• Aktualności

      • Zajęcia z robotami

      • Na zajęciach z informatyki nasi uczniowie zaczęli przygodę robotami Edison 2.0 i zestawami klocków Lego Technic. Dwuosobowe zespoły odeszły od komputerów i budowały pierwszego robota. Zadania edukacyjne podejmowane podczas zajęć, wspomagają uczenie myślenia algorytmicznego, intuicji, wyobraźni, kojarzenia, pamięci, spostrzegawczości, rozumowania i wnioskowania. W głównej mierze zajęcia te przygotowują uczniów do programowania robotów EDISON i nauki zdalnej kontroli nad nimi. Warto zauważyć, że uczniowie bardzo dobrze bawią się na tych zajęciach. Rządowy program "Laboratoria Przyszłości" dał naszej szkole możliwość otrzymania wsparcia na zakup w/w pomocy naukowych.

        

      • Roztrzygnięcie etapu szkolnego konkursu plastycznego "Kolory Niepodległości"

      • W dniu 17 października 2022 r. odbył się I szkolny etap konkursu plastycznego" Kolory Niepodległości", którego organizatorem jest  Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Zieliński,  Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu oraz Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. Celem konkursu było wspieranie postaw patriotycznych i szacunku dla symboli narodowych. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem szczególnie wśród uczniów klas młodszych. W trakcie szkolnych eliminacji wyłoniono trzy prace plastyczne, które zostały  przekazane do etapu powiatowego.

       Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy a uczestnikom dalszego etapu konkursu życzymy powodzenia.

      • Zbiórka karmy dla zwierząt

      • Już od 29 września 2022 r w naszej szkole ruszyła wielka zbiórka karmy dla zwierząt przebywających w schronisku w Zamościu pod hasłem " Podaj łapę"organizowana przez Samorząd Uczniowski

       Stąd nasza ogromna prośba o pomoc w nakarmieniu czworonożnych przyjaciół.

       Pokażmy jak wielką razem mamy moc !

       Karmę suchą lub mokrą prosimy składać w wyznaczone miejsca w szkole.

       Wszystkim uczniom o wielkich sercach już dziś bardzo dziękujemy za pomoc !

      • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

      • W czwartek 13 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji na uroczystym apelu spotkali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.

       Uczniowie kl. VII i VIII poprzez program artystyczny wyrazili swoje podziękowanie dla nauczycieli z okazji ich święta.

       Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Uczniom za życzenia, kwiaty i słodki poczęstunek.

        

       Podczas części artystycznej wykorzystano sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

      • Dyskoteka na Dzień Chłopaka

      • 29.09.2022 r. odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W murach naszej szkoły rozbrzmiewała głośna muzyka dzięki sprzętowi nagłośniającemu zakupionemu w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie klas IV-VIII bawili się doskonale.

        

       Już nie możemy doczekać się następnej .....

      • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      • Wzorem ubiegłych lat 7 października nasza szkoła przyłączyła się do akcji promującej znajomość tabliczki mnożenia. Przygotowania do tego wydarzenia trwały cały tydzień, od poniedziałku 3 października. Na lekcjach matematyki przypominaliśmy tabliczkę mnożenia oraz wyłoniliśmy szkolnych egzaminatorów. Na holu szkoły powstała gazetka, na której umieściliśmy plakaty promujące akcję oraz materiały z przykładami „ sprytnego mnożenia” większych liczb. Egzaminy pisemne w klasach III – VIII przeprowadziły uczennice z klasy ósmej. Przetestowano 71 uczniów. Spośród nich wyłoniono Klasowych Ekspertów Tabliczki Mnożenia oraz Szkolnego Eksperta Tabliczki Mnożenia. Koordynatorami akcji były nauczycielki matematyki: Pani Anna Krukowska            i Pani Anna Habza. Za rok ponownie przyłączymy się do akcji bo najlepsza jest nauka przez zabawę.

       Wyniki XII edycji akcji w naszej szkole:

       Szkolny Ekspert Tabliczki Mnożenia – Paulina Chmielewska kl. V

       Klasowi Eksperci Tabliczki Mnożenia:

       Wiktoria Błażyńska – kl. III

       Jakub Jachymek – kl. IV

       Pablo Siemczyk – kl. VI

       Izabela Dumała – kl. VII

       Woźnica Aleksandra – kl. VIII

       Gratulujemy wszystkim ekspertom oraz uczniom biorącym udział                                 w  tym wydarzeniu.

      • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

       Jaką sobie ludzkość wymyśliła”

                                                                  Wisława Szymborska

        

       O zaletach czytania wiedzą wszyscy. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni. 

       29 września w naszej szkole odbył się "Dzień Głośnego Czytania"

       Uczniowie klas starszych czytali młodszym kolegom wybrane fragmenty książek dla dzieci. Taka forma czytania to mile spędzony wspólny czas.

        

      • Sprzątamy dla Polski

      • 4 października nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji pn. „Sprzątamy dla Polski”, wydarzenie to organizowane jest  przez Stowarzyszenie „Dla Polski” oraz  zostało objęte m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

      • Zawodowy strzał w 10!

      • 21 września nasi ósmoklasiści wyjechali do Zamościa, aby wziąć  udział w przedsięwzięciu „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”. Targi edukacyjne odbyły się na hali OSiR, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych z powiatu zamojskiego.  

      • GMINNY DZIEŃ SPORTU W NASZEJ SZKOLE

      • W poniedziałek 26 września na obiektach sportowych przy naszej szkole odbył się Gminny Dzień Sportu, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia poprzez podejmowanie aktywności fizycznej, wdrażanie do sportowego zachowania podczas rozgrywania różnych konkurencji oraz kulturalnego kibicowania. O godzinie 9-tej oficjalnego otwarcia zawodów dokonali: Wójt Gminy Pan Marian Szuper oraz Dyrektor szkoły Pani Ewa Maj, podczas którego pokreślili cele imprezy oraz życzyli wszystkim zawodnikom dobrej zabawy i sukcesów w zmaganiach sportowych. Zawody sportowe poprzedziła rozgrzewka. Uczniowie poszczególnych szkół brali udział w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych podczas, których nie brakowało pozytywnej rywalizacji i sportowych wrażeń. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się namiot interaktywny przygotowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Uczestnicy mogli wziąć udział w  treningu nordic walking zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking ze współpracą z Fundacją BEZMIAR. Pomiędzy rozgrywkami uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z ciepłego poczęstunku.

       Ten szczególny dzień na długo zapisze się w naszej pamięci, ponieważ honorowym gościem tego wydarzenia była Minister Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marlena Maląg, która dokonała wręczenia pucharów i medali zwycięzcom. Swoją obecnością zaszczycili nas również m.in Poseł na Sejm RP Pani Monika Pawłowska, Wicewojewoda Lubelski Pan Robert Gmitruczuk, Starosta Zamojski Pan Stanisław Grześko, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie Pan Jacek Figarski, Wójt Gminy Pan Marian Szuper, Sekretarz Gminy Pani Edyta Dubiel, Skarbnik Gminy Pani Bożena Kiesz, Kierownik GOPS w Radecznicy Pani Łucja Bednarz, Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Radecznica Pani Zofia Sykała, radni oraz sołtysi naszej gminy.

       Gminny Dzień Sportu został zorganizowany dzięki wsparciu Wójta Gminy Radecznica i Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy.

       W rozgrywkach międzyszkolnych wszyscy wygrali, ponieważ chodziło przede wszystkim o dobrą wspólna zabawę, zawodnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, a uczniowie nie biorący bezpośrednio udziału w konkurencjach nieustannie kibicowali.

       Ze sportowego punktu widzenia wyniki drużynowe były następujące:

       1.Mecz piłki nożnej chłopców klas VI-VIII:

       I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorajcu

       II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy

       III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu

       IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku

       2. Mecz piłki nożnej dziewcząt i chłopców klas IV-V:

       I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorajcu

       II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu

       III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Antoniego z Padwy

       w Radecznicy

       IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku

       3. Mecz piłki siatkowej dziewcząt klas VI-VIII:

       I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Antoniego z Padwy

       w Radecznicy

       II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu

       III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorajcu

       IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku

       4. Konkurencje dla klas II-III (bieg z piłeczką sztafetową „Pałka parzy”, przenoszenie piłki górą na czas, bieg z przejściem przez szarfę, przenoszenie piłki dołem na czas, rzuty woreczkiem do celu):

       I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zaburzu

       II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Antoniego z Padwy

       w Radecznicy

       III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Czarnymstoku

       IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Gorajcu.

