• Aktualności

      • Wigilia Zuchowa

      • Zuchy z 17. Radosnej Gromady wraz z drużynową oraz Ojcem Polikarpem spotkali się na Wigilii. Wspólnie podziękowali sobie za mijający rok służby i życzyli wszystkiego dobrego w nadchodzącym. Na początku uroczystości Zuchy wysłuchały historii "Betlejemskiego Światła Pokoju", następnie podzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia bożonarodzeniowe. Radosne śpiewanie kolęd i łamanie się opłatkiem wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

      • Uroczyste wręczenie nagród w konkursie Wakacje z historią

      • W dniu 27 września br. w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Wakacje z historią", który został zorganizowany w ramach projektu "Niezłomni Żołnierze Zamojszczyzny - żywa lekcja patriotyzmu" Antoni Zymon zdobył III miejsce w konkursie „Wakacje z Historią". Nauczycielem przygotowującym ucznia do konkursu była Pani Małgorzata Małysz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • TAK! ON JEST KRÓLEM!

      • Boże Narodzenie to szczególny czas w roku.

       Ważne jest :

       Aby być z tymi, których kochamy

       Aby nie zapominać o tych, których nie ma

       Aby czuć, że jest się tam, gdzie być powinno

       Aby radować się z małych, zwykłych rzeczy

       Aby ten jedyny dzień w roku był wyjątkowy

       Życzymy Wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia,

       pełnych ciepła, ale i zadumy, by w chwilach refleksji

       choć na moment zatrzymać się i spostrzec to, czego nie widać

       w ciągłym biegu - prostych radości.

      • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

      • W dniu 20 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość długo wyczekiwana przez uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Radecznica Pan Marian Szuper, Sekretarz Gminy Pani Edyta Dubiel, Pani Dyrektor, Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie klas II i III. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Pierwszoklasiści z radością i przejęciem wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, wykazali się również wiedzą o Ojczyźnie i znajomością zasad ruchu drogowego.

       Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Ewa Maj. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez Panią Dyrektor. Uczniowie otrzymali upominki od zaproszonych gości i mnóstwo słodkich prezentów.

       Pierwszoklasistom życzymy samych piątek i wzorowego zachowania na pierwszym świadectwie.

       Rodzicom bardzo dziękujemy za pomoc.

      • SZKOŁA DO HYMNU

      • Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy włączyli się do ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu i 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 uroczyście wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego"

      • Szkolny Kiermasz Świąteczny

      • Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkolnym Kiermaszu Świątecznym, który odbędzie się w dwie najbliższe niedziele tj. 05.12.2021 i 12.12.2021 przy Bazylice Św. Antoniego w Radecznicy.

       Na kiermaszu oferowane będą kartki świąteczne i stroiki wykonane przez Uczniów, Rodziców i Nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy.

       Pozyskane ze sprzedaży fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby szkoły związane z nadaniem jej imienia Świętego Antoniego Z Padwy.

       Zapraszamy!

       Poniżej zdjęcia niektórych oferowanych stroików i kartek. Po więcej zapraszamy na stoisko!

      • Spotkanie z Panem dzielnicowym

      • Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy Dzielnicowego Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie sierż. szt. Pana Łukasza Sobolewskiego. Pan dzielnicowy spotkał się z przedszkolakami i uczniami. Przekazał bardzo cenne i istotne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym tj. bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach publicznych szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Poruszone zostały również tematy cyberprzemocy oraz prawidłowych relacji rówieśniczych. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali przekazanych informacji i zadawali mnóstwo pytań. Dziękujemy Panu dzielnicowemu za przeprowadzenie prelekcji w ciekawy sposób oraz za wyczerpujące odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez uczniów.

      • Razem na Święta

      • Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Radecznicy aktywnie włączyli się w akcję ,,Razem na święta” w formie zwykłego gestu życzliwości wykonali kartki z życzeniami świątecznymi i przekazali je swoim bliskim oraz osobom samotnym.

       Święta to również czas, w którym przemawia do nas dobro i radość dzielenia się z innymi dlatego po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji „ Kresowa paczka”. Zebrane przez nas produkty trafią do Polaków mieszkających na kresach wschodnich.

      • Próbna ewakuacja w szkole

      • Dzisiaj w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować i udać na miejsce zbiórki. Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwała Ochotnicza Straż Pożarna w Radecznicy.

       Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku. Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

       Po próbnej ewakuacji wiemy już, że jesteśmy w stanie bardzo szybko i sprawnie opuścić szkołę w przypadku zagrożenia.

       Serdecznie dziękujemy Pracownikom Ochotniczej Straży Pożarnej w Radecznicy za pomoc w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji.

      • Projekt Edukacyjny „Emocja”

      • W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja” klasa I zrealizowała II moduł „Kraina kreatywności”. Dzieci dowiedziały się co to jest wyobraźnia, poznały historię żółtego balonika, kodowały balony, a także bawiły się aplikacją Quiver.

