• Aktualności

      • OGŁOSZENIE – DYŻUR WAKACYJNY

      • Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy informuje, że na dyżur wakacyjny do oddziału przedszkolnego zostały przyjęte wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski. Lista dzieci przyjętych dostępna do wglądu w szkole.

      • DYŻUR WAKACYJNY

      • Dyrektor informuje, że dyżur wakacyjny pełnią:

       • oddział przedszkolny przy Publicznej Szkole  Podstawowej
        im. św. Antoniego z Padwy w Radecznicy – od 26.06.2023 r. do 21.07.2023 r.
       • oddział przedszkolny przy Publicznej Szkole  Podstawowej  im. Jana Pawła II w Zaburzu – od 24.07.2023 r. do 18.08.2023 r.

       Oddziały przedszkolne będą czynne w godzinach od 8.00 do 13.00.

       Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny do danego oddziału przedszkolnego można pobrać w oddziale przedszkolnym, do którego dziecko uczęszcza.

       Wypełniony wniosek należy złożyć do dnia 21 czerwca 2023 r. do godz. 14.00 we własnym oddziale przedszkolnym lub w sekretariacie szkoły. Lista dzieci przyjętych na dyżur wakacyjny zostanie podana
       do wiadomości  22 czerwca 2023 r. do godz. 13.00 na tablicy informacyjnej, liczba miejsc ograniczona.

      • Wycieczka do Magicznych Ogrodów

      • Uczniowie klas O-III 7 czerwca odwiedzili wspaniałą bajkową krainę Magicznych Ogrodów.

       Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej niesamowitej przygody naszych uczniów.

      • Projekt „Lekcja z emocjami. Jak dbać o swój nastrój”

      • Klasa VIII uczestniczyła w projekcie „Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?” organizowanym przez Fundacje „Uniwersytet Dzieci”. Uczniowie na zajęciach prowadzonych przez pedagoga szkolnego wraz z wychowawcą klasy rozpoznawali, oswajali i wyrażali własne emocje. Projekt miał na celu zapoznać ich ze strategiami radzenia sobie w różnych problemowych i stresujących sytuacjach, a także rozwinąć empatię, wrażliwość, umiejetność współpracy i pobudzać zdolność do samoświadomość i inteligencji emocjonalnej. Ósmoklasiści pracowali metodą problemową, która rozwijała ich potencjał twórczy i intelektualny oraz dawała możliwości do lepszego zrozumienia otaczającego je świata, w którym są zdolni działać. Podczas zajęć uczniowie mogli pracować indywidualnie jak i w grupach, ucząc się i dobrze się bawiąc jednocześnie.

      • Dzień Dziecka w 17. Radosnej Gromadzie

      • Czerwiec jest miesiącem szczególnym, ponieważ świętujemy Dzień Dziecka.

       Zuchy również obchodzą to święto. Z okazji Dnia Dziecka miała miejsce zbiórka inna niż zwykle - wybraliśmy się na lody. Było przepysznie…

      • Wycieczka do Gospodarstwa Pasiecznego "Ulik" w Mokremlipiu

      • 2 czerwca br. uczniowie klas IV -  VI  z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Pasiecznego "Ulik" w Mokremlipiu. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie  skansenu pszczelarskiego.  Uczniowie mogli zobaczyć zabytkowe ule położone w pięknym otoczeniu przyrody, zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi życia pszczół oraz z pracą pszczelarza. W następnej kolejności obejrzeli wyposażenie sali szkolnej sprzed kilkudziesięciu lat oraz eksponaty zgromadzone w muzeum wsi, m. in. sprzęty służące do codziennej pracy w gospodarstwie rolnym  i domowym.  Ciekawym punktem programu był  relaks w domku do apiterapii oraz obserwacja  pracy pszczół w oszklonym ulu. Wycieczka była bardzo ciekawa i dostarczyła niepowtarzalnych  wrażeń.

      • Wyjazd na zajęcia edukacyjne w Roztoczańskim Parku Narodowym

      • W dniu 01.06.2023r uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę do Zwierzyńca zorganizowaną przez RPN. Celem wycieczki była realizacja Programu Ochrony gatunków i siedlisk Natura 2000 na obszarze RPN. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych RPN z wykorzystaniem bazy edukacyjno – turystycznej. Oglądali film przyrodniczy oraz zwiedzali wystawy. Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia w terenie. Uczestnicy przeszli ścieżką na Bukową Górę gdzie mieli za zadanie bacznie obserwować  otaczającą przyrodę aby odnaleźć obiekty zlecone przez przewodnika. Do dyspozycji mieli lornetki i lupy. W realizacji zadania miała pomóc aplikacja na telefon Bird Net. Po zajęciach w terenie odpoczęli przy grillu, a następnie wszyscy zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

      • Dzień mamy i taty

      • „Każdą inną ludzką miłość trzeba zdobywać, trzeba na nią zasługiwać, pokonując stojące na jej drodze przeszkody, tylko miłość Rodziców ma się bez zdobywania i bez zasług”. -  Herman Auerbach

        

       W tym pięknym dniu o swoich Rodzicach pamiętały także dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I, II i III. Swoją bezgraniczną wdzięczność i miłość do Rodziców zaprezentowały w uroczystej części artystycznej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i filmu - taniec uczennic klas I-II

        

      • GMINNY DZIEŃ DZIECKA

      • W dniu 28 maja 2023 r. na placu przy naszej szkole odbył się Gminny Dzień Dziecka.