       Wszystkim uczestnikom Gminnego Dnia Sportu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

        

       Podczas wydarzenia zostało wykorzystane nagłośnienie zakupione w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

      • WIZYTA PANA POLICJANTA

      • W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów, dlatego 16 września naszą szkołę odwiedził Dzielnicowy Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie, mł. asp. Łukasz Dubilis , który zapoznał uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni. Pan dzielnicowy rozmawiał również z uczniami o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze i jak należy się zachować, gdy zaczepi nas obca osoba. Uczniowie poznali także sprzęt niezbędny w pracy policjanta. Jeszcze raz dziękujemy mł. asp. Łukaszowi Dubilis za tak cenną prelekcję. 

      • Sprzątanie świata

      • 19 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w proekologicznej akcji „Sprzątania świata”.  Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. Jak co roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-VIII  wraz z  nauczycielami posprzątali teren szkoły oraz najbliższą okolicę.

       Celem „Sprzątania świata” jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska- poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję selektywnej zbiórki odpadów i rozbudowane programy ekologiczne.

      • Wyjazd do kina

      • Dnia 19 września  uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami obejrzeli film  ,,Orlęta Grodno 39. Film opowiada o napadzie Związku Sowieckiego na Polskę we wrześniu 1939roku. widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona.  To lekcja historii  przedstawiająca heroiczną  walkę cywilnych mieszkańców Grodna, w dużej mierze harcerzy i młodzieży szkolnej, z rosyjskim najeźdźcą.

      • Edukacja miodowa w naszej szkole

      • Nasza Szkoła wraz z Krajowym Zrzeszeniem Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych w ramach finansowania z Funduszu Promocji Roślin Oleistych promuje produkty pszczelarskie. W ramach tego w naszej szkole powiesiliśmy 3 plakaty edukacyjne:

       • Jeden informujący o odmianach miodów;
       • Drugi informujący o produktach uzyskiwanych od pszczół;
       • Trzeci o postaci, w jakiej dostępny jest miód i np. możliwości wykorzystania.Dodatkowo rozmieściliśmy edukacyjne  kalendarze biurkowe typu „piramidka” i kalendarze trójdzielne zawierające ciekawostki o miodzie. Kalendarze posłużą nam w najbliższym roku szkolnym 2022/2023.

       Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w wycieczce do gospodarstwa pasiecznego ULIK, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawostek o życiu pszczół i funkcjonowaniu pasieki.

      • DOŻYWIANIE W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

      • WYSOKOŚĆ  OPŁATY ZA  1 OBIAD OD DNIA  26 WRZEŚNIA 2022 r. WYNOSI 3,50 zł

       Miesięczna kwota, każdego miesiąca jest inna ze względu na ilość dni zajęć dydaktyczno- wychowawczych.

       ZAPISÓW NA  DOŻYWIANIE DOKONUJE SIĘ W SEKRETARIACIE SZKOŁY.

       WAŻNE  INFORMACJE:

       Opłaty  za posiłki należy wpłacać na okresy miesięczne z góry, do 29 dnia każdego miesiąca w sekretariacie szkoły (prosimy o terminowe regulowanie należności).

       Ogłoszenie o należnej kwocie i zapisach na dany miesiąc umieszczone zostanie na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.

        

      • " Był taki wrzesień"

      • W rocznicę wybuchu II wojny światowej i napaści sowieckiej na Polskę w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie kl. VIII, VI i V przybliżyli i przedstawili  w ciekawy sposób tragiczne wydarzenia dotyczące okresu II wojny światowej. Dla wszystkich była to cenna lekcja historii przypominająca ,że nasza dzisiejsza wolność została okupiona krwią milionów Polaków.

       Podczas apelu zostało wykorzystane nagłośnienie zakupione w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

      • Tydzień dla profilaktyki chorób zakażnych

      • W dniach 12-16.09.2022 w naszej szkole została przeprowadzona akcja "Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych", której organizatorem jest Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. W ramach działań nauczyciele na zajęciach z wychowawcą przeprowadzili prelekcje na temat ochrony zdrowia własnego i najbliższych. Podsumowaniem akcji było spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Bożeną Tuzin dotyczącą higieny osobisej, chorób zakaźnych oraz szczepień.