz. 11.00. Bezpośrednio po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami i uczniami.

        

      • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

      • W dniu 24 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 poprzedzone mszą świętą w Bazylice św. Antoniego w Radecznicy. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Wójt Gminy Radecznica Pan Marian Szuper oraz Sekretarz Gminy Radecznica Pani Edyta Dubiel. Na ich ręce Pani Dyrektor złożyła podziękowania władzom samorządowym naszej gminy za wszelkie działania poczynione na rzecz szkoły. Następnie podziękowała nauczycielom i wychowawcom za trud i wysiłek codziennej pracy, dbanie o edukację i bezpieczeństwo uczniów. Szczególne podziękowanie skierowała do rodziców uczniów za pomoc i życzliwość okazaną szkole. Za zaangażowanie w sprawy szkoły i pomoc w przygotowaniu uroczystości nadania szkole imienia oraz materialne wsparcie. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, a ich rodzice listy gratulacyjne. Uroczystość zakończyła się częścią artystyczna w wykonaniu uczniów klasy trzeciej i ósmej.

       Drodzy absolwenci szkoły otrzymaliście świadectwa ukończenia szkoły i przed Wami kolejny etap edukacyjny. Życzymy Wam powodzenia na nowej ścieżce Waszego życia i pamiętajcie „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”.

      • Święto Rodziny

      • 21 czerwca odbyło się Święto Rodziny. Uczniowie przygotowali dla swoich rodziców część artystyczną. Następnie na nowych obiektach sportowych odbyły się rozgrywki w piłkę nożną. W kategorii klas I-IV zwyciężyła drużyna "Szybcy i zgodni" z klasy drugiej. W kategorii klas V-VIII pierwsze miejsce zajęła drużyna "Ekipa Sportowców" z klasy siódmej. Dla wszystkich uczestników święta Rada Rodziców ufundowała przepyszne kiełbaski i lody. Zapraszamy do fotorelacji.

      • Znaczek zucha, maleńki i kolorowy a znaczy wiele!

      • Koniec roku szkolnego już tuż, tuż. Dla dwóch nowych zuchów Oli i Kuby, po roku próby nadszedł długo oczekiwany czas. Wyróżnione zuchy wykazały się znajomością prawa zucha i mogły złożyć obietnicę zuchową, którą przyjęła instruktor ZHP w stopniu przewodnika Pani Renata, za co serdecznie dziękujemy! Po oficjalnych uroczystościach nadszedł czas relaksu, ognisko, rajd nocny, nocowanka w szkole i dyskoteka. Kochanym mamom dziękujemy za pyszne śniadanko! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zuchowej zabawy.

      • Zajęcia edukacyjne w Roztoczańskim Parku Narodowym cd.

      • 7 i 8 czerwca odbyły się kolejne zajęcia edukacyjne pt: „W naturze roztoczańskich nietoperzy” w których udział wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I,II,VI,VII,VIII. Była to świetna okazja do zapoznania się z osobliwościami RPN oraz integracji zespołu klasowego. Zapraszamy do fotorelacji.