       Na uczestników czekało wiele atrakcji min. dmuchane zjeżdżalnie, paintball laserowy, ścianka wspinaczkowa, byk rodeo, strażacki tor przeszkód, malowanie twarzy, fotobudka, wata cukrowa, popcorn oraz różne gry, zabawy i konkursy i wiele innych niespodzianek.

       Dziękujemy serdecznie wszystkim, zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, Wójtowi Gminy Radecznica Panu Marianowi Szuprowi, Strażakom z OSP Radecznica, Paniom z KGW Mokrelipie oraz nauczycielom za zorganizowanie stoiska gastronomicznego.

       Dziękujemy za tak liczne przybycie.

       Fotorelacja z wydarzenia poniżej.

      • Wycieczka do Rzeszowa

      • Uczniowie klas IV-VIII po wielu miesiącach nauki w dniu 26.05.2023 r. udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Pogłębili oni swoją wiedzę historyczną, dzięki miejscom, które mieli okazję zobaczyć np.: Muzeum Techniki i Militariów, Kościół pw. Św. Wojciecha i Tomasza, Bazylika Wniebowzięcia NMP, gdzie stacjonują ojcowie Bernardyni, pałac Lubomirskich, Pomnik Czynu Rewolucyjnego, plac „Cichociemnych”. Wiedzę i poznawanie nowych zabytków dzieci połączyły z zabawą w parku trampolin „Fly Park”. Mimo zmęczenia, każdy z uśmiechem wrócił do domu.

      • Podsumowanie projektu „Czyste powietrze wokół nas”

      • Dzieci z grupy przedszkolnej po raz kolejny przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego programu „Czyste powietrze wokół nas” którego celem było uczenie dzieci szacunku do otaczającego świata, zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego oraz zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów. Po cyklu zaplanowanych zajęć i działań dodatkowych takich jak - marsz antytytoniowy po najbliższej okolicy, konkurs na ekologiczną zabawkę, stworzenie zdrowego kącika i zorganizowanie „zdrowego śniadania” nadszedł czas na podsumowanie programu. Przedszkolaki na zakończenie zaprosiły rodziców i przedstawiły inscenizacje słowno-muzyczną nawiązującą do dbania o środowisko i zdrowie oraz zaprezentowały wszystkie prace plastyczne, które wykonały na zajęciach. Rodzice również mogli obejrzeć prezentacje podsumowującą wszystkie podjęte działania i inicjatywy w ramach programu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w programie, poszerzali swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia i dbania o środowisko, a także wykazywali się dużą kreatywnością podczas wykonywania prac plastycznych.

      • Uzyskaliśmy certyfikat "SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA"

      • Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie, którego efektem i nagrodą jest certyfikat Szkoły Dobrego Wychowania. Pod kierunkiem naszych specjalistów tj. Pani pedagog i Pani psycholog wykonywaliśmy ciekawe zadania. Zaczęliśmy od opracowania zasad dobrego zachowania, przeprowadzenia debaty na ten temat następnie klasowych konkursów savoir-vivre. Projektowaliśmy plakaty o wyglądzie, który świadczy o nas oraz pisaliśmy prace ukazujące przykłady  dobrego wychowania. Certyfikat, który otrzymaliśmy potwierdza, że w naszej szkole dbamy o szacunek, uczymy się kultury zachowania i pamiętamy o życzliwości oraz tolerancji na co dzień. Zdobyty certyfikat zachęca nas do podejmowania dalszych wyzwań.

      • EGZMINY ÓSMOKLASISTY

      • We wtorek 23 maja nasi ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy kończące ich drugi etap edukacyjny. Pierwszy egzamin tj. z języka polskiego mają już za sobą. Życzymy powodzenia na egzaminie z matematyki i języka angielskiego oraz dostania się do wymarzonej szkoły średniej.

      • ZAPRASZAMY NA GMINNY DZIEŃ DZIECKA

      • Z okazji Dnia Dziecka mamy dla Was Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie.

       Już 28 maja 2023 r. od godziny 14:00 w Radecznicy na placu przy naszej szkole odbędzie się Gminny Dzień Dziecka.

       Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji. 

       Szczegóły imprezy zamieszczone są na plakacie. 

       Serdecznie zapraszamy 28 maja do Radecznicy! Nie może Was tam zabraknąć!

      • Konkurs techniczny "Budka lęgowa"

      • Nasi uczniowie brali udział w XI edycji konkursu technicznego organizowanego przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział w Zamościu pn. "Budka lęgowa". Celem konkursu było włączenie młodzieży w czynną ochronę ptaków z grupy dziuplaków poprzez zwiększenie liczby sztucznych miejsc gniazdowania a tym samym zwiększenie liczebności ptaków w miejscach gdzie brakuje naturalnych drzew dziuplastych. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.