• Aktualności

      • EnergyLandia

      • W dniu 17.09.2021 r. uczniowie naszej szkoły po wielu miesiącach nauki zdalnej wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywku "Energylandia” w Zatorze. "Energylandia" jest wyjątkowym miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, zapewni sobie dawkę adrenaliny i bardzo miło spędzi czas. Wyprawa była na pewno niezapomnianym przeżyciem, szczególnie dla uczniów klasy IV , którzy po raz pierwszy odwiedzili to magiczne miejsce. Zwiedzali bajkową krainę uśmiechnięci, podekscytowani, w akompaniamencie wesołej muzyki. Ekstremalne przeżycia sprawiły, że dobry humory dopisywały wszystkim. Wycieczka okazała się być bardzo udana, dostarczyła wielu przyjemnych, niezapomnianych wrażeń, tworzących radosne wspomnienia.

      • Dzień Papieski w naszej szkole

      • Dzisiaj odbył się apel z okazji XXI Dnia Papieskiego. Przebiegał on pod hasłem "Nie lękajcie się". Hasło nawiązuje do słów papieża św. Jana Pawła II, które wypowiedział do wiernych na początku swego pontyfikatu w 1978 r. Apel przygotowali uczniowie klasy 7 i 8 pod kierunkiem O. Polikarpa i Pani Danuty Kurek. Podczas uroczystego apelu zostały wręczone przez Panią Dyrektor dyplomy i wyróżnienia za udział w konkursach szkolnych: konkursie plastycznym "Moja biblioteka" oraz konkursie znajomości tabliczki mnożenia zorganizowanym w dniu XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Klasowymi Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostali: Marcin Magdziarz z klasy trzeciej, Igor Jabłoński z klasy piątej, Zofia Bartnik z klasy szóstej, Magdalena Gil z klasy siódmej oraz Honorata Bartnik z klasy ósmej. Najwięcej punktów w konkursie i tytuł Szkolnego Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskała Paulina Chmielewska z klasy czwartej.

      • BohaterON

      • W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez Fundację ROSA oraz Muzeum Powstania Warszawskiego pod hasłem „Kartka dla Powstańca”. Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do wykonania autorskich kartek dla Powstańców. Samodzielnie wykonane pocztówki stanowią symboliczny gest pamięci o uczestnikach Powstania i wyraz wdzięczności za ich poświęcenie dla Ojczyzny. My- dzieci i młodzież XXI wieku składamy gorące podziękowania za to, że dzięki Powstańcom możemy beztrosko żyć w wolnej Ojczyźnie, śmiać się, bawić i uczyć

      • Apel z okazji Święta Niepodległości

      • Dnia 9 listopada w Szkole Podstawowej w Radecznicy uczczono apelem 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

       Uczniowie klasy IV, VI i VII w programie muzyczno-poetyckim przypomnieli czasy, kiedy to przez 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów.

       Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

       Apel przygotowali: Barbara Rudnicka, Anna Krukowska, Waldemar Pasek.

      • Andrzejki

      • 29 listopada uczniowie klasy III obchodzili Andrzejki. Przygotowaliśmy wróżby i przynieśliśmy coś słodkiego. Zabawa rozpoczęła się tradycyjnym laniem wosku przez klucz. Następnie losowaliśmy karteczki przepowiadające miłość, przyjaźń, bogactwo. Nasze buty pomogły ustalić, kto pierwszy wyjdzie za mąż i się ożeni. Nie zabrakło cukierków z wróżbami. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły nam one wiele radości i były okazją do wspaniałej zabawy.

      • Akwarium z klasą!

      • Uczniowie klasy III, zainspirowani ciekawostkami o środowisku wodnym i życiu morskiej flory i fauny, postanowili założyć w klasie super - akwarium. Od pomysłu do wykonania u trzecioklasistów droga niedługa, szast! prast! Wspólną pracą powstało akwarium. Ogromne, kolorowe i prawdziwe. Rozwija wyobraźnię dzięki codziennej obserwacji podwodnego świata, uczy odpowiedzialności oraz systematyczności, to także doskonała pomoc dydaktyczna, którą można wykorzystać podczas lekcji przyrody. Brawa dla akwarystów!

      • Sprzątamy Dla Polski

      • Nasza szkoła z okazji Dnia Ziemi wzięła udział w akcji pn. "Sprzątamy dla Polski" pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

      • Wiersze Juliana Tuwima

      • To tytuł klasowego konkursu recytatorskiego, w którym brali udział uczniowie klasy III. Celem konkursu było rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci, zachęcanie do występów na scenie, uwrażliwienie na piękno słowa poetyckiego. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Wiersze były ciekawie i barwnie zaprezentowane. Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje!

       Laureaci:

       I miejsce – Jakub Jachymek

       II miejsce – Wiktoria Niedzwiedzka

       III miejsce – Zofia Jachymek

       Wyróżnienie – Antoni Dorota

      • Światło z Betlejem

      • W piątek na mszy roratnej Zuchy z 17. Radosnej Gromady przekazały „Światło z Betlejem” do Bazyliki Św. Antoniego w Radecznicy.

       Z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem przynosimy Wam nadzieję na Światło pełne ciepła i miłości, które ma moc rozświetlić naszą codzienność blaskiem nowości lepszego życia. Jak biblijny Abraham, chcemy uwierzyć nadziei wbrew nadziei (por. Rz 4,18) i wyjść w świat, niosąc mu dar braterstwa i życzliwości. Dlatego przekazując płomień Betlejemskiego Światła Pokoju, chcemy dać wszystkim „Światło Nadziei”.

       Zapraszamy Wszystkich do Bazyliki Św. Antoniego po „Światło z Betlejem”. Czuwaj!