      • Poznaj Polskę wycieczka do Warszawy

      • 9 grudnia uczniowie klas II i III uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, realizowanej w ramach projektu MEN "Poznaj Polskę". Mieliśmy okazję zwiedzić Stare Miasto, wnętrza barokowo-klasycystycznego Zamku Królewskiego, Stadion Narodowy oraz Centrum Nauki Kopernik. Mimo zimowej aury i napiętego programu towarzyszyły nam uśmiechy i dobry humor. Serdecznie dziękujemy Ministerstwu Edukacji i Nauki!

      • Poczuj chemię do fizyki – pokazy grupy „Zaelektryzowani”

      • Wczoraj gościła w naszej szkole grupa ,,Zaelektryzowani”. W sali gimnastycznej odbyła się lekcja chemii i fizyki pt. ,,Poczuj chemię do fizyki‘’. Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych uczniów. Podczas tej niecodziennej lekcji nasi goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi. Ogromną atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody. Animatorzy przekazali nam trudną wiedzę z fizyki i chemii w bardzo ciekawy sposób.

      • Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

      • Zuchy z 17. Radosnej Gromady pamiętają o "Żołnierzach Wyklętych", których szczątki zostały pochowane w krypcie Bazyliki św. Antoniego. W nawiązaniu do uroczystości związanych z rocznicą II wojny światowej i napaści sowieckiej na Polskę - zuchy zapaliły znicze i pomodliły się za spoczywających tu Żołnierzy Niezłomnych. Żołnierzy podziemia niepodległościowego, którzy zostali brutalnie zamordowani przez aparat bezpieczeństwa po II wojnie światowej. Br. Damianowi dziękujemy za cenną lekcję historii przypominającą, że nasza dzisiejsza wolność została okupiona krwią. Krwią przelaną również po wojnie w walce z władzą nieludzką.

      • Pamiętamy 1 IX 1939 i 17 IX 1939

      • Wrzesień to miesiąc ważnych dat. Jedną z nich jest rocznica II wojny światowej i napaści sowieckiej na Polskę. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Nasi uczniowie jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Zaprezentowana przez nich część artystyczna przybliżyła wszystkim te ważne i bolesne wydarzenia. Dla wszystkich była to cenna lekcja historii przypominająca, że nasza dzisiejsza wolność została okupiona krwią milionów Polaków.

      • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      • 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Głównym celem akcji było promowanie czytelnictwa i zachęcanie do głośnego częstego czytania i obcowania z książką. Od samego rana słychać było w naszej szkole jak uczniowie głośno czytają. Dzieciom z oddziału przedszkolnego i klas I-III czytały starsze koleżanki, zachęcając w ten sposób częstszego czytania książek. Był to bardzo miły, rozczytany dzień.

       Dziękujemy wszystkim którzy przyłączyli się do akcji głośnego czytania.

       Zapraszamy wszystkich czytelników do częstego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej.

      • Ogłoszenie wyników konkursu

      • Komisja Konkursowa w składzie:

       Przewodnicząca: Kurek Danuta – nauczyciel plastyki

       Członkowie: Flis Anna – rodzic

       Kozak Małgorzata - rodzic

       Gwizdal Mariola - nauczyciel techniki


        

       Po dokonaniu oceny 12 prac na projekt sztandaru i 1 pracy na logo szkoły, które wpłynęły na Konkurs, postanowiła zgodnie z regulaminem przyznać:

       W kategorii – projekt sztandaru:

       I miejsce – Izabela Dumała klasa VI

       II miejsce – Hubert Jaremko klasa V

       III miejsce – Aleksandra Woźnica klasa VII


        

       Wyróżnienia:


        

       - Pablo Barbosa Siemczyk klasa V

       - Paulina Buśko klasa VII

       - Igor Jabłoński klasa V

       - Klaudia Mameła klasa VI


        


        

       W kategorii – logo szkoły:

       I miejsce – Jakub Jezierski klasa VII


        


        

       Dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu i ich opiekunom, gratulujemy zwycięzcom.

        

      • NAUKA DLA CIEBIE

      • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach "Naukobusu" realizowanych w ramach wspólnego programu Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pt. Nauka dla Ciebie.

      • Kopalnia Soli w Wieliczce i Kraków

      • 23 maja 2022 r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce i Krakowa. Po raz kolejny nasza szkoła skorzystała z ze wsparcia w ramach projektu MEiN „Poznaj Polskę". Uczniowie zeszli kilkaset metrów w dół kopalni. W drodze pokonali ponad 800 schodów. Uczniowie zwiedzali niespotykane na powierzchni krajobrazy: solankowe jeziora i przepiękne podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi. Wraz z przewodniczką zwiedzali również dawną stolicy naszego kraju. Mieli okazję odwiedzić zamek Wawel, siedzibę królów Polski, malowniczy Stary Rynek, nabyć pamiątki w krakowskich Sukiennicach, na własne oczy zobaczyć słynny ołtarz wykonany przez Wita Stwosza w Kościele Mariackim, usłyszeć grany z wieży hejnał oraz odbyć spacer ulicami Krakowa, dowiadując się przy tym wielu nowych rzeczy o tym mieście. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.