      • ,,Myślę, więc nie śmiecę"

      • 28 Akcja "Sprzątanie świata" została opatrzona hasłem: ,,Myślę, więc nie śmiecę". Dnia 17.09.2021r. uczniowie klas l-lll włączyli się również w edukację odpadową oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

      • #CodeWeek2021

      • Uczniowie klas I-III naszej szkoły włączyli się w największe programistyczne wydarzenie w Europie #CodeWeek2021 tj. Europejski Tydzień Kodowania. Jest to wydarzenie uczące kodowania i umiejętności przydatnych w dzisiejszym świecie, takich jak: logiczne myślenie, współpraca, uczenie się na błędach i wiele innych. W XXI wieku te umiejętności przydadzą się każdemu. A w CodeWeek nauka łączy się z super zabawą!

       W ramach tego wydarzenia:

       Uczniowie klasy I otrzymali mapę z wytyczoną drogą według określonego kodu. Zadaniem dzieci było przejście ścieżki wg. zakodowanych kolorów, kierunków i mapy.

       Uczniowie klasy II układali logiczną układankę na planszy w odpowiedniej konstelacji.

       Uczniowie klasy III kodowali roboty aby dotarły do celu przez zbudowane labirynty.

      • Projekt Edukacyjny „Emocja”

      • Uczniowie klasy I po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego EMOCJA. Tym razem przenieśli się do Krainy Mocy słów. Bazą do rozważań był fragment książki Doroty Żuczkowskiej „Dialog zamiast kar”. Po wysłuchaniu uczniowie zgodnie stwierdzili, że to, czym się dzielimy wpływa na nasz nastrój i samopoczucie. Uczniowie doskonale wiedzą i rozpoznają, które słowa są dobre i mogą dodawać skrzydeł, a które złe. Wiedzą też, że te drugie mogą prawdziwie ranić. Następnie uczniowie wykonali prace plastyczną ilustrując słowa „ciepłe i puchate” według swojego pomysłu. Na koniec zajęć stworzyli, także pudełko dobrych słów, które z pewnością będą im towarzyszyć na co dzień. Tylko od nas zależy, czym będziemy się dzielić ze sobą.

      • 8 luty Dzień Bezpiecznego Internetu

      • Początki Internetu sięgają końca lat 60. XX wieku, jednak dostępność sieci na ogólnoświatową skalę miała miejsce praktycznie 30 lat później. Teraz Internet, dla wielu osób, stał się źródłem nie tylko rozrywki, ale przede wszystkim miejscem, gdzie pogłębić można swoją wiedzę. To także miejsce, dzięki któremu, wiele osób ma możliwość pracy, a jak okazało się podczas pandemii, Internet umożliwił uczniom naukę w formie zdalnej.

       W Internecie czyha jednak wiele niebezpieczeństw na użytkownika. Aby korzystanie z sieci było bezpieczne, należy bezwzględnie przestrzegać zasad ograniczonego zaufania. Warto ograniczyć także nadmierne dokumentowanie tego co posiadamy, czy gdzie się aktualnie znajdujemy w tzw. mediach społecznościowych. Najważniejsze jednak jest nienawiązywanie bezpośrednich kontaktów z osobami, których nie znamy.

       O tym wszystkim i nie tylko rozmawialiśmy z najmłodszymi uczniami, uczyliśmy się netykiety i oglądaliśmy filmy o bezpieczeństwie w sieci. Chętni uczniowie mogli sprawdzić zakres swojej wiedzy na temat Bezpiecznego Internetu biorąc udział w interaktywnym konkursie.

       Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia oraz do obejrzenia przeprowadzonej sondy!

      • Walentynki

      • Dzisiejszy dzień w naszej szkole upłynął w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji zbliżających się Walentynek.

       Jak co roku, działała poczta walentynkowa. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom od klasy I do IV.

       Z okazji zbliżających się Walentynek życzymy Wszystkim dużo miłości.

       Pozdrawiamy serdecznie!

      • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

      • Zuchy z 17. Radosnej Gromady działającej przy naszej szkole pamiętają o Żołnierzach Wyklętych spoczywających w krypcie Bazyliki Św. Antoniego w Radecznicy. Sprzątając kryptę, zapalając znicze i modląc się za dusze brutalnie zamordowanych, oddają cześć bohaterom podziemia antykomunistycznego.

       Cześć i chwała bohaterom!

      • Apel z okazji „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

      • Dnia 03.03.2022r. w naszej szkole odbył się apel z okazji „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który przygotowali uczniowie klasy VII i VIII. Celem apelu było upamiętnienie „Żołnierzy Wyklętych”, kształtowanie postaw patriotycznych oraz upowszechnianie wiedzy wśród uczniów o żołnierzach , którzy walczyli o niepodległość Polski. Chociaż oddali życie za wolną Polskę, historia o nich, jak o wielu „Wyklętych”, milczała. Dziś mówi się o nich głośno i z szacunkiem.

      • Dzień Kobiet

      • „Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

       8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiły się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. W ten wyjątkowy dzień zostały one powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami a w klasach i na szkolnych korytarzach panowała wyjątkowa atmosfera. Serdecznie dziękujemy wszystkim panom. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i akademii.

      • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

      • Pani Wiosna, lisek, bocian, biedronka, ślimak, zajączek i listek - tak bawili się uczniowie naszej szkoły podczas wiosennego pokazu mody zorganizowanego z okazji obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Piękne stylizacje i wesoła muzyka sprawiły, że wszyscy się doskonale bawili. W nagrodę uczniowie, którzy wcielili się w role modeli i modelek otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.